Kapat

Amerika’da En Çok Kullanılan Diller Hangisi?

Amerikada konusulan diller

Yurtdışı eğitim sistemi içerisinde pek çok dil tercihiniz olabilir. Hatta pek çok alternatif ülkede eğitiminizi sürdürebilirsiniz. Ancak doğru kaliteli ve de hızlı bir eğitim alabileceğiniz ülke arıyorsanız o zaman size önereceğimiz elbette ki Amerika dil okulları olacaktır. Amerika’ da dil eğitimi alma konusunda nedenlerinizin sayısı birden fazla olabilir. Örneğin Amerika’da yalnızca İngilizce eğitimi almazsınız. Bunun yanı sıra ABD’de kullanabileceğiniz pek çok seçeneğiniz olabilecektir. Yurtdışında dil okulu arıyorsanız öncelikli olarak yaşam standartlarından tutunda eğitim sistemine varıncaya kadar hepsini tam olarak gözden geçirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde doğru bir seçim yapmazsanız eğitim süreciniz uzayabileceği gibi doğru bir eğitim de almamış olabilirsiniz.

Bu yazımda sizlere Amerika dil okullarından ve de Amerika’da en çok kullanılan dillerden bahsetmek istedim. Çünkü bu sizin için önemli bir konu olduğu inancını taşıyorum. Gelelim konu başlığımıza. Amerika nüfus idaresinin yayınlamış olduğu verilere bakacak olursak, Amerika’da bulunan insanlar en çok İngilizceyi kullanıyor. Bunun birinci nedeni ise ülkenin resmi dilinin İngilizce olması. Bundan sonra ise evlerde kullanılan dillere baktığımız da ise Türkçe ’de dahil olmakla birlikte yaklaşık olarak 350’ye yakın farklı bir dil kullanımı söz konusu. Bu verilerin ise sürekli olarak takip altında olduğunu düşünürseniz bir önceki verilere göre 39 dil daha fazlalaşmış olduğunu görüyoruz. Bu da Amerika’da her geçen gün kullanılan dillerin sayısında bir artış yaşandığını bizlere gösteriyor.  Peki Amerika’ da evlerde en çok kullanılan dillerin hangisi olduğunu merak ediyorsanız onları da belirtelim İspanyolca, Çince, Fransızca ve Vietnamca dahil, olmak üzere yaklaşık 350’nin üzerinde dil.

Bunlar uluslararası anlamda kullanılan diller ancak bunların dışında da tercih edilen bir takım yerel Amerikan dilleri var örneğin Yupik, Dakota, Apaçi, Keres, Çeroki gibi 150 farklı Yerli Amerikan dili.

2009-2013 yılları arasında yapılan araştırmalarda gösteriyor ki Amerika’da bir hayli geniş dil çeşitliliği söz konusu bu da orada eğitim almak isteyen insanların dil eğitiminin yanı sıra aynı zamanda kültürel zenginlik noktasında da avantaj sağlayabiliyorlar. Amerika’da İngilizce özellikle 15 metropol bölgesinde yoğun olarak tercih ediliyor. Dil öğrenimlerinin de buralarda sıklıkla tercih edildiğini düşünecek olursak insanların İngilizce konusunda neden bu ülkeyi en çok tercih ettiklerini bize gösteriyor.

Yurtdışında dil okuluna gitmek isteyenler bu adresten detaylara ulaşabilir: https://www.academix.com.tr/yurtdisinda-dil-okulu/

Amerika için aslında boş yere dünyanın en büyük gücü denmiyor. Konuştuğu dilden tutunda sahip olduğu yaşam kalitesine ve hatta kendi içerisinde barındırmış olduğu farklı kültürlere varıncaya kadar pek çok alternatifiniz olacak. Bu da sizin eğitim için burayı seçmeniz halinde kaliteli bir ortamda eğitim sürecinizi tamamlayacağınız anlamına geliyor. Bugün her yıl Türkiye’den Amerika’ya dil eğitimi için giden binlerce insan var. Bu insanların da evlerindeyken Türkçe konuştuklarını düşünürseniz Amerika’daki dil eğitiminin de çeşitliliğini tahmin edebilirsiniz.

“Amerika’da En Çok Kullanılan Diller Hangisi?” üzerine 1 yorum

  1. Görkem CAN says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir