Kapat

Dünyanın İlk 3D Yazma Kalemi: 3Doodler.

Havaya yazabileceğiniz bir kalem hayal ettiniz mi? 3Doodler, elinizde tutabileceğiniz 3 boyutlu baskı kalemidir. Artık hayal gücünüzü yazma konusunda boş sayfalardan çok yükseklere çıkarmalısınız.

Hiç kalem kağıtla gerçek 3 boyutlu bir resim çizmeyi yada yazı yazmayı istemiş miydiniz? Artık yapabilirsiniz.

3D Eyfel Kulesi

3Doodler, dünyanın ilk 3D yazma kalemidir. Bu teknoloji harikası kalem, ^boyutlu yazıcıların kullandığı malzeme olan ABS plastik materyalini kullanarak havaya veya istediğiniz herhangi bir yüzeye çizmenize yarar. Herhangi bir bilgisayar yazılımına gerek olmadan, kompakt ve kullanımı kolay bir kalemdir. Sadece besleme için fişini bir prize takmanız, çizime başlamanız için yeterlidir. Aynı zamanda 3 boyutlu baskı için en hesaplı yol. 3Doodler ile herkese 3D yazma eğlencesi sunulmaktadır.

3Doodler Kalem

Nasıl çalıştığından bahsetmek gerekirse; havada bir şeyler karalamak istiyorsanız, 3Doodler kullanmaya başlayabilirsiniz.  3Doodler ile çizim yaparken, hızlı bir şekilde soğuyan ve katılaşarak sağlam bir yapıya kavuşan ısıtılmış ABS plastik kullanılmaktadır. Isıyla elde edilen bu form, şekil ve öğelerin sonsuz çeşitlilikte sizler tarafından oluşturulmasını sağlamaktadır. Artık herkes kağıt üzerinde ki tek veya 2 boyutlu çizimleri, biraz daha fazla zaman harcayarak 3 boyutlu nesnelere dönüştürebilir.

3Doodler Kalem

3Doodler, sanatsal eserler yaratmanın yepyeni bir yoludur. İster bir sanatçı olun, isterseniz hobi amaçlı kullanıyor olun, 3Doodler’ı kullanmak için sabırsızlandığını tahmin edebiliyoruz.

Peki 3Doodler ile neler yapabileceğiniz konusunda bir şeyler söylemek gerekirse, teknoloji harikası bu kalemle düz formlar oluşturulabileceği gibi serbest 3 boyutlu nesne çalışmaları da yapılabilir. Yaratıcılıkta fırsatlar sonsuzdur. Bunlara aşağıdakiler de dahildir.

3D insanlar

  • Temel 3 boyutlu şekiller.
  • Kolye gibi mücevherat ürünleri
  • Dekoratif süsler.
  • Akıllı telefon, bilgisayar, kalem gibi günlük kullanılan nesneler.
  • Lego severler için kuleler.
  • Ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

3D Şablon

3Doodler’ın kullanılmaya başlanmasıyla birlikte, çizimleri kolaylaştıracak şablonlarda oluşturulmaya başlanmış durumda. Örneğin aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere, bir Eyfel kulesi şablonuna bakarak kendi Eyfel kulenizi, istediğiniz renkte rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Amatörler için şablonlarla başlayan çizim hayatı, her geçen gün gelişerek devam edebilecektir. Bu teknoloji o kadar gelişecek ki, yaratıcılık konusunda sınır tanımayacak 3D toplulukları oluşmaya başlayacaktır.

3Doodler kalem hakkında kışça bilgi vermek gerekirse, kalem boyutları 24X180 milimetre dir. Ağırlığı yaklaşık 200 gram civarındadır. Ve son olarak 110V ve 220 V şarj cihazıyla gelmektedir.

ABS plastik

270 dereceye kadar ısınabilen metal ucuyla dikkat edilmesi gereken, özellikle çocuklardan uzak tutulması gereken bir kalemdir. 3Doodler mürekkep olarak, 3MM kalınlığında ABS veya PLA plastik kullanmaktadır, tıpkı 3D yazıcılarda olduğu gibi. Ürünü satın aldığınızda 10 adet 30 santimlik plastik çubukla gelmektedir.

ABS en yaygın olarak kullanılan plastiklerden bir tanesidir. Etrafımızda kullanılan plastik nesnelerin neredeyse tamamının hammaddesidir. PLA ise, biyoplastik olarak adlandırılan malzemedir. Mısırdan yapılmaktadır ve kolayca parçalanabilir. ABS’den daha düşük erime sıcaklığına sahiptir. Her iki plastiğin de avantajları ve dezavantajları olduğu kesin.

3Doodler’ın kullanım video’sunu aşağıda bulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir