Kapat

“Bana Bir Şey Olursa Facebook Hesabım Ne Olacak” Diyorsanız Cevap Burada!

Facebook Hesap Varisi belirleme

Facebook, tüm dünyada en çok üyesi olan sosyal medya sitesi olma özelliğini sürdürüyor. İnterneti bir şekilde kullanan neredeyse herkesin Facebook hesabı var. Hayatımızda her şey yolunda giderken Facebook hesabımızı kullanabiliyoruz. Peki ya başımıza bir şey gelirse?

Allah gecinden versin ancak dünyanın bin bir türlü hali var ve hepimiz bir gün toprak olacağız. Tabii siz yine de karamsar olmayın ve yaşadığınız her saniyenin tadını çıkarmaya çalışın. Ancak farz edelim ki bir şekilde Facebook hesabımızı kullanamaz hale geldik. İşte böyle bir durumda dev sosyal medya sitesi bu ihtimale karşı Facebook hesabınızı sizden sonra kimin kullanacağınızı belirleyebildiğiniz bir özellik sunuyor.

“Hesap Varisi” adı verilen bu özellik ile size bir şey olduğunda hesabınıza erişebilmesi için ailenizden ya da yakın arkadaşlarınızdan birini yetkilendirebiliyorsunuz.

Peki bunu nasıl yapacağım? İşte adım adım Facebook Hesap Varisi belirleme;

1- Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan aşağı yönü gösteren ok işaretine tıklayın. Açılan pencereden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

Facebook Ayarlar

 

2- Sol taraftaki menüden “Güvenlik” seçeneğine tıklayın.

Facebook Güvenlik

3- Açılan sayfada alt kısımda yer alan “Hesap Varisi” seçeneği satırının sonundaki “Düzenle” yazısına tıklayın.

Facebook Güvenlik Ayarları

Aynı zamanda bu bölümde hesabınız tarafından tanınan cihazları, hesabınıza giriş yaptığınız yerleri görebilir ve Hesap Dondurma işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.

4- Hesap Varisi seçme bölümündeki boşluğa varis olarak seçtiğiniz kişinin adını yazın ve seçiminizi yapın.

Facebook Hesap Varisi

5- Varis seçimi yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki mesajı içeren küçük bir pencere gelecek ve seçtiğiniz varise mesaj göndermeniz istenecek.

“Merhaba Varis, Facebook insanlara artık kendilerine bir şey olması halinde hesaplarını yönetecek bir hesap vârisi seçme olanağı tanıyor: https://www.facebook.com/help/1568013990080948

Beni iyi tanıdığın ve sana güvendiğim için seni seçtim. Bunun hakkında konuşmak istersen lütfen bana haber ver.”

6- Mesajı gönderdikten sonra seçtiğiniz kişi artık sizin Facebook varisiniz olacak. Hepsi bu kadar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir