Kapat

Kadınların Güzellik Uğruna Denedikleri 10 İğrenç Yöntem

Çağlardan beri kadınların güzellikleri uğruna arayışları süre gelmiş, süt banyolarından, bitkisel ürünlere, çeşit çeşit maskelere kadar bir çok şey denenmiş. Bu arayışlarda bayanların güzellik adına denedikleri akıl almayacak şeylerden on tanesini paylaşıyoruz.

10. Yılan Balığı Banyosu


Cildinde mükemmel bir parıltı elde etmek için Çin’deki bazı insanlar yılan balığı banyolar yapıyorlar.
Her yılan balığı bir kalem büyüklüğünde ve vücut üzerinde kıvranırlar ve cildi saran ölü deriye girerler. Bu olay, genç görünümlü canlı cildin altından parlıyor gibi görünmesini sağlar.

9. Radyasyon Terapisi


Radyasyonun ürkütücü ışıltısı, radyum ve polonyum gibi yeni belgelenmiş unsurları, herkesin istediği sağlıklı parlaklık için ideal güçlendiriciler gibi görünüyordu. Gizemli radyasyon ışınları tıbbi hastalıklar için tedavi olarak hızla lanse edildi ve ayrıca kozmetikte kullanıldı . Yüz kremleri, sabun, ruj ve tozlara radyasyon eklendi. Ekstra ışıltılı dişler isteyenler için, radyoaktif diş macunu vardı.
Elbette, bu radyoaktif ürünlerin dezavantajı sağlık yerine, söylenmemiş sayıda kansere neden olmasıydı. Boğaz ağrısı ve saç dökülmesi de radyasyon zehirlenmesinin sık karşılaşılan yan etkileri. 

8. Kurşun, Arsenik ve Civa


Bayanların güzellik adına bronzlaşmak istekleri de hep süre gelmiş, ancak sahilde sürekli olarak kalmak gerekliliği yanında farklı olumsuzluklarında ortaya çıkmasından ötürü. Ancak beyaz kurşunla yüzünü bronzlaştırmanın kısayolunu denemişler. Bununla ilgili sorunlar o zaman bile bilinmiyordu. Kurşun, cildin çürümesine neden olur ve tedavinin etkilerini örtmek için daha fazla kullanılmasını gerektirir. İnce hale geldiğinde cilt açılabilirdi. Kurşun ayrıca agresiflik, baş ağrısı, kusma, nöbetler ve sonuç olarak ölümle sonuçlanabilir.
Çiller ve diğer cilt problemlerini ortadan kaldırmak isteyenler için tehlikeli bir başka yöntem  arsenik ile teni temizleme. İşin içinde ironik de olan bir durum arsenik zehirlenmesiyle en zor zehirlenen organlardan birinin deri olmasıdır. Arsenik doz aşımı saç dökülmesine, kanlı kusma, diyare ve konvülsiyonlara neden olabilir.
Cilt için kullanılan ürünlerin bazılarıda civa içeriyor, bu da böbrek problemleri gibi birçok korkunç yan etkiye neden olabilecek bir elementi güzellik için kullanmak demek oluyor.

7. Arı sokması


Apiterapi adı verilen binlerce yıllık bir yöntem. İnsanlar iltihaplanmadan ve yara izinden kurtulmak için kullanırlar. Araştırma yaparsanız, aslında inanılmaz derecede ilginç. Ama çok acı vericidir .

6. Balık Pedikür


Balıklar seçici değildir. Parmaklarınızı bir Garra balık deposuna daldırırsanız, çabucak içeri girip ölü deriyi en küçücük ayaklardan bile çıkaracaktır. Dişsizdirler ve genellikle sert dış cildi yemekten vazgeçerler, ancak beslenme çılgınlığını çok ileri götürüp kanamaya neden oldukları yönünde raporlar bulunmaktadır. Balıktan bir enfeksiyon alma riski çok düşük olduğu düşünülürken, hem balık hem de diğer müşteriler tarafından kullanılan suyun içinde ayakları sarkan tehlikeler vardır. Mantar enfeksiyonları kolaylıkla yayılabilir ve balık deposundaki bakteriler kaynarlara neden olabilir.

5. Şerit Diyeti

Kilo vermek kolaydır, eğer tükettiğinizden daha fazla kalori yakarsanız, kilonuz düşer. Ancak boğazını tutamayanlar aldıkları kaloriyi azaltamazlar. Bu nedenle, yakılan kalorilerini artırmanın yollarını ararlar (ancak egzersiz dışında).
Kilo vermenin bir yolu olarak bağırsakta ikamet edecek dost bir tenya almaktır. Bu solucan yiyeceğinizin bir kısmını yiyecektir ve belinizden ziyade o büyür. Geçmişte insanların tenyalar ihtiva ettiği varsayılan hapları sattığına dair kanıtlar bulunsa da, bununla gerçekten ilgili olan son vakalar var .Tenya enfeksiyonları kilo kaybına ve iştah kaybına neden olur; aynı zamanda ağrı, yetersiz beslenme, diyare, körlük, konvülsiyonlar ve ölüm.

4. Plasenta


Plasenta, gebe memelilerde, oksijenleri ve besleyicileri embriyolara filtrelemek ve atıkları çıkarmak için gelişen bir organdır. Çoğu hayvan besinlerini geri kazanmak için doğumdan sonra plasentayı yiyecektir. Bunu bazı insanlar da yapar. Ancak, bazıları bunu bırakmakla yetinmemektedir.
Gençlik ve doğumla olan ilişkileri nedeniyle, bazı yüz kremleri, bu güzelliğin bir kısmını kullanıcıya geçirme umuduyla plasenta içerir . Ne yazık ki, çalışmalarının kanıtı yok. Kullanılan plasentanın en yaygın şekli koyunlardan gelmektedir. Plasenta yüz için fazla iş görmese de, yan etkileri endişe verici olabilir.

3. Salyangoz


Salyangozun yüzde kayarken geride bıraktıkları jel izinin yaşlanmanın belirtileri ile savaştığı söylenir. Salyangozgiller, iltihabı tedavi etmek için binlerce yıldır kullanıldı. Salyangoz üzerine uzmanlaşanlar, yara izlerini, sivilceleri ve gerilmelerini azalttığını söylüyor. Bununla ilgili bilimsel bir teyit olmadığından, yüzünüze salyangoz dökmeden önce bekleyin.
Salyangoz fikrini radula (dişli, dil benzeri bir yapı) ile cildine sürtünme ihtimaline karşı olanlar, salyangoz jeli içeren kremleri alabilirler. Salyangozun stres altındayken daha etkili olduğu söylenen jelin sızdırmasını sağlar.

2. Boğa sperması


Kalabalık kozmetik pazarında, sizi rekabetten ayıran bir şeye ihtiyacınız var. Bunu yapmanın bir yolu, yüzdeki maske ve saç kremi içindeki sihirli bileşenin boğa sperması olduğunu ortaya koymaktır.
Sperma saç tedavisinin mucidi, yüksek proteinli bir tarifi arıyordu ve görünüşe göre en iyi seçeneğin boğa sperm olacağını düşünüyordu. Müşterilerini “Gerçekten işe yarıyor” diyerek rahatlıyor. Sperma kullanmadan önce soğutulur ve kokmaz. Saçınızın harika yumuşak ve kalın görünmesini sağlar

1. Sünnet derisi Facials


“Bir bebeğin poposu kadar yumuşak” ortak bir ifadedir. Bazı kozmetik şirketleri bu klişeyi alıp onunla birlikte çalışıyor. Bebekleri sünnet ettikten sonra bırakılan sünnet derilerini alarak, insan etini bankada nakit haline getirdiler.
İddia edilen büyüme faktörleri, kollajen ve diğer proteinler ile ürünlerini ettirecek sünnet derisi hücreleri kullanmak yüz kremler yaşlanma belirtilerini tersine çevirecek. Sünnet derisinde kök hücreler bulunduğu için, binlerce tedavi için yeterli hücre üretmek için laboratuarda tek bir tane yetiştirilebilir. Bu, bunları bir madde olarak kullanma tartışmalarını, özellikle de sünnetin jenital bir sükûnet şekli olarak görenler arasında azalmadı.
Kök hücrelerin doğrudan yararlarını isteyenler için, şimdi yüzlerine enjekte edilen sünnet derisinden türetilen hücrelere sahip olmak mümkündür. Fibroblastik hücreler cildin yapısını güçlendirir, iddia edilir ve kullanıcılar, görünüşlerinde iyileşme tespit ettiğini söyler. Her bir şişe hücrenin yaklaşık 1.000 dolara mal olmasıyla birlikte, daha dramatik sonuçlar bekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir