Kapat

Akıllı Telefonlar İçin En İyi 10 Fitness Uygulaması

en iyi spor uygulamaları

Mobil cihazların yükselişinde işlevsellikleri ile birlikte en büyük etkiyi taşınabilir olması yaptı. İstediğimiz her an fotoğraf makinesine, video kamerasına, bilgisayara, müzikçalara veya oyun konsoluna ulaşabilmek alışkanlıkları da değişmeye başladı. Kesintisiz, uzun sohbetler, masada oturanların telefonlarını kurcaladığı için oluşan sessizlikler bölünmeye başladı.

Araştırmalara göre tablet ve telefonların her an el altında olması vücut hareketlerinin azalmasına sebep oluyor. Ancak bu durumu aşmak tamamen kullanıcısının elinde. Pek çok özelliğinin yanında spor yaparken yardımcı bir cihaz olarak da kullanılabilen akıllı telefonlar, yaz aylarına girerken form tutmak isteyenlere tam destek veriyor. Kullanıcısını tembelleştiren cihazlar, doğru kullanılmaları durumunda tam ters etkiyi de verebiliyor.

Forma girmenin pek çok yolu var. Bisiklet ile yollarda dolaşmak, sahilde koşmak, yüzerek veya fitness gibi aktiviteler aracılığıyla yaz aylarına hazır olabilirsiniz. En uygun olanını tespit ettikten sonra mobil cihazların bir kez daha devreye girme zamanı gelir. Temel bilgilere sahip olunsa bile bir danışmana ihtiyaç her zaman vardır. Hem Android hem de iOS için geliştirilen yüzlerce uygulama yardımcı olmaya hazır bekliyor. İşte o fitness uygulamaları;

1- Moves

Yürüyüş sırasında atılan adımların sayısını, mesafeyi ve zamanı otomatik olarak kaydeden bir uygulama. Gidilen yerleri de GPS ile takip ederek harita üzerinde işaretliyor. Böylece bir günde ne zaman ve nerede olduğunuzu görebiliyorsunuz. Cihazınıza yükleyip yanınızda taşımanız yeterli.

2- RunKeeper

Aktivite kayıt uygulaması. GPS sensörü ile aldığınız mesafeyi hesaplayabiliyor. Anlık hızınızı ve eylem sonundaki ortalamayı da görebiliyorsunuz. Elbette güzergahı da işaretleyebiliyor ve yakılan kaloriyi gösteriyor. Birçok spor dalını da destekliyor. Ayrıca programlanarak hedeflenen mesafe sonunda kullanıcıyı uyarıyor. Verileri paylaşma ve oyunlara katılma gibi özellikleri de bulunuyor.

3- Sworkit

Evde aletsiz spor yapmak için hazır programlar sunan bir uygulama. Vücudun her bölgesini çalıştıran egzersizleri içeriyor. Hedeflenen çalışma şekli ve süre seçilerek kullanıcıya özel bir çalışma programı sunuyor. Ayrıca süre sayımı da yaparak antrenmana eşlik ediyor.

4- Jefit

Zengin fitness egzersizi deposu. Uygulama, aletli ve aletsiz sayısız hareketi animasyonlu olarak gösteriyor. Ayrıca her bölgeye özel veya çalışma şekline göre etkili hazır egzersiz programları da sunuyor. Değişimleri kaydederek gelişimlerin rakamsal olarak takip edilmesini sağlıyor.

5- MyFitnessPal

Kalori sayımı yaparak diyet yapmayı kolaylaştıran uygulamanın geniş veritabanı sayesinde yenen her gıdanın enerji değerine ulaşılabiliyor. Girilen kişisel bilgilerle günlük olarak alınması gereken kalori miktarının aşılmaması için kullanıcıyı uyarıyor. Ayrıca arkadaşlarınızı da ekleyerek onların başarılarını takip edebiliyorsunuz ve bu da motivasyon kaynağı oluyor.

6- Instant Heart Rate

Nabız ölçen uygulama. Ölçümü kan dolaşımı sonucu işaret parmağında oluşan renksel değişiklikleri işleyerek gerçekleştiriyor. Özellikle kardio çalışmaları sırasında kalp ritminin ayarlanması gereken durumlarda kullanılabiliyor.

7- Water Your Body

Spor aktivitelerini destekleyen en önemli ayrıntılardan biri de su tüketimidir. Uygulama ile günlük su ihtiyacınızı öğrenebilir ve bu ihtiyaca göre su içebilirsiniz. Şişe veya bardak gibi çeşitli ebatlarda girilebilen tüketim bilgileri mililitre olarak kaydediliyor. Geriye yalnızca kullanıcının kilosunu girmesi kalıyor.

8- Noom Weight Loss Coach

Sağlıklı beslenme ve diyet yardımcısı. Sunulan çeşitli yemek tarifleriyle menünüzü zenginleştirebilirsiniz. Kalori ve adım takibi de yapabiliyor. Sağlıklı yaşam ile ilgili sunulan çeşitli ipuçları ve makalelere de ulaşılabiliyor.

9- SleepBot

Alarm uygulaması. Ancak bu uygulamayı farklı kulan kullanıcısının uygu sırasındaki hareketlerini ve seslerini dinleyebilmesi. Böylece uyanmaya en uygun olunan anı belirliyor. Uygulama uyuma zorluğu çekenler için rahatlatıcı sesler de çalabiliyor.

10- Tuneln Radio

Spor yaparken müzik dinlemek yoğunlaşmayı artırabiliyor. Dünyanın neredeyse tüm ülkelerinden farklı radyoları değişik kategorilere göre sıralayan uygulamanın ses kalitesi de oldukça iyi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.