Kapat

A Day in The Life şarkısının sonundaki sesi hangi hayvan duyabilir?

the beatles a day in the life

19 yaşındaki Çağdaş İrfan Yıldırım, Galatasaray Lisesi son sınıf öğrencisi. Sorbonne Üniversitesi’nden kabul alan Çağdaş Bey, Fransa’da alacağı eğitime katkı sağlamak için yarışmaya başvurmuş. Çağdaş İrfan Yıldırım’ın 125.000 TL’lik sorusu şu şekildeydi: Paul McCartney The Beatles’ın a Day in The Life şarkısının sonuna yerleştirdiği sesin sadece hangi hayvan tarafından duyulabileceğini söylemiştir? A) Yarasa B) Ayı C) Köpek D) Fare

Paul McCartney her zaman bir köpek tutkunu ve hayvan aktivisti olmuştur. Ama aynı zamanda onlarla zaman zaman eğlenceli vakit geçirmekten hoşlanmıştır. Paul McCartney, A Day in the Life adlı şarkının sonunda 15 kilohertz’lik, köpek düdüğü ile aynı sesi çıkaran bir ıslık sesi olduğunu ve bu nedenle sadece bir köpeğin duyabileceğini söylemiştir.

The Beatles’ın Sgt. Pepper adlı albümünde yer alan A Day in the Life adlı şarkı, yüksek frekanslı 15 kilohertzlik tonda bir sese sahiptir. Bu, bir köpek düdüğü yani köpeklerin eğitiminde kullanılan düdüğün çıkardığı sese eş değerdir. Dolayısıyla sadece köpekler duyabilir.

Cevap: Köpek

“A Day in The Life şarkısının sonundaki sesi hangi hayvan duyabilir?” üzerine 2 yorum

  1. mehmet says:
    • ViraL says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir