Kapat

Smartflower, Güneşten Enerji Toplayan En Zeki Güneş Enerjisi Paneli!

Güneş enerjisi toplamak için yapılan çalışmalardan gelen haberler son zamanlarda yükselişte. Bu tabi ki bizler için iyi haber. Günümüzde giderek daha fazla insan bu doğal enerji kaynağını kucaklıyor ve araştırmacılar güneşten enerjiyi toplamak için en verimli yenilikleri yaratmaya çalışmaktadır.

Şimdi gün boyu güneşi takip eden akıllı bir güneş paneli olan Smartflower’ı tanıyalım. Çatıların ve çimlerin üzerinde görmeye alışık olduğunuz sabit panellerin aksine Smartflower, bir ayçiçeği gibi gün boyunca olabildiğince fazla enerjiyi toplamak için yönünü güneşi izleyerek belirler. Bu sistem normal güneş panellerine göre %40 daha fazla enerji anlamına gelir.

Smartflower, mümkün olduğunca çok güneş ışığını emmek için ayarlanmıştır.

Smartflower

 

Smartflower, yılda 4000 kWh’a kadar üretim yapabilir. Ortalama elektrik tüketiminize göre gerekli hesaplamayı yapabilirsiniz. Smartflower, 5 metre yüksekliğinde olduğu için göze bile çarpmıyor.

Günlük çalışması şafak sökerken anında güneşe yönelerek başlar. Açıldığında her panelin arkasındaki küçük fırçalar paneller üzerindeki tozu ve kiri otomatik olarak temizler, bu nedenle manuel olarak bir temizlik yapmanıza gerek kalmaz. Toz kadar önemsiz şeylerin güneş panellerinin verimliliğini düşürebileceğini unutmamak gerekir. Smartflower gün boyunca güneşe doğru otomatik olarak hareket eder. Gece veya kuvvetli rüzgarlar sırasında kendini katlayarak bekleme pozisyonuna geçer.

5 metre genişliği ile gündüzleri dev bir cihazken, geceleri otomatik olarak katlanır ve küçülür, hatta ortadan kaybolur.

Smartflower

 

Smartflower, tak çalıştır sistemi ile tasarlanmıştır. Montajcılar, güneş panellerini bir noktadan diğerine hızlı ve kolayca taşıyabilirler. Böylece kurulum işlemi de kolaylaşır. Estetik bir dokunuş olarak çiçeksi, lavanta, denizkızı, kehribar, porselen, inci, orman ve okyanus gibi çeşitli renklerde gelir.

 

 

 

 

“Smartflower, Güneşten Enerji Toplayan En Zeki Güneş Enerjisi Paneli!” üzerine 1 yorum

  1. Ekol Meslek says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir