Kapat

Burçlara göre birbirinden harika hediye seçenekleri!

Burca göre hediye seçimi

Hediyeler doğum günü, evlilik yıl dönümü, yılbaşı ya da başka herhangi özel bir günde sevdiklerimize bu özel günü unutmadığımızı göstermek ve bir nebze olsun onları daha mutlu etmek için ideal aracılardır. Peki hediye seçimini nasıl yapmalıyız? Kimine göre ilgi alanlarını, kimine göre ise popüler ürünleri değerlendirmeliyiz. Biz bu işe astrolojik açıdan yaklaşmayı tercih ettik ve burçlara göre hediye seçimi makalemizi hazırladık. İşte hangi burca hangi hediye verilebilir temalı içeriğimiz…

Koç Burcu

Zodyak’ın ilk burcu olan Koç burcu insanları, sabırsız karakterleri ve aceleci tavırlarıyla bilinirler. Zevkleriyse biraz abartılı olarak tanımlanabilir. Hediye konusunda ise ne yaparsanız yapın, bu telaşlı burca mutlaka hemen kullanabilecekleri bir hediye seçin. Aylar ya da haftalar sonra kullanabileceği hiçbir nesne Koç insanını çok da mutlu etmeyecektir. Örneğin spor, Koç insanı için iyi bir tercih olabilir çünkü öğrenmeyi ve kendini geliştirmeyi seven Koç, kendini fiziksel olarak da geliştirmeyi sever. Çeşitli spor dallarıyla ilgili olan Koç’u mutlu etmek için ona her türlü spor malzemesi, çeşitli ağırlıklarda dumbell ve fitness aleti, badminton ya da dart takımı satın alabilirsiniz. Eğer ona bir ev hediyesi almayı düşünüyorsanız yepyeni bir kahve makinesi, pratik öğünler için kullanabileceği bir mikrodalga fırın ya da size bolca ikramda bulunabilmesi için mısır patlatma ya da cips yapma makinesini tercih edebilirsiniz. Zamanı ayarlanabilir, kendiliğinden yanan ve sönen aydınlatma ürünleri de hareketli Koç’a evinde rahatlık sağlayacaktır. Hevesleri ve hobileri hızla değişmeye meyilli olan Koç’a alacağınız, taşınabilir kablosuz bir hoparlör de yine onu çok mutlu edecektir. Koç burcu için dizüstü bilgisayarını içine yerleştirip seyahatlere çıkabileceği, bol bölmeli bir spor çantası da uygun hediyelerden biri olabilir.

Boğa Burcu

Boğa burçlarının estetiğe ve sanata önem verdiği herkesçe bilinir. Yemeğe, hoş kokulara, lükse ve rahatlığa düşkündürler .  Aynı zamanda kaliteyi doğal ve yalın şekilde görmek isterler. Onlara ilgilendikleri konularda okuyabilecekleri kitaplar hediye ederseniz, gerçekten çok hoşlarına gider. Yemeklerle, yemek yapmakla ve bitkilerle de gayet ilgili olan bu burçtan insanlara sanat, biyografi ve bilimsel kitapların yanı sıra; ilginç yemek tarifleri ya da bahçıvanlıkla ilgili hobi kitapları da alabilirsiniz. Boğa, evine düşkündür;  bu nedenle ona evinde kullanabileceği sayısız hediye bulabilirsiniz. Gelişmiş damak tadıyla en güzel meyve kokteylleri  ve içecekleri hazırlayabilmesi için alacağınız mikser hem onu, hem de sizi mutlu edecektir. Alacağınız yeni fırınla size gerçekten harikalar yaratabilir. Boğa’ya sevdiği müziklerden oluşan bir arşiv, güzel bir ses sistemi ya da müziğini yürüyüşlerinde yanında taşıyabilmesi için bir kulaklık set de hediye edebilirsiniz.

İkizler Burcu

İkizler hareketli, zeki aynı anda birçok şeye ilgi duyan yerinde duramayan bir burç. Eğlence, sinema ve edebiyat da elbette bu burcun ilgi alanları içinde. Eğer evinde yoksa bir medya oynatıcı, ya da seveceğini tahmin ettiğiniz birkaç film hediye edebilirsiniz. Bir okuma lambası ya da her yerde yanında taşıyabileceği bir elektronik okuma cihazı, yani, “e-reader”, aldığınızda da size minnettar kalacaktır. İkizler teknoloji de düşkündür, mesela onu şık taşıma kabıyla birlikte yanından ayırmayacağı bir tablet bilgisayar hediye etmeye ne dersiniz? Hareketli İkizler, oyun oynamaya da bayılır, mutlaka bir oyun konsoluna da sahiptir. Eğer değilse  onun  için en güzel hediyeyi şimdiden bulmuş olabilirsiniz. Onu henüz keşfetmediği en güzel oyunlarla tanıştırma şansınız da var… masaüstü bilgisayarlarında uzun saatler oyun oynuyorsa, ona yepyeni bir oyun klavyesi  ve faresi de alabilirsiniz. Belki de geleneksel masa üzeri oyunlarından birini edinip, hep birlikte “scrabble” ya da “tabu” oynayabilirsiniz.

Yengeç Burcu

Yengeçler duygusal, geçmişlerine ve sevdiklerine bağlı insanlardır. Oldukça hassastırlar, bu sebepten onları hayal kırıklığına uğratmamak için hediye seçiminde özenli olmalısınız. Duygusal tarafına hitap edecek yastıklar, battaniyeler ve ev dekorasyonunda kullanabilecekleri aksesuarların yanı sıra, sevdikleriyle geçirdikleri anları ölümsüzleştirebilecekleri bir fotoğraf makinesi hediye etmeniz, onlar için paha biçilmez olabilir. Eğer fotoğrafçılıkla çok arası yoksa, kolayca kullanabileceği kompakt bir makine tüm işini görebilir, ya da zaten bu ilgisinin üzerine gitmiş bir Yengeç’ten bahsediyorsak, ona makinesi için bir lens hediye edebilirsiniz.

 Aslan Burcu

Lider ruhlu, cesur ve gösterişli Aslanlar hediye almaya da vermeye de bayılırlar. Ona her ne alacaksanız alın, sunumunuza özellikle dikkat etmelisiniz. Unutmayın ki karşınızdaki mağrur ve gururlu Aslan’dır. Kaliteli, ince, ona özel ve kesinlikle gösterişli bir hediye almalısınız. Onu bir filmin galasına götürebilir, bir gece eğlencesine çıkarabilirsiniz. Zevkle kullanabileceği şık bir aksesuar alabilirsiniz. Spor malzemelerinden ve fotoğraf makinelerinden hoşlanan Aslanlara özellikle ilgilendikleri alanlara dair ekipmanlar hediye edebilirsiniz. Bakımına çok önem veren bu burç epilatör, tıraş makinesi, manikür seti ya da güzel bir saç kurutma makinesinden çok hoşnut kalacaklardır.

Başak Burcu

Başaklar titiz, düzenli ve detaycıdırlar. Onlara alacağınız hediye de kullanışlı ve anlamlı olmalıdır. Çok yönlü olan ve yararcılık ilkesiyle yürüyen bu burca düzenleyici çantalar, bavullar, ofis ve kırtasiye malzemeleri alabilirsiniz. Bir masaj aleti, ince ince hazırladığı kıyafetleri için çok fonksiyonlu bir ütü, mutfakta kullanması için hassas bir tartı ve yetenekli bir kahve makinesi hediye edebilirsiniz. Sağlıklı beslenmesine katkıda bulunmak için meyve sıkacağı yoğurt mayalama makinesi, dilediğince spor yapabilmesi için bir dağ bisikleti de hediye seçenekleri arasında olabilir. Başaklar ayrıca güzel bir film ya da müzik arşivine sahip olmaya, sağlık, yemek, diyet ve egzersiz konularında kitaplar okumaya bayılırlar.

Terazi Burcu

Terazi  hediyeye özellikle önem veren bir burçtur. Alacakları hediyenin değerli, özel ve nadir olmasından mutluluk duyarlar. Sanattan müzikten ve yemekten keyif alan Teraziye evde hazırladığı lezzetli yemeklerini yerken dinlemesi için bir klasik müzik albümü satın alabilir, ya da onun servisi ve kalitesinden emin olduğunuz bir restorana yemeğe götürebilirsiniz. Sanatın her türlüsünden hoşlanan Teraziler için güzle filmler ve müzikler vazgeçilmezdir.

Akrep Burcu

Arzuları ve beğenileri de duyguları gibi karışık olan Akrep burcu insanına hediye seçmek pek kolay sayılmaz. Ancak çoğu Akrep iyi birer okuyucudur ve onlara bilimkurgu ve roman türünde kitaplar hediye edebilirsiniz. Akreplerin ekstrem hobileri olabilir. İlgilendikleri spor dallarında onlara yardımcı olabilecek ekipmanlar da göz önünde bulundurabilirsiniz. Boks için bir kum torbası, evde yararlanabileceği bir spor alete ya da spor yaparken kullanabileceği bir akıllı saat oldukça hoşlarına gidecektir. Lezzetli ve zengin kalorili yemekler de Akreplerin menülerinde bolca yer alır. Bütün bunları hazırlayabileceği küçük akıllı bir fırın ise Akrep’in işini kolaylaştırmaya yarayacaktır. Sevdikleriyle vakit geçirmekten ve rekabete girmekten keyif alan Akrep insanı için birlikte zaman geçirebileceğiniz masa üzeri oyunları da oldukça keyifli birer seçenek olabilir.

Yay Burcu

Yay insanı maceraperest ve zorlu idealleri vardır. Doğaya ve heyecanlara ilgisi büyüktür. Seyahat etmeyi ve doğa sporları yapmayı sever. Ona çıktığı doğa turlarında yolunu kaybetmemesi için bir GPS cihazı, küçük boy bir tablet ya da akılı bir sata alarak, her zaman güvende olduğundan emin olabilirsiniz. Atletik Yay burcu insanı spora da düşkündür, ona belki bisiklet koşu ya da kampçılık gibi, özellikle ilgilendiği alanlarda spor malzemeleri hediye edebilir, bir seyahat dergisinden onun için üyelik satın alabilirsiniz. Hareket etmeye düşkün olduğu kadar boğazına da düşkün olan Yay insanı için bir mutfak robotu ya da mini fırın da büyük mutluluk kaynağı olabilir.

Oğlak Burcu

Tutarlı, pratik ve akıllı Oğlak burcuna hediye alacaksanız, günlük hayatında kullanabileceği, işine yarayacak, işiyle ya da eviyle ilgili ihtiyacını karşılayacak bir hediye seçmelisiniz. Bu kişi çalışan bir Oğlak’sa ona her türlü ofis malzemesini alabilirsiniz. Yine bir fax makinesi ya da bir tablet çok işine yarayabilir. Saatlere önem veren Oğlaklar için akıllı bir kol saati biçilmiş kaftan olabilir. İş kitaba gelince, Oğlaklara ders çıkarabilecekleri başarılı ya da önemli insanların biyografilerini okumaya özellikle ilgi duyarlar. Ayrıca oyun da oynamaktan keyif alan Oğlak burçları çeşitli bilgisayar ve masa üzeri oyunları da hediye olarak düşünebilirsiniz.

Kova Burcu

Akılcı ve zeki Kova’ya tam da istediği hediyeyi seçmeye çalışın. Kova sizin ona hediye alacağınızı haftalar öncesinden düşünmeye başlamış olabilir. Onu mutlu etmek istiyorsanız onun uzun süre ilgisini üzerinde tutabilecek bir hediye bulmalısınız. Kova’nın elektroniğe ve teknolojiye büyük ilgisi vardır. Ona dijital saat, mini kulaklık, kablosuz hoparlör ya da harekete duyarlı bir lamba alabilirsiniz. Dünyayı ve olayları anlamlandırmaya meraklı Kova’ya bir teleskop aldığınızda vaktinin çoğunu yıldız gruplarını araştırıp gökyüzünde onarlı bulmaya çalışarak geçirebilir ve sizi davet edip o hafta Ay’ın nasıl gözükeceği konusunda uzun uzadıya sohbet etmek isteyebilir. Bilime olan inanılmaz ilgisi ile Kova, onu besleyecek her türlü hediyeye bir çocuk gibi sevinecektir. Bilgisayar aksesuarları, müzik albümleri, değişik lezzetler keşfedip, mutfakta yaratıcılığını gösterebileceği akıllı mutfak robotları ve mini fırınlar da onun için nokta atışı hediyelerden olacaktır. Kova’ya her ne hediye alırsanız alın, mutlaka sıra dışı ve farklı özelliklere sahip olanlarından seçin.

Balık Burcu

Duygusal, sessiz ama derin Balık hediye almaya bayılır. Güzellik ve estetik duygusu da oldukça gelişmiştir. Güzel müzikler dinlemekten ve lezzetli yemekler yemekten hoşlanır. Ona dışarıda rahatça kullanabileceği  kocaman yastıklı bir “head-set” kulaklık alabilirsiniz. Kişisel bakıma kendini dinlendirmek ve rahatlamak için özellikle özen gösteren Balık’a bir masaj aleti ve yanında hoş kokulu mumlar hediye edebilirsiniz. Sabahları kahvaltısını daha renkli hale getirecek ekmek kızartması makinesi ya da meyve sıkacağı da Balık dostunuzun güne daha mutlu başlamasını sağlayabilir. Fotoğrafa, görsele olan ilgisini bildiğimiz Balık’a alacağınız bir fotoğraf makinesi ise onun konuşmadan bile kendini ifade edebilmesine büyük yardımcı olacaktır.

“Burçlara göre birbirinden harika hediye seçenekleri!” üzerine 1 yorum

  1. Burç Yorumları says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir