Kapat

2017 Oscar Ödülleri “En İyi Film” Dalında Aday Gösterilen 9 Filmin Konusu ve Fragmanı

2017 Oscar Ödülleri En İyi Film dalında aday gösterilen filmler

Bu yıl 89’uncusu düzenlenecek olan Akademi Ödülleri (Oscar Ödülleri)’nde aday gösterilen filmler ve oyuncular belli oldu. 26 Şubat’ta sahiplerini bulacak Oscar Ödülleri gecesinde “En İyi Film” dalında aday gösterilen 9 film yarışacak. “En İyi Film” dalında aday gösterilen yapımlar arasında büyük bir çekişme yaşanacak gibi görünüyor. Özellikle 12 dalda 13 kez aday gösterilen La La Land’ın ödül gecesine damga vurması bekleniyor.

Birçoğunu henüz izlemediğinizi düşündüğümüz Oscar adayı filmlerin konularını ve fragmanlarını bir araya getirdik. Bakalım konularını okuyup, fragmanlarını izledikten sonra sizin Oscar adayınız hangisi olacak?

1- Arrival

Dünyanın çeşitli yerlerinde on iki gizemli uzay aracı ortaya çıkmıştır. Dilbilim profesörü Louise Banks, bu yabancı ziyaretçilerin dillerini yorumlamakla görevlendirilir.

Yönetmenliğini Denis Villeneuve’nün yaptığı filmin başrollerinde Amy Adams, Jeremy Renner ve Forest Whitaker yer alıyor.

2- Fences

1950’li yıllarda geçen hikayede işçi sınıfından Afroamerikan bir baba, karmaşıklaşmaya başlayan hayatın içinde ailesini ayakta tutmaya çalışmaktadır.

Yönetmenliğini ve başrolünü Denzel Washington’ın üstlendiği filmin diğer oyuncuları arasında Viola Davis ve Stephen Henderson gibi isimler yer alıyor.

3- Hacksaw Ridges

İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikan Ordusu’nda doktor olan Desmond T. Doss, Okinawa cephesinde görev yaparken insanları öldürmeyi reddeder ve Amerikan tarihinde ateş etmeden Onur Madalyası alan ilk insan olur.

Yönetmenliğini Mel Gibson’ın üstlendiği filminde başrollerinde Andrew Garfield, Sam Worthington ve Luke Bracey gibi oyuncular yer alıyor.

4- Hidden Figures

Gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Afroamerikalı kadınlardan oluşan bir ekip, NASA’nın ilk uzay görevi programında başarılı olabilmesi için ihtiyaç duyduğu matematiksel verileri sağlar.

Yönetmenliğini Theodore Melfi’nin üstlendiği filmin başrollerinde Taraji P. Henson, Octavia Spencer ve Janelle Monáe gibi oyuncular yer alıyor.

5- Lion

Beş yaşındaki Hintli bir çocuk, evinden binlerce kilometre uzakta Kalküta sokaklarında kaybolmuştur. Birçok hayati tehlikeyi atlattıktan sonra Avustralya’da bir çift tarafından evlat edinilen çocuk, 25 yıl sonra gerçek ailesini bulmak için yola çıkar.

Garth Davis’in yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Dev Patel, Nicole Kidman ve Rooney Mara gibi isimler yer alıyor.

6- Moonlight

Moonlight, siyahi bir gencin Miami’nin zorlu bir mahallesinde büyürken, çocukluktan erişkinliğe kadar geçen zamanda dünyadaki yerini bulmak için verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Barry Jenkins’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Mahershala Ali, Shariff Earp ve Duan Sanderson gibi oyuncular başrolleri paylaşıyor.

7- Hell or High Water

Boşanmış bir baba ve onun eski mahkum olan ağabeyi, Batı Teksas’ta ailenin çiftliğini korumak için giriştiği umutsuz mücadeleyi anlatıyor.

David Mackenzie’nin yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde Dale Dickey, Ben Foster ve Chris Pine gibi oyuncular rol alıyor.

8- La La Land

Bir caz piyanisti ile aktrisin Los Angeles’ta geçen aşk hikayesi anlatılıyor.

Damien Chazelle’in yönetmenliğini yaptığı La La Land’ın başrollerinde Ryan Gosling, Emma Stone ve Rosemarie DeWitt gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

9- Manchester by the Sea

Kardeşi ölen bir adamın, amca olarak genç yeğeninin sorumluluğunu üstlenmesi gerekir.

Kenneth Lonergan’ın yönetmen koltuğunda görev yaptığı filmin başrollerinde Casey Affleck, Michelle Williams ve Kyle Chandler gibi isimler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir