Kapat

En Etkili Biçimde Yağ Yaktıran ve Kas Yaptıran Egzersiz “Ters PLANK”

Her zaman yaz sezonu öncesi beden olarak hazırlanmanın en iyi yolu etkili bie egzersiz programı uygulamaktır.
Bizler ViraListe olarak “ters şınav-reverse plank” hakkında bilgi vereceğiz. Çok popüler olmayan bu hareket, düzenli uygulandığında fit bir vücuda giden yolda gerçekten çok faydalı olabilir.

Ters plank

Nasıl yapılır?

1. Yere oturun ve bacaklarınızı uzatın. Avuç içleriniz yere temas edecek ve parmaklarınız karşıyı gösterecek şekilde kollarınızı yerleştirin.
2. Zemine 45 derece ileriye doğru bükün. Kollarınızı omuzlarınızdan düz bir çizgiye getirmek için ellerinizi kalçanızın arkasına koyun.
3. Ağırlığınızı yükleyin ve kalçanızı yukarı doğrı kaldırın.
4. Gövde, bacaklar ve kalçanızı düz bir çizgi oluşturana kadar kaldırın.
5. Karın kaslarınızı sıkın ve gövde yukarı kalkarken midenizi içeri çekin.
6. Bu konumda 15-60 saniye kalın.
7. Daha sonra yavaşça yere inin.

Ters plank

Etkileri:

1. Kalçaları ve baldırları geliştirir: normal plank ile karşılaştırıldığında, geriye doğru çalışıldığı için bacak arkalarına daha fazla yük biner.
2. Geliştirilmiş metabolizma: ters plank hareketiyle, kalori yakımı normal egzersizlere göre daha hızlıdır. Bu egzersizi uygulayan insanların çoğunun metabolizma ile ilgili bir probleminin olmadığı kaydedilmiştir.
3. Mükemmel omurga: sırtınızı düz tutmaya yardımcı olan kasları kullandığınızda, ters plan duruşun iyileşmesini garanti eder. Ofis çalışanları için özellikle önemlidir.
4. Sırt ağrısı ve kramplardan kurtulma: haftada en az 3-4 kez ters plank yaparak, sırt ağrısı ve kramplardan kurtulursunuz. Hem ters hem de düz plank egzersizleri sorunlu kas gruplarını etkin bir şekilde çalıştırır.
5. Sıkı kaslar ve daha fazlası: bu egzersizde başınızı arkaya düşürmemek önemlidir. sırtınızda düz olmalıdır. Ters plank’ta kol, bacak, karın ve omuz kaslarınızı geliştirirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir