Kapat

Dünyanın En Çok Uygulanan 10 Diyeti

en populer diyetler

Diyet yapmak, kilo vermek ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanmak isteyen herkesin ilk başvurduğu eylemler arasında yer alıyor. Dünyanın her yerinde birbirinden farklı uzmanların hazırladığı diyet programları uygulanıyor. Ancak bazı diyetler o kadar popüler hale gelmiş durumda ki, dünyanın her yerinde birçok kişi tarafından uygulanabiliyor. İşte bu yazımızda dünyanın en çok uygulanan diyetlerine yer verdik. Diyetleri uygulayıp uygulamamak tamamen sizin elinizde.

dünyanın en etkili diyetleri

Dünyanın En Çok Başarıya Ulaşan Diyetleri

#1. Dukan Diyeti

Listemizin zirvesinde yer alan Dukan Diyeti, Fransız Doktor Pierre Dukan’ın geliştirdiği, düşük karbonhidrat yüksek protein tüketimi temeline dayanan bir diyettir.

#2. Atkins Diyeti

Listemizde 2 numarada yer alan Atkins Diyeti, Amerikalı Fizikçi ve Kardiyolog Robert Atkins tarafından geliştirilmiştir. Atkins Diyeti düşük karbonhidrat tüketimi temeline dayanmaktadır.

#3. Cambridge Diyeti

Cambridge Diyeti, İngiltere’deki Cambridge Üniversitesi’nde Dr. Alan Howard tarafından geliştirilmiştir. Diyet, yine Cambridge Üniversitesi’nde sürdürülen çalışmalar sonucunda 201o Ekim ayında son şekline gelmiştir.

#4. South Beach Diyeti

South Beach diyeti, Kardiyolog Arthur Agatston ve Diyetisyen Marie Almon tarafından tasarlanmış, düşük yağ tüketimi temeline dayanan bir diyettir.

#5. Slimming World Diyeti

Slimming World diyeti, yağ oranı yüksek yiyeceklerin, daha doğal ve yağ oranı düşük olan yiyeceklerle değiştirilmesi temeline dayanan bir diyettir.

#6. Slim-Fast Diyeti

Slim-Fast diyeti, düşük kalorili yiyecekleri tüketme temeline dayanan ve vücut kitle indeksi 25 ve üzerinde olanlara tavsiye edilen bir diyettir.

#7. LighterLife Diyeti

LighterLife diyeti, çok düşük kalorili yiyeceklerin, bir diyetisyen danışmanlığında haftalık olarak tüketilmesi temeline dayanan bir diyettir.

#8. WeightWatchers Diyeti

WeightWatchers diyeti, ProPoints sistem adı verilen ve protein, karbonhidrat, yağ ve lif içeren yiyecekler ile içeceklerin dengeli şekilde tüketilmesi temeline dayanan bir diyettir. WeightWatchers diyetinin en önemli özelliği diyet sırasında sınırsız meyve ve sebze tüketilebiliyor olması.

#9. Rosemary Conley Diyeti

Rosemary Conley diyeti, düşük yağ oranına ve düşük glisemik indeks değerine sahip yiyeceklerin, düzenli egzersizler eşliğinde tüketilmesi temeline dayanan bir diyettir.

#10. Jenny Craig Diyeti

Jenney Craig diyeti, üç ana faktöre sahip bir diyettir. Bu faktörlerden ilki, diyetin bir diyetisyen kontrolünde uygulanması, ikincisi tüketilecek yiyeceklerin düzenli olarak diyetisyen tarafından tespit edilmesi, üçüncüsü ise belirlenen özel egzersizlerin uygulanmasıdır.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın Sağlık Açısından En Zararlı 14 Yiyecek ve İçeceği

“Dünyanın En Çok Uygulanan 10 Diyeti” üzerine 10 yorum

  1. Didim Otelleri says:
  2. Ayşe Özdilek says:
  3. Emekce says:
  4. Patırtı says:
  5. İzole Eldiven says:
  6. kolayca indir says:
  7. sero says:
  8. Genç Akademi says:
  9. Paykasa says:
  10. vivitamin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir