Kapat

Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 10 Basit Alışkanlık

kilo verdiren alışkanlıklar

Sağlıklı kiloya sahip olmak için hayatınız boyunca uymanız gereken basit kurallar vardır. Eğer bu basit kuralları hayatınızın bir parçası haline getirebilirseniz, fazla kiloya neden olan kalorileri kontrol altında tutabilir ve sahip olmak istediğiniz kiloyu sürekli koruyabilirsiniz.

ViraListe olarak kilo verme hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmak edinmeniz gereken 10 basit alışkanlığı derledik.

#1- Güne Kahvaltıyla Başlayın

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Uzun bir gece uykusundan sonra, vücudunuz gün boyu ihtiyacınız olan enerjiyi kahvaltıdan sağlamaktadır.

#2- Gün Boyu Atıştırmayı Seviyorsanız, Atıştırmalarınızı Mini Yemek Haline Getirin.

Her atıştırmalığın karbonhidrat ve küçük miktarlarda protein ve yağ içerdiğini aklınızdan çıkarmayın.

#3- Akşam Yemeğinden Sonra Yemek Yemeyin

Eğer akşam yemeğinden sonra acıkıyorsanız kalorisiz bir içecek içebilir ya da ağzınıza sert bir şeker atabilirsiniz.

#4- Yavaş yavaş, her lokmayı çiğneyerek ve yemekten zevk alarak yiyin.

#5- Yemek Servisini Herkese Özel Tabakta Yapın

#6- Yemeklerini Masada Oturarak ve Tabakta Yiyin

#7- Düzenli Yemek Yiyin

Sizin için en uygun yemek saatlerini belirleyin ve düzenli olarak bu saatlerde yemek yiyin. Düzenli yemek yemek tıkanırcasına yemenize engel olur.

#8- Her Zaman Tokken Alışveriş Yapın

Market alışverişine gitmeden önce mutlaka bir alışveriş listesi yapın ve alışverişe mutlaka tok gidin. Böylelikle ihtiyacını olmayan gıdaları satın almamış olursunuz. Unutmayın, doğru beslenme dolabınıza sağlıklı gıdalar depolamakla başlar.

#9- Diyet Planınız Başarısız Olduysa, Başarısız Bir Plan Seçmişsinizdir

Yemek yeme ve atıştırma konusunda bir stratejiye ihtiyacınız var. Ve bu stratejiyi her zaman her yerde takip etmelisiniz. Eğer dışarıda gezerken çabuk acıkan bir yapıya sahipseniz, sokakta satılan hazır gıdalar yerine, evden çıkmadan önce sağlıklı atıştırmalıkların olduğu bir paket hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz.

#10- Beslenme Alışkanlıklarınızı Değerlendirin

Geceleri yemek yiyor musunuz? Yemek pişirirken atıştırma yapıyor musunuz? Ya da çocuğunuzun tabağında kalan yemeği bitirme alışkanlığınız mı var? Eğer cevabınız evet ise bu alışkanlıklarınızdan bir an önce vazgeçmelisiniz. Çünkü bu alışkanlıklar vücudunuzun ihtiyacı olan kaloriden çok daha fazlasını almanıza neden oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir