Kapat

Genç ve Güzel Görünmek İçin 10 İpucu

genç ve güzel görünmek için ne yapmalı

Kadınlar için genç ve güzel görünmek hayatın en önemli gayelerinden biridir. Bu konuda tavsiyelerde bulunan birçok uzmanın güzellik sırlarını dinler, uygulamaya çalışır ve eğer uygulayabilirse kendilerini iyi hissederler. Genç ve güzel görünmeye önem verdikleri için oldukça haklılar. Zira erkeklerin kadınlarda aradığı ilk özellikler arasında genç ve güzel görünüyor olmaları ilk sıralarda yer alıyor. Bu konuda bizim de bir katkımız olsun dedik ve hem genç hem de güzel görünmenin püf noktalarını bir araya getirdik.

İşte Genç ve Güzel Görünmek için 10 İpucu

1- Hafif ve Gölgeli Rujlar Tercih Edin

Makyaj uzmanlarına göre daha genç görünmek için ruj seçiminde koyu renklerden uzak durmalısınız.

2- Kaşlarınızı Kaldırmak İçin Kaş Kalemi Kullanın

Kaşlarınızı kalemle kaldırırsanız, sıvı eyelinerların tam tersine gözleriniz daha büyük görünür. Böylece yüzünüz daha genç bir görünüme kavuşur.

3- Cildinize Uygun Kapatıcı Kullanın

Makyaj çantasının olmazsa olmazı arasında yer alan kapatıcılar, cilde uygun seçildiği takdirde en iyi sonucu verecektir. Cildinize uygun kapatıcı için bir makyaj uzmanına danışabilirsiniz.

4- Zeytinyağı Uygulayın

Güzel görünmenin sırlarından bir tanesi de doğal bir ürün olan zeytinyağı kullanmak. Zeytinyağı en iyi ve en doğal nemlendiricidir. Kuru cilde sahip olanlar ya da diğer kozmetik ürünlerine karşı duyarlı cilde sahip olanlar, cilt nemlendiricisi olarak zeytinyağı kullanabilirler.

5- El Bakımına Önem Verin

Bir kadının yaşını ele veren ilk şey ellerdir. Ellerinizi sürekli nemli tutun ve kurumalarına izin vermeyin. Ellerinize nemlendirici uyguladıktan sonra, uygun eldivenler giyerek nemlendiricinin uçmasına engel olur, ellerinizin tamamen emmesini sağlarsınız.

6- Ayak Bakımına Önem Verin

Ellerinize uyguladığınız bakımın aynısını ayaklarınıza da uygulayın.

7- Yatmadan Önce Makyajınızı Temizleyin

Makyaj yüzünüzdeki gözenekleri tıkayarak, cildinizin nefes almasını engeller. Bunun olmaması için yatmadan önce makyajınızı mutlaka temizleyin.

8- Güneş Kremi Kullanın

Cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak için güneş kremi kullanın.

Böyle değil tabi 🙂

9- Sarkık Yanakları Kaldırma

Cildimiz biz yaşlandıkça esner. Sarkık yanakları kaldırmanın en doğal yolu gülümsemektir ancak bir başka temel yol daha var. Makyaj yaparken, sıvı highlighter’ı çene kemiklerinizden şakaklarınıza doğru uygulayarak da aynı etkiyi sağlayabilirsiniz.

10- Kirpiklerinizi Kaldırın

Genç ve etkileyici görünmek için maskara kullanarak kirpiklerinizi kaldırın. Kirpikler yaş ilerledikçe incelir. Maskara kirpikleri kalınlaştırmak için en basit çözümdür.

“Genç ve Güzel Görünmek İçin 10 İpucu” üzerine 1 yorum

  1. Sevde Güler says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir