Kapat

Şimdiye Kadar Kimsenin Size Bahsetmediği 6 Kilo Verme Taktiği

Kilo Verme Taktikleri

Diyet yapmak kolay bir iş değildir. Asıl hedef sağlıklı beslenmeye başlamak olmalıdır. Ancak en zor şey yeni beslenme alışkanlıklarını benimsemektir. ViraListe olarak, fazla kilolardan kurtulmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için, kimsenin bahsetmediği 6 taktiği paylaşmak istedik.

1- Dışarıda Yemek Yerseniz, Daima En Küçük Porsiyonu Seçin.

Menünün tamamını kontrol etmek için zaman ayırın. Yediğiniz yer hamburger gibi sağlıksız yiyeceklerin satıldığı bir yer olsa bile en küçük porsiyonu seçmeye çalışın.

2- Daha iyimser olun! Her olumlu düşünce önemlidir.

Her zaman yalnızca iyi düşüncelere odaklanın ve hedeflerinizi olumlu bir şekilde tekrarlayın. Örneğin: “Yarım kilo verdim, bu gerçekten harika”, “Yavaş ama emin adımlarla ilerliyorum!”, “Tatlıya hayır diyebilirim”. Bu tür iyimser cümleler, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

İyimser olmak

© Designed by Jcomp – Freepik.com

3- Tek başına yemek, grupla yemekten daha iyidir.

Diyetinizde değişiklikler yapmaya başladığınızda, genellikle arkadaşlarınızın ve ailenizin bu yol boyunca size yardım etmesini istersiniz. Bununla birlikte bir grupla yemek yiyenlerin daha fazla yemek yedikleri bilimsel olarak ispatlanmıştır. Bu, masada daha fazla vakit geçirmeniz ve konuşurken ya da gülerken ne kadar yediğinizi kontrol edemediğinizden kaynaklanıyor.

4- Acıktığınızda muz koklayın!

Bu size biraz garip gelebilir ancak elma, nane veya muz gibi kokulu gıdaların beyninizi aldatarak yemek yediğinize inandırabileceği kanıtladı.

muz kokusu tok tutuyor

5- Mavi favori renginiz olsun!

Yakın tarihli bir araştırma, mavi rengin iştah azalttığını göstermiştir. Yemek masanızı mavi bir masa örtüsü, mavi peçeteler, mavi tabaklar ve mavi saplı çatal-kaşıklar ile süslemeyi deneyin.

Bilimden “Renk Psikolojisi” adı verilen bu olguya göre bazı renkler iştahınızı açarken, mavi rengi iştahınızı azaltmaktadır.

6- Bir aynanın önünde yiyin.

Muhtemelen komik görüneceğini düşünüyorsunuz. Ancak bilimsel gerçekler aynada kendine bakarken yemek yemenin, yediğiniz yiyeceğin miktarını üçte bir oranında azalttığını göstermektedir.

aynaya karşı yemek yemek

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir