Kapat

İlk Sezondan Bugüne Kadar Tüm Survivor Şampiyonları

Tüm Survivor Şampiyonları

Türkiye’nin en çok ilgi çeken ve izlenen yarışma programı olan Survivor, yeni sezonu ile TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladı. Türkiye’de ilk kez 2005 yılında Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluşan yarışma, “Survivor Türkiye Büyük Macera” adıyla yayınlandı. 2006 yılında “Survivor Türkiye Yunanistan” iki ülke vatandaşlarının kıyasıya rekabetine sahne oldu. 2007 yılında ise yeşil sahadaki ezeli rekabet, Survivor Aslanlar Kanaryalar adıyla televizyon ekranlarına taşındı. İki senelik bir aranın ardından, 2010 yılında Survivor Kızlar Erkekler, 2011-2012 ve 2013 yıllarında ise Survivor Ünlüler Gönüllüler olarak televizyon ekranlarında yüksek reyting oranlarına ulaştı.

Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığı zorlu yarışma programı bu sezon yine Dominik Cumhuriyeti’nde çekiliyor. Genelde çeşitli spor dallarından ünlü oyuncuların oluşturduğu Ünlüler takımı ile bazı yarışmacıları TV8’in diğer yarışma programlarından transfer edilen Gönüllüler takımı, hem zorlu ada şartlarıyla hem de birbirleriyle mücadele ediyor. Geçmiş Survivor sezonlarından kısaca bahsettikten sonra, kimlerin şampiyonluk ipini göğüslediğine bir göz atalım;

2005- Survivor Türkiye Büyük Macera: Uğur Pektaş

Uğur Pektaş

2006- Survivor Türkiye-Yunanistan: Derya Durmuşlar

Derya Durmuşlar

2007- Survivor Aslanlar-Kanaryalar: Taner Özdeş

Taner Özdeş

2008- Düzenlenmedi

2009- Düzenlenmedi

2010- Survivor Kızlar-Erkekler: Merve Oflaz

Merve Oflaz

2011- Survivor Ünlüler-Gönüllüler: Derya Büyükuncu

Derya Büyükuncu

2012- Survivor Ünlüler-Gönüllüler: Nihat Altınkaya

Nihat Altınkaya

2013- Survivor Ünlüler-Gönüllüler: Hilmi Cem İntepe

Hilmi Cem İntepe

2014- Survivor Ünlüler-Gönüllüler: Turabi Çamkıran

Turabi Çamkıran

2015- Survivor All Star: Turabi Çamkıran

Turabi Çamkıran

2016- Survivor Ünlüler-Gönüllüler: Çağan Atakan Arslan

Çağan Atakan Arslan

2017- Dört buçuk aylık uzun bir sezonun sonunda KKTC’de gerçekleştirilecek büyük finalde belli olacak. Favoriler arasında Serhat Akın, İlhan Mansız, Sema, Ogeday gibi isimler yer alıyor. Siz de Survivor 2017 şampiyonluğu için favori yarışmacınızı yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Survivor 2017 Şampiyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir