Kapat

Çinli Öğrenci Yalnızca 4.800 Dolar Harcayarak Kendi Elektrikli Süper Arabasını Yaptı!

Chen Yinxi'nin elektrikli süper arabası

Çocukluğumuzda yapmaktan hoşlandığımız ve hakkında hayal kurduğumuz birçok şey vardı. Bunları bazıları zamanla hobilerimiz arasında yer aldı, bazıları ise şu anda işimizin temelini ya da bir parçasını oluşturuyor. Çinli öğrenci Chen Yinxi’nin hayali ise kendi elektrikli arabasını yapmak ve günün birinde başarılı bir otomobil tasarımcısı olmaktı. Chen bu hayalini 27 yaşında gerçekleştirdi ve yalnızca 4.800 dolar harcayarak kendi elektrikli süper arabasını yaptı.

Üniversitede otomobil mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, kendi otomobil tasarımı eğitimi için okulda iki yıl daha geçirdi.

Chen Yinxi'nin elektrikli süper arabası

Chen Yinxi’nin elektrikli süper arabası

Kendi tasarladığı elektrikli süper otomobilin yapımı için 30 bin yuan (yaklaşık 4.800 dolar) ve 6 ay harcadı.

Elektrikli Süper Otomobil

Elektrikli Süper Otomobil

Bu göz alıcı kırmızı araba saniyeler içinde 0’dan 100’e çıkabilecekmiş gibi görünüyor…

0-100

0-100

Ancak otomobil ev yapımı elektrikli motoru yalnızca saatte 60 kilometre hıza çıkabiliyor. Ayrıca şu anda gerekli izinleri almadığı için yasal olarak yola trafiğe çıkamıyor.

Ev yapımı elektrikli motor

Ev yapımı elektrikli motor

Ancak bu Chen Yinxi için hiç önemli değil. Zira genç adam bu otomobili kendini geliştirmek için bir basamak olarak görüyor. Yinxi’nin elektrikli otomobili, Çin’deki 2015 Hainan Uluslararası Otomotiv Sanayi Fuarı’nı ziyaret edenleri hayretler içinde bıraktı.

Hainan Uluslararası Otomotiv Sanayi Fuarı

Hainan Uluslararası Otomotiv Sanayi Fuarı

Ancak Yinxi’nin önünde daha önemli bir engel bulunuyor. Ailesi oğullarının bir gün miras bırakacakları fabrikanın başına geçmesini istiyor.

Chen Yinxi

Chen Yinxi

Yine de babası Chen Ziming, oğlunun hobisini destekliyor. Yinxi’nin tasarladığı arabanın büyük otomobil üreticilerinin dikkatini çekebileceğini ve ayrıca arabasını kiralayarak para kazanabileceğini bile düşünüyor.

Eğer bu muhteşem görünümlü spor otomobili bir kişi kendi başına yapabildiyse, biz de gerçekten çabalar ve kalpten istersek tüm hayallerimizi gerçekleştirebileriz.

“Çinli Öğrenci Yalnızca 4.800 Dolar Harcayarak Kendi Elektrikli Süper Arabasını Yaptı!” üzerine 2 yorum

  1. Chip Tuning Yazılım says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir