Kapat

54 Adet Drone Kullanarak Kişisel Helikopter Yaptı!

54 drone helikopter

Droneların popülaritesi her geçen gün katlanarak artıyor. Uçurması oldukça eğlenceli olan bu teknolojik aletler birçok kişinin en sevdiği hobisi haline geldi. Özellikle pilot olmanın çocukluk fantezilerini süsleyen kişiler droneların dayanılmaz cazibesine kapılmış durumda. Droneların en ilgi çekici yanı ise şüphesiz harika fotoğraflar ve videolar çekebilme olanağı sunuyor olmaları. Ancak hali hazırda askeri amaçlarla da kullanılan dronelar, önümüzdeki yıllarda yalnızca bu amaçlar için değil, kargo taşımak ya da tıbbi yardım götürmek gibi çok daha önemli amaçlarla da kullanılacaklar. Yazımıza konu olan adam ise droneların cazibesini bir üst seviyeye taşıdı.

Gerçek ismini bilmediğimiz bu mucit, 54 drone’u bir araya getirerek kişisel bir helikopter yaptı ve helikopteriyle ilk havalandığı anın görüntülerini Youtube’da gasturbine101 kullanıcı adıyla yayınladı.

The Swarm (Sürü) adını verdiği insan kontrollü helikopter tam 54 drone’un bir araya getirilmesiyle tasarlanmış.

54 drone helikopter

The Swarm yalnızca 147.8 kilogram ağırlığında. Olumsuz yönleri ise sadece 10 dakika kadar çalışabilmesi ve maksimum 15 fit yüksekliğe erişebilmesi. Ancak yine de böyle bir şeyi icat etmek için harcanan çaba ve ortaya çıkan tasarım gerçekten harika görünüyor!

54 Drone’dan yapılmış ev yapımı helikopteri aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir