Kapat

Dünyanın En Renkli 10 Şehri

Pattaya

Çoğu şehirde donuk ve gri renkli yapılar ağırlıkta olsa da, kendi sakinleri ve turistler için daha cazip olan renkli ve büyüleyici şehirler vardır. Dünyanın en renkli şehirleri, izleyenlere muhteşem manzaralar sunar. Listeye göz atmanızı, hatta imkanınız varsa tüm bu şehirleri ziyaret etmeyi düşünmenizi öneririz.

10- Stockholm-İsveç

stockholm

Stockholm, Baltık Denizi kıyısına yayılmış 14 fazla adadan oluşan kozmopolit yapıda bir şehirdir. 13. yy’dan kalma ortaçağ kaleleri, saraylar, tarihi binalar ve masalsı kalelerinin görüntüleri sarhoş edici ve büyüleyici bir etkiye sahip. Bu özellikleri ile Stockholm, kesinlikle dünyanın en büyüleyici ve renkli şehirlerinden bir tanesidir.

9- Lima-Peru

Lima-Peru

Lima, ziyaret etmeniz gereken müthiş bir şehir. 16. Yy’dan kalma tarihi ve dini yapılar inanılmaz derecede cezbedici. Festivaller, törenler ve sürekli yapılan kutlamalar ile turist ve ziyaretçiler için mükemmel bir adrestir.

8- Willemstad-Hollanda

Willemstad

Karayip Denizinin güney sahilinde, Hollanda tarzı evler ve binalar ile dolu çarpıcı mimari müthiş görüntüler sergilenmektedir. Şehir, dar ama derin olan Santa Ana Bay kanalı tarafından 2’ye bölünmüştür. Otrobanda doğu yakası, punda ise batı yakasının isimleridir. İlginç bir mimariye sahip şehir, Dünyanın her yerinden çok sayıda ziyaretçi çekmektedir.

7- Guanajuato City-Meksika

Guanajuato City

Guanajuato, kültürel açıdan zengin ve ilginç bir şehir konumundadır. Kenti çevreleyen mitler, terkedilmiş yapılar etkileyicidir. Şehrin havası, sevinç ve kederi, aşk ve nefreti bir arada barındırmaktadır. Şehirde düzenlenen uluslararası festivaller, dans ve müzik gösterileri çok sayıda ziyaretçi çekmektedir.

6- Valparaiso-Şili

Valparaiso

Şehrin neredeyse tamamına yayılmış durumda olan muhteşem katedraller, eski binalar ve kiliseler keyifli bir görüntü oluşturmaktadır. Bu vazgeçilmez liman kenti, çok sayıda yolcu gemisine ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle deniz müzesi, ziyaretçilerin en yoğun ziyaret ettiği noktalardandır.

5- Utrecht-Hollanda

Utrecht

Hollanda’nın 4. Büyük şehri olan kent, çok şaşırtıcı ve canlı bir yapıdadır. Şehir boyunca yayılan muhteşem mimariyi müzeleri tarihi yerler, avlular, tiyatrolar, küçücük dükkanlar, şirin kafeler ve büyük restoranlar tamamlamaktadır. Yıl içerisinde düzenlenen festivaller ve tiyatro kültürü, şehri heyecan verici hale getirmektedir.

4- St. John-Kanada

st. john's kanada

Kuzey Amerika’nın en eski şehirlerinden olan St John, Newfoundland’ın büyüleyici başkentidir. 1400’lerden kalma geçmişi ile şehir güzel sokaklara sahiptir. Kanada’nın en şaşırtıcı mimarisine sahip ve en renkli şehri konumundadır.

3- Manarola-İtalya

Manarola

Sahip olduğu yüzölçümüne bakılırsa eğer, bir şehir olarak nitelemek mümkün değildir. böyle olmasına rağmen şehir, dünyanın en renkli şehirlerinden bir tanesi konumundadır. Deniz kenarında, engebeli kayalıkların üzerine kurulu Manarola, 12. Yy’a kadar uzanan tarihi ve rengarenk evleriyle büyüleyicidir.

2- Wroclaw-Polonya

Wroclaw

Wroclaw, üzerinde bulunan 200 köprü ile en ilginç şehirlerden bir tanesidir. Dünya standartlarında restoranlar, kaldırım kafeleri, meydanda bulunan pastaneler ve butikler, daracık sokakları renklendirmektedir.

1- Pattaya-Tayland

Pattaya

Tayland körfezinin doğu kıyısında yer alan Pattaya, her yıl milyonlarca turisti çekmektedir. Pattaya’yı dünyanın en renkli şehirlerinden birisi yapan rengarenk otelleri ve evleri görmek için gezilmesi gereken bir yer konumundadır.

“Dünyanın En Renkli 10 Şehri” üzerine 31 yorum

 1. Kıbrıs'ın ilan sitesi says:
 2. Qawuun says:
 3. Kocaeli Kombi Servisi says:
 4. Sinema Haberleri says:
 5. Tekne Turu says:
 6. Mustafa Kaya says:
 7. seo uzmanı says:
 8. Bursa Sözleri says:
 9. Berk Sönmez says:
 10. Çobanoğlu says:
 11. GÜLBEN says:
 12. Parke says:
 13. samet says:
 14. Güvenlik Sistemleri says:
 15. İzole Halı says:
 16. scripthanem says:
 17. YKSDestek says:
 18. Sıhhiye bilgisayarcı says:
 19. Hasan says:
 20. Selin Bektaş says:
 21. vivitamin says:
 22. kadın parfüm says:
 23. Sohbet says:
 24. mynet sohbet says:
 25. YKS Blog says:
 26. berkant says:
 27. MobilDostluk says:
 28. instagram takipçi says:
 29. blogcular says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir