Kapat

Burun Şeklinizin Kişiliğinizi Etkilediğini Biliyor muydunuz?

burun şekli ile kişilik ilişkisi

Her gün aynada yüzümüze bakarız, ancak burun şeklimizin kişiliğimizle ilişkili olduğunu asla düşünmeyiz. İsrail Ben-Gurion Üniversitesi’nden Avraham Tamir ise bunu düşünmüş ve birçok kişi üzerinde yaptığı burun şekli ile kişilik arasındaki ilişkiyle ilgili çalışmasının sonuçlarını paylaşmış. Avraham Tamir’in çalışmasının sonuçlarında, 8 farklı şekildeki burnun kişilik hakkında neler söylediği yer alıyor.

Sizin burun şekliniz kişiliğiniz hakkına neler söylüyor?

#1- Hafif Kemerli Burun

Kemerli Burun

Cömertliğin tanımı sizsiniz ve sahip olduğunuz her şeyi sevdiklerinizle paylaşmaya hazırsınız. Başkalarını zor işlerde yalnız bırakmaz, yardımınızı esirgemezsiniz. Çevrenizdeki insanlar bu davranışınızdan dolayı size minnettar olurlar. Çok hassas bir ruha sahip olduğunuzdan insanlar sizi kırmamak için size karşı cümlelerini seçerek kullanırlar.

#2- Düz Burun

Düz Burun

Gerçek bir fırtına gibisin. Üzerinde durulması gereken bir mizacın var ve duyguların her zaman mantığın karşısında galip geliyor. Çok kolay öfkelendiğiniz için başkaları sizinle tartışmaya girmemek için elinden geleni yapar. Zira öfkelendiğinizde merhamet namına hiçbir şey göstermiyorsunuz.

#3- Gaga Burun

Eğri Burun

İnanılmaz bir düşünme yeteneğine sahipsin ve her zaman her şeye yaratıcı yaklaşıyorsun. Tartışmalarınızda kendi düşüncelerinizi tutkuyla savunur ve ilkelerinize bağlı kalırsınız. Hedeflerinize ulaşmak için önemli fedakarlıklar yapmaya hazırsınız.

#4- Kemerli Burun

Kemikli Burun

Biraz hassas bir karakteriniz var. Gerçek aşkın ne olduğunu bilir ve bunu paylaşmaktan keyif alırsınız. İyi bir dinleyici olduğunuz için kolay arkadaş edinirsiniz. Önemli ve ciddi işleri tek başınıza halletmek için uygun niteliklerinize sahip olduğunuz halde, insanlara güvenir ve size yardım etmelerine müsaade edersiniz.

#5- Ucu Düşük Burun

Eğri Sivri Burun

Herhangi bir soruna çözüm bulabilen gerçek bir iyimsersin. Her zaman başkalarına yardım etmeye ve çevrenizdeki herkesin rahat hissetmesine gayret edersiniz. Ayrıca herkesten biraz daha fazla meraklısınız.

#6- Kalkık Burun

Kalkık Burun

Biraz tahmin edilemez birisiniz. Aldığınız kararlardan çevrenizdeki insanlar genellikle memnun kalmaz. İçinizde her zaman “az konuş, çok iş yap” ilkesine bağlı kalmanızı söyleyen bir şey var. Her zaman istediğinizi elde etmeye çalışırsınız ve genellikle başarılı olursunuz.

#7- Kanca Burun

Aşırı Eğri Burun

Adeta bir organizatör olarak doğmuşsunuz. Dümeninde sizin olduğunuz herhangi bir iş mükemmel şekilde ilerleyecektir. Bunun nedeni, her zaman dürüst çalışmanız ve en karmaşık sorunları bile çözebilmenizdir.

#8- Yunan Burnu

Sivri Burun

Hayattaki her şeye karşı pratik bir bakış açısına sahipsiniz. Dikkat çekmekten hoşlanmıyorsunuz, bu yüzden dikkat çekici şeylerden uzak durmaya çalışıyorsunuz. Duygularınızı ve hislerinizi ifade etmek istemiyorsunuz, bu yüzden çoğu zaman diğer insanlara karşı suskun görünüyorsunuz. En yakınlarınıza her zaman sadakat gösteriyorsunuz.

“Burun Şeklinizin Kişiliğinizi Etkilediğini Biliyor muydunuz?” üzerine 1 yorum

  1. Gerçekten İlginç says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir