Kapat

Mükkemmel Gülüş ve Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak İçin 8 İpucu

evde doğal diş beyazlatma yöntemleri

Birçok kişi sağlıklı ve bembeyaz dişlere sahip olmayı hayal eder. Ancak çok az insan bu hayalini gerçekleştirebilir.

ViraListe olarak, daha beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak için diş minesine zarar vermeden evde uygulayabileceğiniz çeşitli yöntemler keşfettik. Elbette bu yöntemler düzenli olarak diş kontrolü yaptırmanın yerini tutamaz. Ancak bu tavsiyeleri düzenli olarak uygularsanız, dişleriniz birkaç ton beyazlayabilir ve diş etleriniz daha sağlıklı hale gelebilir.

Kendin Yap Beyazlatıcı Diş Macunu

1 çay kaşığı zerdeçal, 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı ve 2-3 damla nane yağını karıştırın. Bu karışımı normal diş macunu ile birlikte uygulayın. Diş etlerine bakım yapar, dişleri beyazlatır ve nefesinizi tazeler.

beyazlatıcı diş macunu

Çay Bitkisi Yağı

5 damla çay bitkisi yağını, yarım bardak su ile karıştırın. Elde ettiğiniz karşım ile her gün dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı çalkalayın. Sonuçları birkaç hafta içinde göreceksiniz. Etkisini daha çabuk görmek için, dişlerinizi haftada bir veya iki kez bir damla yağ ile temizleyin.

çay bitkisi yağı

Çilek Macunu

Taze bir çileği kaşıkla ezin. Bulabileceğiniz en kaliteli deniz tuzu ile karıştırın. Elde edilen macunu bir diş fırçası ile dişlerine birkaç dakika masaj yaparak uygulayın. Daha sonra ağzınızı iyice durulayın. Diş minesini korumak için bu işlemi haftada 2 defa yapın.

Çilek Macunu

Hindistan Cevizi Yağı

Fırçalamadan önce dişlerinize biraz hindistan cevizi yağı uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Ardından diş macunu ile iyice fırçalayın. Haftada 2 veya 3 kez tekrarlayın.

Hindistan Cevizi Yağı

Aktif kömür maskesi

Krem dokusu elde etmek için kömürü su ile karıştırın ve dişinize dikkatlice uygulayın. 2 dakika bekletin ve ağzınızı iyice yıkayın. Daha sonra dişlerinizi fırçalayın. Bu işlemi haftada bir veya iki kez tekrarlayın.

Aktif kömür maskesi

Muz Kabuğu ile Diş Beyazlatma

Muz kabuğu, diş plaklarını çözen ve dişlerin mükemmel renginin korunmasına yardımcı olan maddeler içerir. Kabuğun hem iç kısmını hem de diş kısmını dişlerinize sürtün ve 5-7 dakika bekletin. Sonra dişlerinizi fırçalayın ve ağzınızı durulayın. İstediğiniz sıklıkla tekrarlayabilirsiniz.

Muz Kabuğu ile Diş Beyazlatma

Fesleğen Yaprakları

Taze fesleğen yapraklarını ezerek elde ettiğiniz macunu, daha beyaz ve sağlıklı dişler için sıradan diş macunu yerine düzenli olarak kullanabilirsiniz. Diş macunu ile birlikte kullanmak isterseniz, dişlerinizi fırçalamadan 5-10 dakika önce macunu uygulayabilirsiniz.

Fesleğen yaprakları

Aloe vera

Gerçekten bir Hollywood yıldızının gülüşüne sahip olmak için, taze aloe vera suyu kullanabilir ya da bu bitkiden elde edilmiş bir doğal jel satın alabilirsiniz. Bir miktar dişlerinize sürün, diş fırçasıyla masaj yapın ve iyice yıkayın. Dişlerinizi her fırçaladıktan sonra bunu uygulayabilirsiniz. Birkaç hafta içinde pırıl pırıl dişlere ve mükemmel bir gülüşe kavuşacaksınız.

Aloe vera

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir