Kapat

Dünyanın En Güvenilir Telefonu Nokia 3310, Yeniden Satışa Sunuluyor!

Patlayan bataryalar ve akıllı telefonlarla ilgili haberlerin ortasında size birde iyi haber. Şimdiye dek icat edilen, tüm zamanların en sağlam ve en güvenilir cep telefonu olan Nokia 3310, ilk satışından yaklaşık 17 yıl sonra, bu yıl içerisinde tekrar geri dönüyor. Son derece kullanışlı olan bu telefon, neredeyse sonsuz pil ömrü ve zarar verilemez gövdesiyle popülerdi.
Tasarımcı ekip tarafından 62 dolar gibi bir satış fiyatı belirlenen Nokia 3310, yakın zamanda Mobile World Congress’de tanıtılacak. Ancak hala 20 yıl önceki modelle aynı görünümde bir telefon mu, yoksa bambaşka özellik ve görünümde mi bir cihaz olacağı bilinmemektedir. Bununla birlikte, Amazondaki telefon ile ilgili açıklamalara bakılırsa, o dönemin vazgeçilmezleri hesap makinesi, saat ve Snake II, Pairs II, Bantumi, Space Impact gibi oyunların yeni nesil 3310’dada korunacağı düşünülmektedir.

Nokia 3310, şimdiye kadar ki en kullanışlı telefondur.

Nokia 3310

Yılan oyunu, Nokia tarafından popülerleştirildi.

Nokia 3310

Nokia, ilk telefonlarını piyasaya sunduğu yıllarda, dünyanın en popüler iletişim teknolojisi firmalarından biri oldu, belki de birincisi. Sadece bu değil; mesela Nokia telefonlarında yer alan yılan oyunu günümüzün akıllı telefonlarına, uygulama mağazalarından indirilecek kadar başarılı olmuştur. Nokia 3310’un popülerliği, sosyal medya da dolaşan ve bir telefonun yıkılmaz lığını tasvir eden paylaşımların da katkısıyla son derece artmıştır.
Bununla birlikte Nokia, kendi başına bir cep telefonu devi olmasına rağmen, akıllı telefon çağının başlamasıyla Apple ve Samsung gibi dev rakiplerle karşı piyasada direnemedi. Şirket iflas etti ve Microsoft tarafından satın alındı. Şimdi Nokia markası altında yapılan telefonlar, markayı satın alan HMD Global adlı bir Fin şirketi tarafından satılmaktadır. Diğer Nokia modelleri, yani Nokia 3, 5 ve 6 modellerinin de Mobile World Congress’de piyasaya sunulacağını belirtelim.

Nokia 3310’un sağlamlığı hakkında birkaç örnek.

Nokia 3310

 

Nokia 3310

Heyecanlı olup olmadığınızdan emin değiliz, ancak kesinlikle Nokia 3310’un yeni versiyonunu görmeyi dört gözle bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir