Kapat

Her Gün Yanlış Yaptığımız 10 Şey

Hayatta, zamanımızın çoğunu alan ve aynı zamanda sinir bozucu olabilen birçok şey vardır. Neyse ki bazı zor işler için, çözüm yolları bulunabilmektedir.
Bu yazımızda viraliste olarak, her gün yaptığımız şeyleri daha kolay hale getirecek, sizlere bu konuda yardımcı olacağını düşündüğümüz 10 yolu sunuyoruz.

1. Pipet yardımıyla kola içmek.

Pipet kullanımı

Teneke kutunun açma halkasında bulunan delikten pipeti geçirerek kolanızı daha kolay içebilirsiniz.

2. Mükemmel şekilli omlet yapmak.

Mükemmel omlet

Herhangi bir özel alet kullanmadan, mükemmel omletler yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, bir soğan halkasını tavanızın ortasına yerleştirip, içine yumurtayı kırmak. Bu kadar basit.

3. Uzatma kablosunu doğru kullanmak.

Fiş takma

Gerilmiş halde olan uzatma kablolarında fişin çıkması çok kolaydır. Bunu önlemek için, birleştirdiğiniz kabloların bağlantı noktasına bir düğüm atmanız yeterli olacaktır.

4. En kolay şekilde sarımsak soymak.

İhtiyacınız olan tek şey bir adet kavanoz. Bir kavanoza sarımsakları koyun ve ağzını kapatın. Daha sonra bir barmen edasıyla kavanozu sallayın. Sonuç sizi de şaşırtacak.

5. Doğru oje sürme yöntemi.

Oje sürme

Düzgün oje kullanımı için, yukarıdaki sıralamayı takip etmelisiniz. Hem kolay hem de başarılı bir boyama gerçekleştireceksiniz.

6. İçeceklerinizi en hızlı şekilde soğutma.

İçecekleri soğutma

Bir içeceğinizi çabucak soğutmak için, nemli bir kağıt havlu içine sarın ve buzdolabına koyun. Sadece 15 dakika içinde buz gibi içeceğiniz hazır. Afiyet olsun.

7. Ayakkabı bağcıklarını bağlama.

Ayakkabı bağlama

Bu yöntem Ayana Fieggen tarafından bulunmuştur. Artık ayakkabı bağcıkları kesinlikle çözülmeyecek, tabi ki kendiniz çözmek istemezseniz.

8. Dondurma sandviçi hazırlamak.

Dondurma sandviçi

Sandviçi hazırlamak için kap içinden dondurmayı kaşıkla almak yerine, dondurma kabını istediğiniz kalınlıkta dıştan kesmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Bunun dışında ihtiyacınız olan şey, i kurabiye veya bir kağıt helva.

9. Sert plastikten ambalajları açma.

Sert Plastik

Sert plastikten olan ambalajları açmak son derece zor olabilmektedir. Makasla bile zorlandığınız zamanlar olabilir. Bunun terine, bir konserve kutu açıcı işinizi kolaylaştıracaktır.

10. T-shirt katlama

Video’daki yöntemi izlemeniz yeterli. Gerçekten çok hızlı ve kolay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir