Kapat

Whatsapp Dünya Genelinde Çöktü! – 18 Mayıs 2017

Whatsapp Çöktü mü

Whatsapp Mesajlar Neden Gitmiyor?

Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp, 4 Mayıs 2017 perşembe gününün ilk dakikalarından itibaren çöktü. Whatsapp’ta yaşanan sorunların yalnızca Türkiye ile sınırlı olmadığı, tüm dünyada yaşanan genel bir problem olduğu anlaşıldı. Sosyal medya sitelerinin hizmet durumlarını takip eden bir sitede Hollanda, Romanya, Kamerun, İsviçre vb. birçok ülkeden internet kullanıcıları Whatsapp girilemediğini ya da mesajların gitmediğini yazıyor.

Bu durumun Whatspp serverları ile ilgili bir sorundan kaynaklandığı ve kullanıcıların herhangi bir ayarı değiştirmeden beklemeleri gerektiği söyleniyor.

Sosyal medya sitelerinin hizmet durumunu takip eden Down Detector adlı siteye kullanıcılar tarafından gönderilen raporların yüzde 39’unda “mesaj gönderme ve alma sorunu”, yüzde 37’sinde “bağlantı sorunu”, yüzde 32’sinde ise “giriş sorunu” olduğu belirtiliyor.

Çökme Nedeni Güncelleme!

Whatsapp’ın dünya genelinde çökmesinin nedeninin uygulama için yapılan 2.17.162 numaralı güncellemeden kaynaklandığı ileri sürüldü!

İlerleyen dakikalarda Whatsapp’ın son durumu ile ilgili bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.

“Whatsapp Dünya Genelinde Çöktü! – 18 Mayıs 2017” üzerine 11 yorum

  1. Soru cevap says:
  2. Deniz Işık says:
  3. Yarasa Panel Çit says:
  4. Nokta Şarkı Sözleri says:
  5. Whatsapp says:
  6. Uğur incik says:
  7. Aysohbet says:
  8. Sohbet says:
  9. Metehan Değirmenci says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir