Kapat

Dünyanın En Güçlü Aracı Üretildi!!! (Dodge Challenger SRT Demon)

Sadece ABD’de üretilecek ve 3000 adet ile sınırlı olacak olan Dodge Challenger SRT Demon, 2018 yılında yollardaki yerini alacak. Peki bu aracı özel kılan şey ne? Cevap, fabrikasyon araçlar arasında en güçlü olanı.

Dodge Challenger SRT Demon

Firmanın 2015 yılında satışa sunduğu Hellcats’ten sonra tekrar güç sınırlarını zorlayacak yepyeni bir modelle otomobil tutkunlarının nefesini keseceğe benziyor. Yukarda da belirttiğimiz üzere aracın toplam üretimi ABD için 3000 adet olacakken, ilave 300 adet siparişte Kanada için alınacak.

Dodge Challenger SRT Demon

Aracın tanıtımının Hızlı ve Öfkeli serisinin yıldızı Vin Diesel tarafından yapıldığını belirtelim.
Sıra dışı özelliklere sahip bu araca biraz daha yakından bakacak olursak, V8 motoru ile 0’dan 100 kilometreye 2.3 saniyede ulaşmaktadır. Yolların en hızlısı olarak bilinen ve 0-100’ü 2.4 saniye olan Bugatti Chiron’dan daha hızlıdır.

Dodge Challenger SRT Demon

840 beygir gücündeki V8 motor, 1044 Nm torka sahiptir. Sürtünmeyi azaltan 315/40R18 drag sınıfı radyal lastiklerle fark yaratıyor. Bu derecede güçlü motor ve sürtünmeyi minimuma indiren özel lastikler sayesinde Demon ilk kalkışta ön lastiklerini 90 santimetre havalandırarak Guinness rekorlar kitabına girmiştir.

2018 Dodge Challenger SRT Demon

Bir çarpıcı değer daha; 400 metrelik bir yolu 9.65 saniyede ve 225 km/sa hızla geçmektedir. Sürücüsünün maruz kaldığı G kuvveti ise saniyede 1.8 g kadardır. Maksimum süratin ise 270 kilometre/saat olduğunu belirtelim.

Dodge Challenger SRT Demon

Daha fazla sürat için araç ağırlığını azaltmak en kolay çözümlerden biridir. Bu nedenle araç tek koltuklu olarak alıcılarına sunulmaktadır. İlave koltuk isteyenler için ise sadece 1 dolar karşılığında alabilmektedir.

Dodge Challenger SRT Demon

Fazla hızdan kaçınmak isteyenler için Eko modu bulunmaktadır. Bu modda araç motor devri 4000’e inmektedir ve kalkış kontrol bu seçenekte pasif konuma alınmaktadır. Özel tasarlanmış lastikler ise tutunmayı arttırmak için yan çeperleriyle dikkat çekmektedir.

Dodge Challenger SRT Demon

Toplamda 14 renk seçeneği ile gelecek aracın indigo mavisinden sarıya, griden yeşile kadar değişik tonlarda büyüleyici tercihler yapılabilmektedir.

Dodge Challenger SRT Demon

Kişiye özel bir bakım sandığıda alıcısına verilmektedir. Sandığın içeriğinde ise, performans çekiş modülü, yüksek oktan motor kalibrasyonu, konik performans hava filtresi, taşıma çantalı hidrolik kriko, lastik basınç ölçme aygıtı, uzatmalı ve skoteli tork anahtarı, kablosuz şarjlı vidalama makinası, çamurluk koruması ve alet çantası bulunmaktadır.

Dodge Challenger SRT Demon

Fiyatı henüz açıklanmaya Dodge Challenger SRT Demon, 2018 yılında ortalığı kasıp kavuracağa benziyor.

“Dünyanın En Güçlü Aracı Üretildi!!! (Dodge Challenger SRT Demon)” üzerine 1 yorum

  1. hizmet sektörü fiyatları says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir