Kapat

Her Gün Birini İzlemek İsteyeceğiniz En İyi 20 Aşk Filmi

Aşk ve Gurur

Sinema dünyasında bugüne kadar çekilen onlarca aşk filmine her gün yenileri ekleniyor. Yapımcıların aşk filmlerinin üstüne bu kadar gitmesinin nedeni ise, bu türün çoğu sinemasever tarafından ilgiyle izlenmesi. Çoğumuz aşk denilen duyguyu mutlaka en az bir kere tattığımızdan, aşk filmlerini izlerken hikayenin içinde kendimizden bir şeyler buluyoruz. Bu da izlediğimiz filmden etkilenme seviyemizi doğrudan etkiler.

ViraListe olarak izlerken kendinizden bir şeyler bulacağınız ve muhtemelen sizi derinden etkileyecek en iyi aşk filmlerini bir araya getirdik.

İşte her biri unutulmaz gerçek bir aşk masalını anlatan farklı zamanlarda yapılmış, farklı türden 20 aşk filmi!

1- 50 İlk Öpücük (50 First Dates)

50 ilk öpücük

Henry, büyüleyici güzelliğe sahip Lucy’ye ilk görüşte aşık olur. Birkaç küçük sorun yaşamasına rağmen, gün sonunda Lucy’den bir randevu almayı başarır. İlk randevuda Lucy de Henry’e aşık olur. Genç çift sevgilerinin sonsuza kadar süreceğinden emindir. Ancak ne yazık ki, Lucy ertesi sabah uyandığında hiçbir şey hatırlamıyordur. Tıpkı yarın sabah uyandığında, bugün yaşayacaklarını hatırlamayacağı gibi… Ve hayatının geri kalanındaki her gün gibi… Lucy geçmişte bir trafik kazası geçirmiştir ve kazada beyni hasar gördüğü için uzun süre uyuduğunda hafızası silinmektedir. Ancak Henry, hayatlarının geri kalanında Lucy’yi her gün tekrar kendine aşık etmek zorunda olsa bile vazgeçmeyecektir!

2- Ay Işığındaki Sihir (Magic in the Moonlight)

Ay Işığındaki Sihir

Stanley tecrübeli fakat kibirli bir illüzyonisttir. Hayatını medyumların sahtekarlıklarını ortaya çıkarmaya adayan Stanley, ruhlarla iletişim kurduğunu iddia eden güzel Sophie’nin de davetli olduğu bir konağa davet edilir. Stanley, daha önceden ününü duyduğu Sophie’nin de sahtekar bir medyum olduğunu düşünmektedir. Ancak durum hiç de böyle değildir…

3- Özel Bir Kadın (Pretty Woman)

Özel Bir Kadın

40’lı yaşlardaki milyoner Edward Lewis (Richard Gere), Hollywood Bulvarı’nda bir fahişe olan Vivian (Julia Roberts) ile tanışır ve ona kendisiyle birkaç gece geçirmesi için çok büyük bir para teklif eder. Bu tanışma ikisinin hayatını da sonsuza kadar değiştirecektir. En soğuk kalplere bile dokunacak müthiş bir aşk hikayesi sizi bekliyor.

4- Aşk (Amour)

Aşk (Amour)

Georges ve Anne, seksenli yaşlarda evlilikleri mükemmel giden bir çifttir. Ancak Anne bir gün bir şok geçirerek hafızasını kaybeder ve tamamen felç olur. Anne, çok sevdiği Georges’tan kendisini bırakmasını, Georges ise çok sevdiği Anne’in acısını paylaşmayı istiyor. Birlikte oldukları ve yeryüzündeki en büyük güç olan gerçek aşka sahip oldukları sürece üstesinden gelemeyecekleri hiç bir şey yoktur.

5- Not Defteri (The Notebook)

Not Defteri

Huzurevinde yaşayan ve arkadaşları tarafından “Duke” diye çağrılan yaşlı bir adam, eskimiş not defterine yazdığı bir aşk hikayesini her sabah yüksek sesle okumaya başlar. Noah ve Allie’nin tek bir saniyesini bile kaçırmak istemeyeceğiniz, yüreğinizi ısıtacak umutsuz aşk hikayesi sizi bekliyor.

6- Titanic (Titanik)

Titanik

“Uçuyorum, Jack!”. Batması imkansız denilen devasa geminin, trajik şekilde suların altına gömülmesiyle son bulan yolculuk sırasında Rose ile Jack arasında yaşanan unutulmaz aşk hikayesi…

7- Belanın Yedi Türlüsü (Il Bisbetico Domato)

Belanın Yedi Türlüsü

Az bilinen ancak oldukça kaliteli bir romantik komedi olan Belanın Yedi Türlüsü, genç ve güzel Lisa’nın huysuz bir çiftçi olan Elia adlı adamı yola getirme hikayesini anlatıyor.

8- Hayalet (Ghost)

Hayalet

Hayalet, aşk ve ölümü beyaz perdeye en güzel şekilde yansıtan nadir yapımlardan biridir. Bu tutkulu aşkı Patrick Swayze, Demi Moore ve Whoopi Goldberg gibi yıldızların eşsiz performansları sayesinde içinizde hissedeceksiniz.

9- Rüzgar Gibi Geçti (Gone with the Wind)

Rüzgar Gibi Geçti

Sinema tarihinde çok iyi filmler var. Bir de Rüzgar Gibi Geçti var! Her izlediğinizde farklı taraflarını keşfedeceğiniz güçlü bir ruha sahip, zeki ancak yaralı bir kadın olan Scarlett O’Hara’nın, kaderin darbelerinden korunmak için erkeklere diz çöktürüşünün hikayesini izleyeceksiniz.

10- Uzaktaki Anılar (A Walk to Remember)

Uzaktaki Anılar

Şımarık ve yakışıklı bir adam ile sessiz kendi dünyasında bir öğrenci arasında yaşanan, bir başyapıt olmasa da aşkın harikalar yaratabileceğini ve her peri masalının gerçek olabileceğini gösteren harika bir aşk hikayesi.

11- İlk Aşk, İlk Dans (Dirty Dancing)

İlk Aşk İlk Dans

Bir aşk, samimiyet ve güçlü arkadaşlık masalı. İlk Aşk, İlk Dans karşı konulamaz bir atmosfere sahip. Size, bu filmi izledikten sonra davranışlarınızı ve duygularınızı yeniden gözden geçireceğinizin garantisini veriyoruz.

12- Aşk ve Gurur (Pride and Prejudice)

Aşk ve Gurur

Bennet kızkardeşler yeni komşularının gelmesini beklemektedir. Ve bir gün kendine has çekiciliği ve umutları olan Fitzwilliam Darcy, yakışıklı bir arkadaşıyla birlikte çıkagelir. Elizabeth Bennet ile Fitzwilliam Darcy arasında yaşanan öfke, kavga, karmaşa ve sıkıntı dolu duyguların yerini bıraktığı ezici aşkın hikayesi anlatılıyor. İlk izlenimin her zaman doğru olmayabileceğini gösteren müthiş bir klasik!

13- Muhteşem Gatsby (The Great Gatsby)

Muhteşem Gatsby

Parlak renkleri, lüks partileri, muhteşem kıyafetleri ve tutkulu aşkları ile 1920’li yılların New York’u. Tüm bunlar kalbinizin daha hızlı atmasına neden olurken, hiçbir karakteri, sahneyi ya da repliği kaçırmadan, kısacası gözünüzü bile kırpmadan izleyeceksiniz. Dostluk ve ilgisizlik, nefret ve ön yargısız olma, aşk ve ihanet gibi görünüşte birbirine uyumsuz aşırılıkların mükemmel şekilde sahnelenmesi.

14- Aşk Her Yerde (Love Actually)

Aşk Her Yerde

Bu filmi kaç kez izlerseniz izleyin, her seferinde hiç sıkılmayacağınızı garanti ediyoruz. Yardımcısına aşık olan bir yazar, yaşlı bir rock yıldızı, canı sıkılan bir başbakan, yalnız bir dul, birkaç sevimli porno oyuncusu gerçek hayatta yaşanma ihtimali zayıf olan eğlenceli ve romantik anlar yaşıyor.

15- Not: Seni Seviyorum (P.S. I Love You)

Not Seni Seviyorum

İzleyenlerin anladıkları dilden konuşan bu akıllı ve nazik film, yıkılmaz gibi görünen olguların ne kadar kırılgan olduğunu gözler önüne seriyor. Sevgi hakkında büyük konuşulmaması gerektiği mesajını veren film, ihtiyacınız olan tek şeyin o iki sihirli kelime (Seni Seviyorum) olduğunun altını çiziyor.

16- Göl Evi (The Lake House)

Göl Evi

Birbirini derinden ve umutsuzca seven, ancak ayrılan iki insan hayal edin. Bu nazik, romantik ve şehvetli aynı zamanda alışılmadık hikaye ve film boyunca ona eşlik eden uyumlu müziğiyle bir aşk filminden beklediğiniz her şeyi size verecek.

17- Joe Black (Meet Joe Black)

Joe Black

Anthony Hopkins + Brad Pitt = mükemmel bir film. Ama bekleyin, daha fazlası var! Filmi izlerken kendinizi iyilik ve kötülük, soyluluk ve şerefsizlik, korku ve cesaret, aşk ve ölümün iç içe geçmiş olduğu heyecan verici bir hikayenin içinde bulacaksınız.

18- Sevginin Bağladıkları (Sleepless in Seattle)

Sevginin Bağladıkları

Hem zihninize hem de kalbinize iyi gelecek, şaşırtıcı derecede zengin ama basit ve dokunaklı bir film. Tom Hanks, Meg Ryan ve muhteşem yetenekli çocuk oyuncuların yer aldığı yapım, klasikleşmiş özlü sözleriyle sıcak bir atmosfer sunacak.

19- Aşk Engel Tanımaz (Notting Hill)

Aşk Engel Tanımaz

Bu hikaye dünyaca ünlü bir aktrisin, küçük bir kitapçı dükkanı sahibinin yaşadığı Londra’nın Notting Hill bölgesine taşınmasıyla başlıyor. Şans eseri karşılaşıyorlar ve hayatlarının akışını tamamen tersine çevirecek inanılmaz olaylar dizisini başlatıyorlar.

20- Melekler Şehri (City of Angels)

Melekler Şehri

Ya göksel varlıklar aramızda yaşasaydı ve aynı sokaklarda yürüdükleri sıradan insanlara aşık olsaydı? Maggie, şahsen onlardan biriyle karşılaşıncaya kadar meleklerin varlığına kesinlikle inanmıyordu. Bu naif hikaye bize bu dünyada savaşmaya değecek şeyler olduğunu hatırlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir