Kapat

Evde Hazırlayabileceğiniz Bu İçecekle Haftada 4 Kilo Verebilirsiniz!

haftada 4 kilo verdiren içecek

Sağlıklı kiloya ulaşmak birçoğumuzun istediği ancak çeşitli bahaneler üreterek elde etmek için çaba göstermediği bir durumdur. Bazılarımız ise kilo verme konusunda isteklidir ancak bu süreci hızlandıracak bir desteğe ihtiyaç duyar. İşte kilo vermenize yardımcı olacak bu desteği sizin için araştırdık. Her evde bulunan 3 gıda maddesinin karışımından elde edilen içecek ile haftada 4 kilo vermeniz mümkün. Bal, Limon ve Tarçın karşımından el edilen kilo verdiren içecek tarifi aşağıda sizlerle…

Kilo vermeye çalışıyorsanız, amacınıza ulaşmanıza yardımcı olacak mucize bir içecek tarifi ile karşınızdayız.

Bu mucize içeceği hazırlamak için ihtiyacınız olanlar sadece bal, limon ve tarçın.

Bu içecek nasıl kilo verdiriyor?

Bal, limon ve ılık su, sindirimin iyileştirilmesine, vücudunuzdaki toksinlerin temizlenmesine sayesinde kilo vermeye yardımcı olur. Bu, limonda bulunan pektin maddesinin daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olmasıyla gerçekleşir.

Bu içecek midenizde, yağın daha iyi parçalanmasına yardımcı olan alkalin bir ortam oluşturur.

Tarçın ise sindirimi geliştirirken, aynı zamanda insülin üretimini düzenler ve karbonhidratların parçalanmasına yardımcı olur.

Bal limon tarçın içecek

Kilo verdiren içecek nasıl hazırlanır?

Malzemeler:

  1. 1 çay kaşığı toz tarçın
  2. Yarım limonun suyu
  3. 1 çorba kaşığı bal
  4. 1 bardak ılık su

Hazırlanışı:

Önce, pürüzsüz bir macun elde edilinceye kadar tarçın, limon suyu ve balı karıştırın. Sonra ılık su ekleyin ve içeceği bir kaşıkla karıştırın.

Ne zaman ve ne kadar tüketmelisiniz?

Her sabah aç karna bir bardak tüketmeniz tavsiye ediliyor. Ancak bu içeceği bir iştah kesici olarak değerlendirmeyin. Aksi takdirde kilo vermenize yardımcı olmayacağı gibi farklı sağlık sorunlarına neden olabilir.

Not: Evde hazırladığınız ve sağlık durumunuza etki edebilecek bu tür karışımları kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir