Kapat

Her Gece Aynı Saatte Uyanmak Bu Nedenlerden Olabilir!

gece 3-5 arası uyanmak

Birçok kişi fazla önemsemese de her gece aynı saatte uyanmak gibi bir durum yaşıyor. Önemsenmeyen bu gece uyanmalarına pek fazla anlam yüklemiyor. Ancak her gece bazı saat aralıklarında uykunuz bölünüyorsa, bu, yaşadığınız ya da yaşayacağınız bazı durumlardan kaynaklanıyor olabilir. Gelin her gece aynı saatlerde uykunuzun bölünme nedenlerinin neler olabileceğine birlikte göz atalım.

Geleneksel Çin tıbbı, akupunktur ve akupresür için enerji meridyenleri kullanır. Eski Çin tıbbına göre, bu enerji meridyenleri vücudun farklı bölgelerine enerji sağlayan bir saat sistemine bağlıdır. Bu sisteme göre, geceleri uyandığınız saatler, vücudunuzun yaşadığı bazı fiziksel ve duygusal sorunları işaret ediyor olabilir.

her gece aynı saatte uyanıyorum

Ayrıca, uyku döngüsünün High Power (İlahi Güç) olarak tanımlanan doğa üstü bir güçten mesajlar aldığımız zaman olduğuna ve bu mesajların manevi yolculuğumuzla ilgili ayrıntıları ortaya çıkardığına inanılıyor.

Her gece aynı saatte uyanma eğiliminde misiniz? Bunun ne anlama geldiğine aşağıdaki bilgiler ışığında göz atalım.

Gece 9 ile 11 arasında uyku problemi yaşamak bir stres belirtisi olabilir.

Stres uyku problemine neden olabilir

Gece 9-11 arası çoğu insan için olağan yatma zamanıdır. Bu zaman aralığında uykunuz olduğu halde uyumakta güçlük çekiyorsanız, çok fazla endişe ve stres yaşıyor olabilirsiniz. Bu sorunu çözmek ve kolay uykuya dalmak için meditasyon yapmanız öneriliyor.

Gece 11 ile 1 arasında uyanmak duygusal hayal kırıklığı yaşadığınız anlamına gelebilir.

gece 11-1 arası uyanmak

Eski Çin tıbbı, bu zaman aralığı için safra kesesinin faal olduğu zaman diyor. Bu saatlerde uyanmak ise duygusal hayal kırıklığı yaşadığınız anlamına gelebilir, bu nedenle pozitif düşünme, kendini kabul ve affetme uyku problemini çözme konusunda yardımcı olabilir.

Gece 1 ile 3 arasında uyanmak öfke belirtisi olabilir.

gece 1-3 arası uyanmak

Bu zaman dilimi karaciğer ile ilişkilidir. Bu saatte uyanmanın ise herhangi bir kişiye ya da bir şeye duyulan öfke ile ilişkili olduğu söyleniyor. Huzurlu bir uyku çekmek için soğuk su içmeyi ve meditasyon yapmayı deneyin.

Gece 3 ile 5 arasında uyanmak İlahi Güç’ün size el uzattığı anlamına geliyor olabilir.

gece 3-5 arası uyanmak

Bu zaman dilimi, akciğerlerin yanı sıra hüzün duygularıyla da ilişkilidir. Bu saatte uyanmak, İlahi Güç’ün sizi daha önemli bir amaca yönlendirmek için uyarmakta olduğunun işareti olabilir. Yeniden uykuya dalmak için yavaş nefes alma egzersizleri yapmayı ve dua etmeyi deneyebilirsiniz.

Sabaha karşı saat 5 ile 7 arasında uyanmak duygusal tıkanma ile bağlantılı olabilir.

sabah 5-7 arası uyanmak

Geleneksel Çin tıbbında, bu zaman aralığındaki enerji akışı kalın bağırsak ile ilişkilendirilir. Bu saatte uyanmak ise duygusal tıkanmalar yaşadığınız anlamına gelebilir. Uykuya geri dönmek için kaslarınızı germeyi veya tuvalet ihtiyacınızı gidermeyi deneyin.

Vücudumuz gerçekten mükemmel bir varlık. Bize anlatmaya çalıştıklarını gözlemlemeyi ve dinlemeyi öğrenirsek, hayatımızın hem fiziksel hem de manevi yönlerini geliştirebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir