Kapat

Müzik Keyfini Şölene Dönüştürecek En İyi 7 Kablosuz Kulaklık

En İyi Kablosuz Kulaklıklar

Apple son olarak çıkardığı iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde uzun süredir bizlerle birlikte olan 3,5 milimetrelik kulaklık jakını kaldırma kararı aldı. Bu radikal karar birçok tepkiyle karşılaşsa da, piyasa standartlarını belirleyici bir marka olan Apple, kablolu kulaklıkların döneminin artık sona erdiğini düşünüyor. Uzun süredir var olan bir teknoloji olsa da bir türlü popülerleşemeyen kablosuz kulaklıkların bu yeni durumdan pozitif etkilendiği kesin. Önümüzdeki günlerde daha çok karşımıza çıkacağına inandığımız kablosuz kulaklıklardan oluşan bir listeyle karşınızdayız.

#1- Beats Solo2 Wireless

Beats Solo2 Wireless

Adından da anlayabileceğiniz üzere inceleyeceğimiz ilk model geçtiğimiz günlerde Apple çatısı altına giren Beats’in sevilen kulaklığı Solo2 modelinin kablosuz versiyonu. Beats’in en sevilen modellerinden biri olan Solo2’yi kullanmış olanlar için Solo2 Wireless oldukça tanıdık gelecektir.

Tasarım olarak Solo 2’ye göre çok küçük farklılıklar içeren Solo2 Wireless, kullanılan malzeme kalitesiyle piyasadaki diğer rakiplerinden aşağı kalmıyor. Kafanızı biraz sıkacak şekilde tasarlanan Solo2 Wireless, bu sebeple spor yaparken korkmadan kullanabileceğiniz bir kulaklık. Ayrıca kafanızı saran tasarımı sayesinde aktif gürültü engelleme teknolojisinin eksikliğini de çekmeyeceğinizi düşünüyoruz. Kafanıza baskı uyguluyor olsa da bu basıncı kulağınıza gayet eşit bir şekilde dağıtmayı başaran Solo2 Wireless, oldukça konforlu bir kulaklık. Tasarımına dair eleştirebileceğimiz tek nokta, kafayı saran yapısı yüzünden gözlüklü kişileri biraz rahatsız edebileceği.

Solo2 Wireless içine entegre edilmiş, 12 saate kadar enerji sunan bataryası ve sağ kulaklığın üzerindeki Beats logosuna gizlenmiş tuşları sayesinde dışarıdan baktığınızda pürüzsüz bir tasarıma sahip. Tasarımındaki bu pürüzsüzlüğü bağlantı kalitesi için de söylememiz mümkün. Bir kol mesafesi içerisinde kesinlikle hiçbir gecikmeye veya ses bozulması yaşamayan Solo2 Wireless, daha uzak mesafelerde bazı takılmalar yapabiliyor. Ancak bu durum kablosuz kulaklıkların çoğunda ortak bir problem. Hele ki Solo2 Wireless’ın en son sürümü bluetooth bağlantı protokolü olan apt-x’i desteklemediğini düşünürsek, bağlantı kalitesinin harika olduğunu söyleyebiliriz.

Ses kalitesine gelince, artık Beats ile özdeşleşmiş olan o doygun basla bu modelde de karşımıza çıkıyor. Solo modeline göre orta ve yüksek frekanslarda da iyileştirmeler yapıldığını söylemek mümkün. Eğer hi-fi kalitesinde ses aramıyorsanız Solo2 Wireless sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

Beats Solo 2 Wireless Fiyatı: 800 TL

#2- JBL Everest 100

JBL Everest 100

70 yılu aşkın bir süredir müzik endüstrisinin içinde olan JBL’in Everest 100 modeli ile devam ediyoruz. Listemizdeki diğer kulaklıkların çoğunun aksine bir kulak içi kulaklık olan Everest 100, ilk bakışta oldukça garip gözüken tasarımı ile dikkat çekiyor. Fakat bu garip tasarım sizi korkutmasın, çünkü Everest 100 uzun süreli kullanımlar için tasarlanmış oldukça ergonomik bir yapıya sahip. Aynı zamanda farklı kulak tiplerini de hesaba katan JBL, Everest 100 kutusunda 3 farklı boyda kulaklık askısı da gönderiyor.

10 Hz-22 Hz frekansları arasında ses üretebilen bu minik kulaklıklar, 103 desibele kadar ses verebiliyor. Bu verilen çoğunun insan için yeterli olacağı ortada. Özel tasarımı sayesinde kulağınıza tam oturan Everest 100, bu sayede doğal bir gürültü önleyiciye sahip. Tam olarak 16 gram ağırlığındaki bu kulaklığı kulağınıza taktıktan bir süre sonra gerçekten de orada olduklarını unutuyorsunuz.

8 saate varan batarya ömrü sayesinde günlük kullanımda tek şarj ile rahatlıkla yetinebilirsiniz. Bluetoorh 4.1 bağlantı desteği sayesinde seste herhangi bir takılma veya bozulma yaşamamız da söz konusu değil.

JBL Everest 100 Fiyatı: 400 TL

#3- Beats Studio Wireless

Beats Studio Wireless

Listemizdeki ikinci Beats ürünü markanın en üst modeli olan Studio serisinin kablosuz versiyonu. Titanyum, siyah, mavi, beyaz, mat siyah ve kırmızı olmak üzere toplamda altı farklı renk seçeneğine sahip olan Studio Wireless’ta kablolu kardeşine göre malzeme kalitesi hissedilir bir şekilde yükseltilmiş. Malzemesinde kullanılan plastik üzerinde parmak izi lekeleri kalsa da, bu lekeler için paketten çıkan özel temizleme bezi üzerine düşen görevi yerine getiriyor.

Stüdyo kulaklıklarının her frekansı herhangi bir manipülasyona uğratmadan olduğu gibi vermeleri beklenir. Ancak artık Beats markası ile özdeşleşmiş olan bas yoğun ses kalitesi, Sutdio modellerinde de kendisini hissettirdiğinden bazı eleştirilerin hedefi olmuştu. Studio Wireless modeliyle birlikte bu konuda epeyce iyileştirme yapılmış. Yine de tam bir stüdyo kulaklığı gibi düz ses verdiğini söyleyemesek de, imzası haline gelen o heyecanlı sesleri kontrol altına aldığını rahatça söyleyebiliriz.

İki farklı gürültü engelleme modu bulunan Studio Wireless’ın “aktif” adını verdiği ilk mod müzik dinlemek için kullanılırken, “pasif” adı verilen ikinci mod dış dünya ile bağını tamamen koparmak isteyenler için müziksiz de kullanılabilecek şekilde tasarlanmış.

Beats MH 8J22E/B Studio Wireless Fiyatı: Türkiye’de henüz satışa çıkmadı.

#4- Philips SHB4405

Philips SHB4405BK

Philips’in tasarım harikası SHB4405 modeli son zamanlarda tasarım olarak en çok takdir toplayan kulaklıklardan biri. Uzun süreli kullanımlarda maksimum konforu sunabilmek için oldukça hafif ve ince tasarlanan bu kulaklıklar, kafa üstü olmasına rağmen tam 90 gram ağırlığındalar. Kulağınızı sarmalayan yapısı, ince kafa üstü bandı ve ultra hafif olması sayesinde SHB4405’i kulağınıza taktığınızda orada olduğunu unutmanız çok mümkün.

32 milimetrelik hoparlörleri aracılığıyla 9Hz-22kHz frekansları aralığında 103 desibele kadar ses üretebilen SHB4405, her frekansta dolgun tonlarıyla performans bakımından sınıfı geçmeyi başarıyor.

Philips SHB4405 Fiyatı: 200 TL

#5- Harman Kardon Soho Wireless

Harman Kardon Soho Wireless

Üst sınıf ses sistemleri denince akla gelen ilk markalardan biri olan Harman Kardon, son zamanlarda kablosuz ürünlerde yaptığı atılımlarla dikkat çekiyor. Kompakt tasarımıyla gönüllerde taht kurmayı başaran Soho modelinin kablosuz versiyonu da, bu son atılımların bizlere sunduğu harikalardan biri. Kompakt tasarımı ve küçük boyutu sizi yanıltmasın, çünkü kulağınıza taktığınızda “Bu ses bundan mı geliyor?” diye düşünmeden edemeyeceksiniz.

Paslanmak çelik üzerine kaplanmış oldukça kaliteli bir deriye sahip tasarımı, rakiplerinde karşılaştığımız plastik malzemeye göre oldukça üst sınıf hissi veren bir kulaklık. Kullanılan çelik materyal kafanıza birazcık baskı uyguluyor olsa da, deri kaplamaya sahip kulak kısmının altındaki ızgaralar sayesinde nefes alabilen Soho Wireless’ın çok konforlu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tizlerin diğer frekanslara göre biraz daha ön planda tutulduğu Soho Wireless modeli, ses kalitesi olarak tatmin edici bir performans sergiliyor. Geniş frekans bandı sayesinde her türden müziği dinlerken sizi tatmin edebilecek Soho Wireless modeli, çok düşük frekanslarda biraz performans kaybetse de bu durum çok rahatsız edici seviyelerde değil.

Harman Kardon Soho Wireless Fiyatı: 900 TL

#6- AKG K915

AKG K915

AKG markasının sunduğu kablosuz kulaklık modelleri arasında giriş seviyesi bir model olarak gösterilen K915, fiyat-performans bakımından rakiplerine gergin anlar yaşatabilir. Uzun sürelerdir HiFi ses sistemleri piyasasında olan AKG, biriktirdiği deneyimleri K915 modeline büyük bir başarıyla aktarabilmiş. 205 gramlık ağırlığıyla hafif sayılabilecek K915, ergonomik tasarımı sayesinde uzun süreli kullanımlar için oldukça uygun.

40 milimetrelik sürücüleri aracılığıyla 18Hz ile 16kHz bandı arasında ses üretebilen K915, HiFi ses kalitesi ayarları tatmin edemese de giriş seviyesi bir kulaklık için oldukça yeterli performansa sahip. 30 metreye varan kablosuz kullanım menzili içerisinde seste herhangi bir bozulmaya rastlamadan rahatça kullanabileceğiniz K915, 8 saatin üzerindeki batarya ömrüyle gün içinde rahat etmenizi sağlıyor.

AKG K915 Fiyatı: 289 TL

#7- Philips SHB5250BK

Philips SHB5250BK

Everest 100 modeliyle birlikte listemizdeki diğer ve son kulak içi kulaklık olan SHB5250BK, hareket halinde müzik dinlemek isteyenler için oldukça uygun bir model. Her kulağa sorunsuzca oturacak şekilde tasarlanan SHB5250BK, 14 gramlık ağırlığı sayesinde oldukça konforlu bir kullanım vaat ediyor.

Küçük boyutunun içine 14,2 milimetrelik sürücüleri sığdırmayı başaran Philips, bu sayede SHB5250BK modeliyle beklenmedik bir performans sunmayı başarıyor. 8Hz’den 24kHz’e uzanan frekans aralığı sayesinde kafa üstü kulaklıklara yakın bir performans sunmayı başaran SHB5250BK, 107 desibele kadar çıkan sesi ve kulağa tam oturan tasarımı sayesinde gürültülü ortamlarda rahatça kullanılabiliyor.

Philips SHB5250BK Fiyatı: 175 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir