Kapat

Instagram’da Başarılı Olmak ve Takipçi Kazanmak İçin 5 Önemli İpucu

instagramda başarılı olmak

Fotoğrafçıklık tam anlamıyla günümüz sosyal medya dünyasının kraliçesidir. Instagram ise bu alanda kendinizi gösterebilmeniz adına basit, temiz, kullanımı eğlenceli olan çok iyi bir sosyal medya platformudur. Ancak kraliçelik mertebesine ulaşmak için güçlü fotoğraflara sahip olmanız gerekiyor. Instagram’da başarılı olmak ve takipçi kazanmak yapmanız gerekenleri öğrenmek için yazımızın devamını okuyun.

#1. Instagram Biyografinizi Doldurun

Instagram profiliniz sizin dışarıya yansıttığınız ilk izlenimdir. Bu nedenle, mutlaka kendinize veya markanıza ait güçlü bir profil fotoğrafı kullanmalısınız. Instagram biyografiniz kısa ve hoş olmalıdır. Biyografinizde kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı özetleyip, son derece akılda kalıcı bir slogan bulundurmalısınız. Son olarak web siteniz ya da blogunuzun bağlantısını profilinize eklemeli ve ziyaret edilmesini istediğiniz her yeni yayınınızda bağlantıyı buna göre değiştirmelisiniz.

#2. Yalnızca Net Fotoğraflar Paylaşın

Instagram hesabınızdan yalnızca temiz ve net fotoğraflar paylaşın. Instagram’da yetersiz parlaklığa sahip ya da bulanık fotoğraflar zayıflatıcıdır. Kendinize ait fotoğraflarınız yok ise ve telif hakkından dolayı başınızı derde girmesini istemiyorsanız, stok fotoğraf sitelerine uygun ücretlerle üye olabilir ve binlerce kaliteli fotoğrafı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

#3. Hashtag (Etiket)

instagram hashtagleri

Her paylaşım başına otuz adet hashtag kullanabilirsiniz. Ancak takipçilerinizi fotoğraf açıklamanızda otuz hashtag kullanarak rahatsız etmeyin. Bunun yerine fotoğraf açıklamanızda birkaç önemli hashtag kullanıp, paylaşımınızla alakalı diğer tüm hashtagleri fotoğrafın altındaki ilk yoruma ekleyin. Hashtagleri kullanırken zekanızı kullanın, bunları kullanmadan önce Instagram’da araştırın. Örneğin, daha önce sadece 5 paylaşımda kullanılmış hashtagler kullanışsızken, 500 binden fazla paylaşımda kullanılmış hashtagler ise paylaşımınızın görünmesi için çok fazladır. Bu nedenle fotoğrafınızla alakalı en doğru hashtagler için titiz bir araştırma yapın. Küçük bir tüyo: belirli bir markayı hashtag olarak kullanırsanız, paylaşımınızı repost etmeleri yani yeniden paylaşmaları olasıdır! Bunun size neler kazandıracağından bahsetmemize gerek yok sanırım? 😉

#4. Beğenin, Yorum Yapın, Paylaşın

Instagram topluluğunuzu kurmanın en etkili yollarından biri sosyal olmak ve başkalarıyla etkileşimde bulunmaktır. Hepimiz fotoğraflarımızın beğenilmesini istiyoruz. Öyleyse bizde başkalarının fotoğraflarını beğenmeliyiz! Günün popüler paylaşımları arasından markanızla ilgili olanları dolaşın ve beğendiklerinizi kalpleyin. İçinizden gelenlere yorum yapın ve hatta repost edin. Geri dönüşünün mükemmel olacağına emin olabilirsiniz.

#5. Düzenli Olarak Paylaşım Yapın

Blogunuza yeni bir içerik eklediğinizde onu uygun hashtagler ile Instagram’da paylaşın. Gün içinde blogunuza yeni bir içerik eklemeseniz bile paylaşım yapın. Rastgele paylaşımlarda bulunursanız sosyal medya hesabınızı büyütemezsiniz. Tutarlı olun ve birbiriyle alakalı güçlü fotoğraflar paylaşın. Unutmayın ki Instagram hesabınız sizin ve markanızın bir yansımasıdır!

“Instagram’da Başarılı Olmak ve Takipçi Kazanmak İçin 5 Önemli İpucu” üzerine 1 yorum

  1. sosyal medya bayilik paneli says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir