Kapat

Boşanmış Bir Adamdan Her Erkeğin Dikkate Alması Gereken 18 Evlilik Tavsiyesi

Boşanmış bir adamdan evlilik tavsiyeleri

Boşanmak, çoğunlukla acı vericidir. Hayatlarını birlikte geçirmek için söz vermiş iki insan evliliklerini sonlandırmakla kalmaz; yıllarca süren dostluk, sözler ve hayaller de boşanma ile birlikte sona ermiş olur. Gerçekleştiğinde olayın sıcaklığı nedeniyle fazla bir şey hissettirmez. Ancak üstünden biraz zaman geçtikten sonra kaybedilen evlilik, oluşan duygusal boşluk yavaş yavaş kendini hissettirmeye başlar. Ve bundan sonra boşanan kişi kendini, eski eşini ve sona eren evliliğini sorgulamaya başlar. Bu sorgulamanın sonunda ise nerede hata yaptığını belirgin bir şekilde görebilenler, büyük bir pişmanlığın içine düşer.

Maalesef ki ne evliliğin, ne de boşanmanın bir el kitabı yoktur. Ancak bu konuda tecrübe kazanmış insanların tavsiyeleri son derece kıymetlidir. 16 yıllık evliliği boşanma ile sonuçlanan Gerard Rogers da bu insanlardan bir tanesi. Rogers, uzun süren evliliğinin boşanma ile sonuçlanmasından sonra, evliliğini bitiren hatalarını her erkeğin dikkate alması gereken tavsiyeler haline getirmiş.

Rogers tavsiyelerini sıralamadan önce şu açıklamayı yapıyor;

“Açıkçası ben bir ilişki uzmanı değilim. Ancak evliliğimin boşanma ile sonuçlanması sonrası, sevdiğim kadını kaybetmeme ve 16 yıllık evliliğimin bitmesine neden olan şeyleri keşke daha farklı yapsaydım diye düşünmeye başladım. Yaptığım hataları sizin yapmamanız için birer birer sıraladım.”

1- Asla Kur Yapmayı Bırakmayın

Eşinizi ASLA garanti olarak görmeyin. Evlenme teklif ettiğinizde, onu canınızdan daha çok seveceğinize dair söz verdiniz. O sizinle evlenmeyi kabul ederken, aynı zamanda kendisini size emanet etti. Bunu asla unutmayın ve aşkınızın körelmesine müsaade etmeyin.

2- Kalbinizde Her Zaman Özel Bir Yeri Olsun

Kendinizi sevin, ailenizi sevin, arkadaşlarınızı sevin, dünyayı sevin ancak kalbinizde eşiniz için özel bir yer ayırın. Bu özel yeri ona karşı her zaman ama her zaman açık tutun.

3- Tekrar, Tekrar ve Tekrar Aşık Olun

Sürekli değişeceksiniz. İlk evlendiğinizde olduğunuz kişi değilsiniz ve bundan beş yıl sonra da bugün olduğunuz kişi olmayacaksınız. Değişim süreklidir, bu yüzden her gün birbirinizi ilk tercih ettiğiniz gün olduğu gibi yeniden ve yeniden tercih etmelisiniz. Eğer onun kalbine iyi bakmazsanız, kalbini başka birisine kaptırabilir ve sizi kalbinden silebilir. Bu olduğunda artık onu geri getiremezsiniz. Bu nedenle her zaman onun kalbini kazanmak için ilk günkü gibi çaba sarf edin.

4- Her Zaman Onun İyi Yönlerini Görün

Onunla ilgili sadece sevdiğiniz şeylere odaklanın. Zamanla sevdiğiniz şeyler artacaktır. Eğer hatalarına odaklanırsanız, duyacağınız tek şey nedenler olacaktır. Ona aşık olmanıza neden olan özelliklerine odaklanın. Böylece onun gibi bir eşe sahip olduğunuz için dünyanın en şanslı erkeği olduğunuz konusunda hiçbir zaman şüphe duymazsınız.

5- Onu Değiştirmeye Çalışmayın

Sizin göreviniz onu değiştirmek değil, sevmektir. Ancak kendiliğinden değişirse, bu değişiklik ister sizin istediğiniz gibi olsun ister olmasın, yeni halini de sevin.

6- Mutsuzluğunuzdan Onu Sorumlu Tutmayın

Kendi duygularınızdan siz sorumlusunuz. Karınız sizi üzmeye değil, mutlu etmeye çalışır. Her zaman bunun farkında olun.

7- Karınızı Asla Suçlamayın

Ona kızdığınızda ya da sinirlendiğinizde karınızı asla suçlamayın. Kızgınlığınızdan karınız değil, içinizde tetiklenmeyi bekleyen duygularınız sorumludur. Bunu anladığınızda tetiklenmeyi bekleyen olumsuz duygularınızı köreltebilirsiniz.

8- Üzgün Olduğunda Telaşa Kapılmayın

Üzgün olduğunda onu düzeltebilmek adına telaşlı davranışlarda bulunmayın. Bu onu düzeltmeyecek, aksine duygularının daha da karmaşık hale gelmesine neden olacaktır. Çünkü onu düzeltecek kişi siz değil, kendisidir. Siz ancak onun kendi kendisini düzeltmesine yardımcı olabilirsiniz. Yapmanız gereken onu anladığınızı, onun önemli olduğunu ve daima sırtını size yaslayabileceğini hissetirmektir. Eğer siz güçlü kalmaya devam ederseniz, size güvenir ve ruhunu size açar. Yalnızca güçlü bir şekilde yanında durun ve onu asla yalnız bırakmayacağınızı anlamasını sağlayın.

9- Her Gün Ruhunu Okşayın

Onun sevildiğini ve önemli olduğunu hissettirecek şeyleri öğrenin ve daima hatırlayın. Hatta bunu, “sevildiğini ve kraliçe gibi hissetmesini sağlayacak 10 şeyin listesini yapmasını” isteyerek doğrundan kendisinden öğrenin.

10- Onunla Birlikteyken Diğer Her Şeyi Unutun

Ona yalnızca zamanınızı değil, dikkatinizi ve ruhunuzu da verin. Onunla birlikteyken aklınızdan diğer her şeyi çıkarın. Böylece bedenen ve ruhen yanında olduğunuzu ve sizin için çok değerli olduğunu hissedecektir.

11- Hata Yapmaktan Korkmayın

Siz de hata yapacaksınız, o da. Önemli olan çok büyük hatalar yapmamak ve yapılan hatalardan ders almaktır. Mükemmel olmaya çalışmayın, aptal olmayın yeter.

12- Kendisine Zaman Ayırmasını Sağlayın

Kadınlar, özellikle çocuk sahibi olduktan sonra kendilerine vakit ayırmaya ihtiyaç duyarlar. Bunu ona sağlayın ve tazelenmesine fırsat verin. Emin olun geri döndüğünde size ve çocuklarınıza çok daha büyük bir istekle hizmet edecektir.

13- Onun Desteğine Açık Olun

Her şeyi kendi başınıza halledemezsiniz. Kafanıza taktığınız konuları, korkularınızı ve duygularınızı onunla paylaşın. Size destek olmasına izin verdiğinizde, karşılıklı olarak daha fazla bağlanacaksınız.

14- Tamamen Şeffaf Olun

Size güvenmesini istiyorsanız, paylaşmak istemediğiniz şeyler de dahil her şeyi onunla paylaşmaya istekli olmalısınız.

15- Birlikte Çalışmayı Asla Bırakmayın

Vücut geliştirme sporu ile ilgilenen bir kişi çalışmayı bıraktığında, kasları yavaş yavaş erimeye başlar. Evlilikte de durum böyledir. Bu nedenle ortak hedefleriniz ve hayalleriniz için çalışmayı asla bırakmayın.

16- Para Konusunda Tartışmayın

Para kazanmak bir oyun, eşiniz ve siz ise onu kazanmak için birlikte hareket eden bir takımsınız. Takım üyelerinin kavgası oyunun kaybedilmesine neden olur. Kazanmak için her iki kişinin gücünden yararlanmanın yollarını bulmalısınız.

17- Affedici Olun

Geçmişte yapılan hataları sürekli hatırlamak, evliliğinize ağır bir çapa gibi gelir ve sizi sürekli geri götürür. Affetmek ise özgürlüktür. Bu nedenle çapayı değil, özgürlüğü seçin.

18- Daima Sevgiyi Tercih Edin

Aslında size verebileceğim tek tavsiye budur. Bütün tercihlerinizi sevgiden yana kullanırsanız, evliliğinizi ve mutluluğunuzu tehdit edecek hiçbir şey olmayacaktır.

“Boşanmış Bir Adamdan Her Erkeğin Dikkate Alması Gereken 18 Evlilik Tavsiyesi” üzerine 1 yorum

  1. Maskule says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir