Kapat

2017’de Yollara Hakim Olacak 9 Lüks Otomobil

Hızlı, bir o kadarda lüks otomobil tutkunlarını 2017’de birbirinden muhteşem modeller bekliyor. Bazı modellerin duyurulduğu, bazılarının ise tahminden ibaret olduğu yep yeni modeller, gelişen teknoloji ve tasarımın ne boyutlara geldiğini kanıtlar nitelikte.

  1. Ferrari Laferrari Aperta

Ferrari Laferrari Aperta

Üstü açık Aperta modelini yaratarak hiç de kolay olamayan bir Hybrid hiper otomobili yapan Ferrari Laferrari, rakiplerle yarışı bir başka seviyeye taşımış oldu. İnce ayarlanmış aerodinamik ve güçlendirilmiş şasi, bu makinayı sıkı bir coupeye dönüştürmüştür. Kaldırılabilir karbon fiber veya kumaş bir tavan seçenekler arasındadır. Motor konusunda iki alternatiften birincisi, 789 beygirlik v12 ikincisi ise, 120 kW’lık elektrik motor kombinasyonudur. Satın alma konusuna gelirsek, alacak kişiye  sadece Ferrari karar vermekte ve bu yıl için üretilen ve üretilecek olanların tamamı satılmıştır.

  1. Ford GT

Ford GT

Ford GT, Le Mans kazanan modern dünyanın kullanıcılarına bir sunumudur. 3. Nesil Ford GT, daha çevreci bir v6 ecoboost motora sahiptir. Fakat bu durum 600 beygirlik makinanın daha az heyecan verici olduğu anlamına gelmemektedir. Karbon fiber gövdeye sahip bu süper otomobil, 2017 için 500 tane üretilecek ve Dünya genelinde bu 500 şanslı kişi sahip olabilecektir.

  1. Maserati Alfieri

Maserati Alfieri

İlk kez 2014 yılında Cenevre otomobil fuarında çarpıcı bir model olarak ortaya çıktı. 2+2 bir GT görenleri büyülemeye yetmiştir. Ancak otomobil dünyasından gelen çeşitli haberler bu İtalyan aygırına sahip olmak isteyenlerin bir süre daha beklemeleri gerektiği yönünde.

  1. Alfa Romeo Stelvio Quardrifoglio

Alfa Romeo Stelvio Quardrifoglio

Otomobil piyasasında devam eden SUV çılgınlığı içinde bambaşka bir yere sahip Alfa Romeo Stelvio Quardrifoglio, gerek sahip olduğu spor çizgiler, gerekse konfor ve lüks “dolayısıyla pahalı olması” onu diğerlerinden farklı kılmaktadır. Ferrari teknolojilerinden esinlenerek üretilen Quardrifoglio, 510 beygir ve 4×4 motorla son derece yeteneklidir. Süspansiyon sisteminin de büyüleyici olduğunu belirtmekte fayda var.

  1. Mercedes AMG GT Roadster

Mercedes Amg GT Rodster

Dışarıda onca üstü açık modelin içinde gördüğünüz anda büyüleyecek muhteşem bir model. 300 kilometre/saat’i bulan maksimum sürat 467 beygire sahip 4 litrelik twin-turbo motor ile elde edilmektedir. Tek bir düğmeyle kapanan kumaş tavan 11 saniyede gökyüzüyle teması kesmektedir. Nappa deri iç mekan ve Mercedes in sizlere sunduğu diğer lüks dokunuşlar, büyüleyici bir aracı sizlere sunuyor.

  1. Lexus LC 500

Lexus Lc 500

18 jantla yerini alacak Lexus LC 500, petrol baronlarının iştahını kabartacak 473 beygir v8 ve çok daha çevreci 500H olarak bilinen hybrid motor seçenekleri ile sunulacaktır. Tipik Lexus lardan daha sportif olmasına rağmen diğer spor otomobiller öncelikli tercihiniz olabilir.

  1. Audi A8

Audi A8

En lüks Audi olan A8, Mercedes S serisi ve Bmw 7 serisine rakip olarak piyasadaki yeri sağlam şekilde durmaktadır.

  1. Jaguar I-pace

Jaguar I-Pace

Aslında 2018 de yollarda olacağı tahmin edilse de 2017 de otomobil severler için beklenti durumundadır. Elektrikli I-Pace, kullanıcılarına yaklaşık 400 kilometre menzili vaat etmektedir. Elektrikli motor kaynaklı iç mekan genişliği kullanıcılara ferahlık sağlamaktadır.  Bu arada led ışıklarla donatılmış panoramik tavan çok daha pahalı Rolls-Royce ları hatırlatıyor.

  1. Tesla Model X

Tesla X

Bazıları tarafından beğenilmese de kanat kapılar, Ön konsolda 17 inç ekran, yol çizgilerini kendi takip edebilen beyin ve herhangi bir elektrikli otomobile göre 2 kat daha fazla menzil gibi öne çıkan bazı özellikleriyle Tesla Model X’in 2017 sonlarında Avrupa da olması bekleniyor.

 

Kaynak: http://edition.cnn.com/2017/01/02/autos/9-luxury-cars-that-will-dominate-the-roads-in-2017/index.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir