Kapat

Sevgilinizin Sizi Aldattığını Açıkça Gösteren 10 İşaret

aldatan eş nasıl anlaşılır

Aldatma, bir zamanlar çok güzel olan bir birlikteliği zedeleyen ve tahrip eden kötü bir davranıştır. Kişiyi bazen istemediği sonuçlara iten bu davranışın sonuçları da kötü olabilir. Partnerinizi çok seviyor ve onun bazı hareketlerinden şüphe duyuyorsanız bu yazıya bir göz atın. Ama suçlama, şüphe ve belki de sizin için bir paranoyanın oluşmaya başlamasından önce bazı şeyleri aklınızdan çıkarmayın! Güven ve dürüstlük üzerine kurulan bir ilişkiyi sırf şüpheleriniz yüzünden bitirmeye kalkmadan önce eşinizle ya da sevgilinizle konuşmayı deneyin. Peki aldatıldığınızı nasıl anlarsınız? İşte ilişkide şüphe uyandıran 10 davranış.

#1. Artık “Biz” Kelimesini Kullanmıyorsa

İlişkinizde her zaman “Biz” kelimesini kullanan partneriniz artık “siz” ve “ben” demeye başladıysa, ilişkinizde birliktelik kavramını bir yana bırakmış ve ikinizi birlikte düşünmüyor demektir.  Biz kelimesinin kullanılmaması ve geleceğe dair planlardan bahsetmemesi, sizden uzaklaştığını gösteren ve size gönderilen açık bir mesajdır.

#2. En Küçük Hatanızda Bile Sizi Suçluyorsa

Eşlerini aldatan ya da onlardan ayrılmak isteyen insanların yaptığı en bariz gerçek, sevgilisinin ya da eşinin en ufak hatasını büyütüp onu suçlamaktır.  Bunun altında yatan gerçek ise kendi suçlarını görmezden gelmek ve kendilerini iyi hissetmek için bir çeşit savunma mekanizması oluşturmalarıdır.

sevgilinin aldatma belirtileri

#3. Sorularınızdan Kaçıyorsa

Eşinizle eskiden olduğu gibi uzun sohbetler yapamıyorsanız bir sıkıntı vardır. Eşiniz sizi aldatıyorsa sizinle birlikte geçirdiği zamanlarda sizin sorularınızdan kaçmak isteyecektir. Aynı ortamda uzun süre durmaktan kaçınacaktır. Çünkü sizden bir şey gizlediği ortaya çıkacak düşüncesiyle yaşamaktadır. Ona “Bugün nasıl geçti? Neler yaptın?” sorularını bile sorduğunuzda kısa yanıtlarla geçiştirip kendine başka bir meşguliyet bulacaktır.

#4. İş Yerinden Geç Geliyorsa

Genelde insanların yalan söylediği en sık durumlardan biridir. Eşiniz eve gelmeme ya da geç kalma durumlarında işini bahane ederek istediğini yapma özgürlüğü elde eder. İş gezileri, projeler, iş yetiştirme tarihleri gibi iş yeriyle ilgili konular sıklaşıyorsa kesinlikle bir şeyler vardır. Böyle bir şeyler hissettiğinizde iş yerini kontrol edin. Yalan söylediği ortaya çıkarsa onunla konuşma vakti çoktan gelmiştir.

#5. Sorunlarını ya da Mutluluğunu Sizinle Paylaşmıyorsa

Aldatan kişilerin farkında olmadan kendilerini ele verdikleri en belirgin davranış eşleriyle artık hiçbir şey paylaşmamasıdır. Çünkü artık hayatında bunları paylaştığı yeni birisi vardır. Bu yüzden size mutlu olduğu anlardan ya da kendisine sıkıntı veren durumlardan bahsetmez.

#6. Arkadaş Listesinde Yeni Birileri Varsa

Özellikle uzun süre ilişkisi olan çiftler birbirlerinin arkadaşlarını çok iyi bilirler. Tanımasalar bile kim oldukları hakkında bir fikir sahibidirler. Sevgilinizin telefon rehberinde ya da sosyal paylaşım sitesinde yeni birileri varsa ve bunu sorduğunuzda geçiştirici cevaplar geliyorsa mutlaka sizden sakladığı bir durum söz konusudur. Böyle bir durumla karşı karşıya geldiyseniz şüphelenmek için haklı bir sebebiniz var.

#7. Yatak Odası Sadece Uyku Odası Olduysa

Çiftler arasında sağlıklı bir ilişki sürdürülmesinde cinsel yaşam olmazsa olmazların başında gelir. Kırk yıldır evli olmadığınız sürece cinsel yaşantınızda sıkıntılar varsa, ilişkinizi yeniden sorgulamanız gerekiyor. Eğer yatak odasına sadece uyumak için giriyorsanız ve eşiniz sizden gittikçe uzaklaşıyorsa aldatılma konusunda şüphelerinizde haklı olabilirsiniz.

#8. Gözler Ruhun Aynasıdır

Yalan söyleyen kişi istediği kadar profesyonelce bu yalanı söylesin gözleri onu ele verir. Eşiniz sizinle konuşurken gözlerini kaçırıyorsa bilin ki sakladığı bir şeyler var. Eşinizle konuşurken gözlerine odaklanın çünkü gözleri kendini gizleyemez.

#9. Telefonu Elinden Düşürmüyorsa

Cep telefonları artık bizim bir parçamız. Herkesin elinden düşürmediği cep telefonları ile sosyal paylaşım sitelerini, haberleri ya da buna benzer birçok faaliyeti telefonlar sayesinde takip edebiliyoruz. Eşler arasında aldatmanın varlığını gösteren en basit işaretlerden biri telefon ve bilgisayar gibi kişisel eşyalarına olan bağımlılığının artmasıdır. Eşinizin telefonda başka birisiyle mesajlaştığını ya da onu takip ettiğini öğrenmek çok da zor değil. Eşinizin hangi sıklıkla telefon kullandığını sizden iyi kimse bilemez. Evde bile telefonu sürekli yanındaysa ve sizden uzak durma çabası içinde telefonuyla ilgilenmeye başlamışsa, özellikle anlamsız telefon konuşmalarına şahit olduysanız eşiniz sizi aldatma sinyalleri veriyor demektir.

#10. Kendine Fazla Özen Gösteriyorsa

Eşiniz ya da sevgilinizle ilk tanıştığınız zamanlar kendinize nasıl özen gösterdiğinizi düşünün, gösterişli yeni kıyafetler güzellik uğruna aynanın karşısında geçirilen onca zaman her şey eşiniz için. Aradan belli bir süre geçince eşiniz de siz de bu özenli halinizden uzaklaşırsınız doğal olarak. Durumlar böyleyken eşiniz durduk yere kendine çok özen gösteriyorsa, yeni kokular sürünerek aynanın karşısında fazla zaman geçiriyorsa, bilin ki bu zaman sizin için değil. Aldatılma şüpheleriniz gerçek olabilir.

Aldatılma işaretlerini gördüğünüzde, eşinizle bu konuda konuşmak istediğinizde iki seçeneğiz vardır. Eğer bunu sizden saklamak istiyorsa öfkelenmek yerine savunmaya geçecek ve aklınıza gelmeyen açıklamalarla kendini aklamak isteyecektir. Diğer bir seçeneği ise her şeyi kabul edip sizi gözden tamamen çıkarması olacaktır.

“Sevgilinizin Sizi Aldattığını Açıkça Gösteren 10 İşaret” üzerine 10 yorum

  1. yaygın anksiyete bozuklugu says:
  2. Can says:
  3. Görkem CAN says:
  4. Efe Nuray says:
  5. İnstagram takipçi says:
  6. hgs yükleme says:
  7. Görkem CAN says:
  8. Mutlu says:
  9. Onur says:
  10. TANER KAYA says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir