Kapat

Otomobil Satışında Yeni Dolandırıcılık Yöntemi (Lütfen Paylaşın)

araç satışında dolandırıcılık yöntemi

Kolay yoldan haksız para kazanmak isteyen dolandırıcılar, gözlerini otomobilini satmak isteyen masum insanların ceplerine dikti. Otomobil alım satımında sık sık duyduğumuz dolandırıcılık yöntemlerine bir yenisi daha eklendi. Dolandırıcılar bu yöntemle dişinizle tırnağınızla çalışarak, çocuklarınızın nafakasından kısarak sahip olduğunuz otomobilinizi elinizden alabilir!

Otomobilini satışa çıkartanların mutlaka okuması ve çevreleriyle paylaşması gereken bu yeni dolandırıcılık yöntemini ne kadar çok kişiye ulaşırsa, o kadar kişi mağdur olmaktan kurtulmuş olur. Yöntemi aşağıda okuyabilirsiniz.

Otomobil Alım Satımında Yeni Dolandırıcılık Yöntemi

Arabanızı satılığa çıkardınız. Ahmet dedi ki 70 bin TL veririm. Tamam, anlaştık dediniz. Ahmet, sizden banka hesap numaranızı istedi ve 70 bin TL’yi transfer etti. Para transferinin açıklamasında “34 XYZ 100 plakalı Golf marka aracın satış bedeli” yazıyor. Sonra birlikte notere yöneldiğinizde Ahmet diyor ki “benim cenazem var acil işim çıktı, sen satışı kuzenim Hasan’a ver.” Sen de “nasıl olsa para geldi” deyip aracını Hasan’a devrediyorsun. Noter sözleşmesinde parayı eksiksiz aldım kısmını da bir güzel imzalıyorsun. 3 gün sonra Ahmet sana ihtar yolluyor ve “sana 70 bin TL yollamıştım araç için hala satış olmadı parayı iade et” diyor. Savcıya başvuruyorsun ancak Ahmet ile Hasan arasında akrabalık olmadığı anlaşılıyor. Ahmet ile Hasan’ın ne beraber çekilmiş bir fotoğrafları, ne de herhangi bir ilişkileri bulunamıyor. Üstüne üslük Ahmet ile hiç telefon görüşmesi de yapmamışsın.  Yani görünürde ortada dolandırıcılık suçu yok. Kayıtlarda Ahmet’in size araç bedeli açıklamasıyla transfer ettiği 70 bin TL görünüyor. Yani ödeyeceksin mecburen. Hasan da diyor ki “ben parayı elden verdim, aha bu da resmi noter belgesi; belgeye göre kendisi eksiksiz parayı aldığını kabul ediyor. Şimdi araba da gitti, 70 bin TL de. Çık bakalım işin içinden çıkabiliyorsan!

Lütfen bu yeni dolandırıcılık yöntemini paylaşın ki, dolandırıcılar masum insanların canını yakamasın!

“Otomobil Satışında Yeni Dolandırıcılık Yöntemi (Lütfen Paylaşın)” üzerine 4 yorum

  1. Yol Tarifi says:
  2. selim says:
  3. Ugur says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir