Kapat

Game of Thrones Karakterleri Aslında Böyle Görünmeliydi!

Orijinal Game of Thrones karakterleri

A Song of Ice and Fire roman serisinden uyarlanan Game of Thrones dizisi, geride kalan 6 sezonun ardından Yedi Krallık’ın sakinleri hakkında her şeyi bilen milyonlarca sadık takipçi toplamayı başardı. Öyle ki, dizideki karakterlerin birçoğunun orijinal eserde yansıtıldığından çok daha farklı olması bile dizinin önlenemez yükselişini değiştiremedi.

ViraListe olarak, George R. R. Martin tarafından yaratılan karakterlerin aslında nasıl görünmesi gerektiğini merak ettik ve bu konuda yaptığımız araştırmanın sonucu sizlerle paylaşmak istedik.

Daenerys Targaryen

Romana göre Ejderhaların Annesi’nin, gümüş grisi saçları ve mor gözleriyle klasik bir Valyrian gibi görünmesi gerekiyor.

Daenerys Targaryen

Jon Snow

Roman Jon Snow’u okurlara koyu saçlı, gri gözlü genç bir adam olarak sunuyor.

Jon Snow

Bran Stark

George R. R Martin, romanda Bran ve tüm kardeşlerinin koyu mavi gözler ve kırmızımsı kahverengi saçlar ile annelerinin görünümünü miras aldığını yansıtıyor.

Bran Stark

Ygritte

Romana göre Jon Snow’un yabanıl sevgilisi Ygritte’in, ekranda göründüğünden farklı olarak parlak kırmızı saçaklı saçlar, kalkık bir burun ve hafif eğri dişlere sahip olması gerekiyor.

Ygritte

Tywin Lannister

Lannister Hanesi’nin liderinin ince bir bıyık ve sakal, kalın favoriler ve tıraşlı bir kafaya sahip olması gerekiyor.

Tywin Lannister

Tyrion Lannister (Küçük Şeytan)

Küçük Şeytan’ın kitap versiyonu, dizideki görünümünden çok farklı. Kitaptakine bire bir uyulsaydı, Peter Dinklage’ın saçlarının beyaz, bir gözünün siyah ve diğer gözünün yeşil olması gerekiyordu. Ayrıca kitaba göre Tyrion, Blackwater Körfezi Savaşı’nda burnunun dörtte birini ve dudaklarının bir bölümünü kaybediyor. Ancak dizinin yapımcıları karakterin yüzünde sadece yara izlerinin olmasını daha cazip bulmuşlar.

Tyrion Lannister

Tommen Baratheon

Kral Tommen’in, izleyicilerin karşısına yeşil gözleri, altın rengi kıvrımlı uzun saçları ve tombul bir çocuk olarak çıkması gerekiyordu.

Tommen Baratheon

Theon Greyjoy

Dizideki versiyonun aksine, kitapta Demir Adaları’nın varisi koyu tenli ve koyu saçlı bir adam olarak yansıtılıyor.

Theon Greyjoy

Yara (Asha) Greyjoy

Kitapta Theon’un kız kardeşinin yalnızca görünümü değil ismi de farklı. Kitaba göre karakterin kısa koyu renkli saçları, keskin ve geniş bir burnu ve kızarık bir yüzü olması gerekiyor.

Yara Greyjoy

Brienne of Tarth

Dizide alışılmadık görünüşü nedeniyle izleyicinin aklında yer edinen Brienne’in aslında büyük bir ağzı, eğri dişleri ve çilli bir yüzü olması gerekiyor.

Brienne of Tarth

Ramsay Bolton

Kitaba göre Ramsay karakterinin, pembe ve sivilceli bir yüz, geniş bir burun, küçük bir ağız, uzun bakımsız saçlar ve kirli buz mavisi gözlerle karakteri kadar korkunç ve çirkin görünmesi gerekiyor.

Ramsay Bolton

Daario Naharis

Daenerys’in kumandanlarından biri olan Daario Naharis’in mavi saçları, üç örgüyle ayrılmış uzun mavi sakalları ve altın rengi bıyığının olması gerekiyor.

Daario Naharis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir