Kapat

Hayatımız Koca Bir Yalan..! Herkes Bu Videoyu İzlemeli! [The Lie We Live]

Hayatımız Yalan

Özgürlük, insanlığın varlığı boyunca uğruna mücadele ettiği en büyük ödüldür. Peki ya en güçlü devletlerde yaşayan insanlar dahi şu anda özgür mü? Ekonomi, teknoloji, silah gücü her ülkeden daha üstün olan ülkelerde yaşayanlar en özgür insanlar mı? Ya da özgürlük tehdit altında olmadan refah içinde yaşamak mı? İnsanlığın yüzde kaçı herhangi bir tehdit altında olmadan refah içinde yaşayabiliyor?

Dünyanın yenilenemez kaynakları kapitalist düzenin başındaki ekonomi devleri tarafından kontrol ediliyor. Aynı devlerin elinde bulunan medya ise bizi bu dünyadaki tek gerçeğin para olduğuna ve ne kadar çok paramız olursa o kadar özgür olacağımıza inandırıyor. Ancak biraz düşününce; para ile ne kadar özgürsek aslında o kadar onun kölesiyiz gerçeği de yüzümüze tokat gibi iniyor.

Dünya şu anda küresel durgunluk, adaletsizlik, açlık, ormansızlaşma, kirlilik, iklim değişikliği, nükleer silahlanma, terörizm vb. tehditlerle yüzleşiyor…

Ünlü Matrix filminde Ajan Smith, “İnsanoğlu, bu gezegenin kanseridir.” diyordu. Bizler, bu gezegende yaşamı ona bağlı olmasına rağmen onu yok eden tek türüz.

İzleyen herkesi derinden sarsan bu video, hayatımızın koca bir yalandan ibaret olduğunu, dünyadaki birkaç şirket grubunun köleleri olarak yaşadığımızı ve tüm bunlardan daha önemlisi de yaşadığımız dünyayı her gün, her dakika yok ettiğimizi acı bir şekilde gözler önüne seriyor.

Yaşadığımız hayatın koca bir yalandan ibaret olduğunu tokat gibi yüzümüze vuran bu videonun yayılmasına siz de katkıda bulunun ve insanlığın kendine gelme hareketinin başlangıcına bir tuğla da siz koyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir