Kapat

Gözlüklü Kadınlar İçin 10 Makyaj Tüyosu

gözlüklü kadınlar için makyaj önerileri

Gözlük kullanan kadınların kozmetik olarak en büyük sorunu yüzlerine uygun makyajı bulma konusunda kararsız kalmalarıdır. Gözlüğün arkasında kalan gözleri öne çıkarmak için nasıl bir makyaj tercih edilmelidir? Gözlüklü kadınların sıkıntısını giderecek 10 makyaj tüyosunu bir araya getirdik.

gözlük kullananlar için makyaj tüyoları

Gözlük Kullanan Kadınları İçin Makyaj Tüyoları

#1. Nötr Olun

Son dönemin makyaj trenleri arasında nötr makyaj oldukça tercih ediliyor. Gözlerdeki nötr makyaj gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarmanın en iyi yoludur. Bu makyaj sayesinde gözlerinizin ışıltısı artacak ve gözlüğünüz sönük kalacak.

#2. Cesur Dudaklar

Nötr gözlerin aksine dudakları ortaya çıkaracak parlak bir ruj sizi çekici kılacaktır. Özellikle kırmızı ruju tercih etmeniz dikkatleri gözlerinizden uzaklaştıracaktır. Parlak rujları sevmeyen bayanlarda koyu tonlarda mat bir rujla bu görünüme sahip olabilirler.

#3. Maskara Kullanın

Gözlüklü bayanlar için 10 makyaj tüyoları arasında belki de en önemli olanı maskaradır. Maskara gözlüklü ya da gözlüksüz tüm bayanların vazgeçilmezidir. Maskara tüm bayanların kurtarıcısıdır. Yüzünüzü solgun ve sıkıcı görüntüden uzak tutan maskara, gözlüklü bayanlarında tercih sebebi olmalı. Kirpiklere uygulanan maskara gözlerinizin daha canlı görünmesini sağlar.

#4. Allık Olmazsa Olmaz

Allık yanaklarınızdaki solukluğu gidererek dikkati yüzünüzün tamamına odaklar. Allık, yanakları belirgin ve daha zarif gösteren bir özellikte olduğundan dolayı olmazsa olmaz.

#5. Göz Pınarlarında Parlatıcı Kullanın

Göz pınarlarında kullanılan aydınlatıcılar genel görünüme gençlik ve tazelik katar. Gözlük takanların makyaj yaparken uygulaması gereken bu önemli püf noktası gözleri daha canlı gösterir. Dikkatleri gözlüğünüzden uzaklaştırırken gözleriniz de daha aydınlık görünecektir.

gözlük kullananlar nasıl makyaj yapmalı

#6.  Kedi Gözü Makyajını Deneyin

Gözlük kullanan bayanların kedi gözü makyajı yapması gözlüğü dezavantajdan avantaja çevirecek bir tüyodur. Gözlerinize likit eyeliner ile kedi gözü makyaj tekniğini kullanarak uyguladığınız makyaj gözlerinizi gözlüğünüz arkasından daha güzel gösterecektir. Hatta gözlüğünüz bu makyaj sayesinde silik kalacaktır.

#7. Aydınlık Bir Cilt

Duru ve aydınlık bir cilt, makyajın daha net ve güzel görünmesini sağlamaktadır. Bu cildi ise bakım kremleri ve maskelerle sağlayabilirsiniz. Özellikle göz makyajının daha vurgulayıcı olmasını sağlayan en önemli etken sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmaktır.

#8. Elmacık Kemiklerinizi Ön Plana Çıkarın

Gözlük kullanan bayanların en büyük avantajı, elmacık kemiklerin ufak dokunuşlarla vurgulanmasının basit olmasıdır. Gözlüğün kemiklerin üstüne oturması ile elmacık kemiklerine yapılan makyaj daha da dikkat çekmektedir. Elmacık kemiklerine sürülen allık ile onları ön plana çıkarıp inanılmaz sonuçlar elde edebilirsiniz.

#9. Eyeliner Kullanımına Dikkat

Gözleriniz büyükse ve gözlük kullanıyorsanız açık tonlarda eyelinerler tercih edin. Böylelikle gözleriniz gözlüğünüzden büyük görünmez ve çekici bir görünüme kavuşursunuz.

#10. Gözlük Çerçevesi ve Kaş Uyumu

Kalın ve belirgin kaşlara sahip olan bayanlar kalın çerçeveli gözlük kullanırlarsa istemeseler de çok sert ve itici bir ifadeye bürünürler. Kalın kaş yapısına sahip olan bayanlar saydam veya ince çerçeveli gözlük tercih etmelidir. İnce kaşları olan bayanlar için de durum tam tersidir. İnce yapılı kaşlar için çerçeve ne kadar kalınlaşırsa görünüm o kadar hoş ve çekici olur.

“Gözlüklü Kadınlar İçin 10 Makyaj Tüyosu” üzerine 1 yorum

  1. maltepe evden eve nakliyat says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir