Kapat

Hapların Midede Çözülmesi Esnasında Ortaya Çıkan Muhteşem Görüntüler

Grip, soğuk algınlığı, baş ağrısı, mide, tansiyon, antibiyotik, vitamin yada daha sayamadığımız yüzlerce  hastalık için binlerce ilaç bizler tarafından bilinçli bilinçsiz kullanılmaktadır. Bu ilaç kapsüllerinin bir yudum suyla ağızdan başlayan yolculuğu ulaşması gereken organda son bulmaktadır. Peki bu ilaçlar mide de nasıl çözülmektedir. Aklınıza hemen soğuk algınlığı için kullanılan, suda eriyen tabletler gelebilir. Bu yazımız da izleyeceğiniz kayıtta daha renkli kapsüller kullanılmıştır.

Belki de bu haplardan her gün en az bir tane kullanıyorsunuzdur, ya da yakın çevresinde düzenli olarak ilaç kullanan birileri vardır. Ancak bundan önce herhangi bir şekilde vücudun bu ilaçları nasıl erittiğine tanıklık ettiniz mi? Videomuz da hapların çözülmeleri esnasında ortaya çıkan mükemmel görüntüleri izleyebileceksiniz.

Ben Ouaniche isimli genellikle yakın plan çekimleri yapan fotoğraf sanatçısı, bir kapsül halindeki ilacı suyun içine bıraktı ve ortaya çıkan garip ama etkileyici görüntüyü kaydetti. Bir ilacın insan vücudundaki serüveni yaklaşık olarak 10 saat sürmekte, sanatçıda bu durumu birebir görüntüleyebilmek için çekim süresini 10 saat olarak belirlemiştir.

Sanatçı 10 saatlik çekim süresince değişik oranlarda farklı makro lensler kullanmıştır. En yakın plan çekimlerinde Canon MP-E65, orta menzil için Canon 100mm L ve  çevre çekimlerinde ise Canon 50mm 1.4’’ lensler tercih etmiştir. Etkileyici görüntülerin bu denli net görünmesine kapsüllerin suya daldırılmadan önce içine kondukları küçük cam tabakların da katkı yaptığı bir gerçek.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir