Kapat

Başak Burcunun En İyi Burç Olduğunu Gösteren 10 Neden

Başak Burcu

Başak, 23 Ağustos – 23 Eylül arasında doğan kişilerin burcudur. Merkür tarafından yönetilen Başak, burçlar arasında “mükemmeliyetçililik” özelliği ile ön plana çıkar. Bakire ile sembolize edilen Başak hassas, yumuşak ve sevecen bir kadınsı kişiliğe sahip olma eğilimindedir. Şimdi Başak burcunu en iyi burç yapan diğer özelliklerin neler olduğuna bir göz atalım.

1- Analitik Düşünür

Başak genelde sakin gibi görünür ancak zihni asla dinlenmez. Herhangi bir şey üzerine binlerce düşünceye sahip olabilir. Bir kişiyi ya da bir durumu her yönüyle analiz ettiğinden, yargılarında nadiren yanılır. En küçük detayları dahi değerlendirir. Bu analitik ve metodik yaklaşım, hayatta başarılı olmasına yardımcı olan en güçlü noktasıdır.

2- Pratik ve Gerçekçidir

Başak pratik ve güvenilirdir. Herhangi bir problem için en yararlı çözümü bulabilir, çünkü düşünceleri hayal gücüne değil gerçeğe dayalıdır. Başak fantezi dünyasında yaşamaz, mantıklı gerçeklerle yoluna devam eder.

3- Organizedir

Son derece organize olan Başakların çoğu mükemmel birer planlamacıdır. Karışıklık içinde olmaktan hoşlanmadıkları için düzgün ve düzenli bir ortamı tercih ederler. Herhangi bir organizasyon düzenlemeniz gerekiyorsa, bırakın Başak sizin için her şeyi halletsin!

4- Samimidir

Bir Başak size ne anlatıyorsa, onu anlatıyordur. Genellikle açık sözlü olan Başak, karşısındaki kişiden de aynısını beklemektedir. Bu özelliklerinden dolayı onunla dürüst ve samimi bir arkadaşlık ya da ortaklık yapabilirsiniz. İnsanlara kolayca güvenmeyen Başak, kendine uygun ortağı bulduğunda çok daha hızlı yol kat eder.

5- Makuldür

Başak daha çok içe dönüktür. Sessiz ve mütevazidir. Başlangıçta merkezde sahne alma görevini başkalarına bırakır. Kolay kolay öfkelenmez. Başkalarına yakın olmak için zamana ihtiyacı vardır.

6- Bakımlıdır

Başak karşıdan bakıldığında soğuk görünebilir, ancak bunun tek nedeni dikkat çekmeyi sevmemesidir. Sevdiği az kişiye çok bağlıdır ve onlara gerçekten önem verir. İnsancıl ve merhametli olan başak, insanlara yardım etmeyi çok sever. Eşi için faydalı ve destekleyici olmaktan hoşlanan Başak, sevdiği kişiler için fazladan çaba sarf etmekten imtina etmez.

7- Çalışkandır

Başak, Astroloji dünyasının işçi arısıdır. Amaçlarına ulaşmak için dikkatle çalışır. Yetenek, sıkı çalışma ve disiplin onu kariyerinde başarılı kılar. Hedeflerine özenli yaklaşımı ve odaklanma yeteneği sayesinde engellenmesi çok güçtür. Kariyeri Başak için çok önemlidir ve dünyanın en iyi çalışanıdır.

8- Mükemmeliyetçidir

Mükemmeliyetçi olarak bilenen Başak, asla mükemmel olandan daha azına razı olmaz. Bu hem güçlü hem de zayıf yönü olabilir. Bu mükemmeliyetçi tavır, Başak’ı kendisi için yüksek standartlara getirir ve kaos ortamını düzene sokmasını sağlar.

9- Kendine Yeterlidir

Yüksek standartlara sahip olan Başak, tatmin edici olmayan bir ilişki içerisinde olmaktansa yalnız kalmayı tercih eder ve uzun süre yalnız kalmayı sorun etmez. Kendi kendisine başarılı olduğunu bilmek Başak’a çok daha iyi hissettirir.

10- Güvenilirdir

Başak, sahip olunabilecek en harika arkadaştır. Güvenilirdir ve her zaman sözünü tutar. Başkalarının ihtiyaçlarına duygusal açıdan yaklaştıkları için gerçekten umursarlar. Başınız sıkıştığında onu arayabilirsiniz, size yardımcı olmaktan memnun olacaktır. Başkalarına yardım etmek onun için en büyük mutluluk kaynağıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir