Kapat

Roller Coaster’a Binenlere Öyle Bir Şey Çarptı ki

Güvercin Çarpması

Roller Coaster Güvercin Çarpması

İspanya’daki PortAventura Park’taki Ferrari Land tema parkının açılışında, Avrupa’daki en yüksek ve en hızlı (sadece beş saniyede 180 km/h’e ulaşan) ROLLER COASTER yolculuğunun tüm heyecan verici tecrübesini yakalamak için kameralar kuruldu.

Güvercin Çarpması

Güvercin Çarpması

Yeni açılan ve maliyeti 100 milyon avroluk olan bu parkta, roller coaster‘ı seçen ve bu heyecanı en önde yaşamak isteyen adamın yolculuğunda inanılmaz bir olay gerçekleşti.

https://www.youtube.com/watch?v=txoST5Xuv88

Roller Coaster yolcularının heyecanını görüntülemek için kurulan kameraya ilk yansıyan görüntüde adama bir şey çarpıyor, adamın yüzü kan içerisinde kalıyor. Ardından adam bir şeyi fırlatıp şaşkınlığını atlatarak eğlenmeye devam ediyor olarak takip edebiliyorsunuz.

Ancak yavaş çekimde işin aslı mercek altına alınınca, adamın boynu ile göğsü arasına bir güvercinin çarptığı , ilk anda şaşkınlık ve panik yaşayan adamın yüzünün kan içinde kaldığı bu durumun  akabinde ilk şoku atlatan adamın güvercini fırlatıp attığı görülüyor.
Olayın diğer enteresan tarafı da, tuhaf bir şekilde, adam bu olayın etkisinden arkadaşına döndükten ve olayın birkaç kelimesini paylaştıktan sonra hızlı bir şekilde kurtulup eğlenmeye devam ediyor. Fakat  zavallı kuş için aynı şey muhtemelen söylenemez.

Kuş çarpmaları genelde hava araçları (uçak, helikopter gibi) ile zaman zaman karşılaşılan bir durum olsa da Roller Coaster- Güvercin çarpışması olarak kayıtlara giren ilk vakada bu olay oldu. Şahsım adına zaten hoşlanmadığım Roller Coaster lara bu olay sonrası bir daha bineceğimi de sanmıyorum.

“Roller Coaster’a Binenlere Öyle Bir Şey Çarptı ki” üzerine 1 yorum

  1. Bilal Kuru says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir