Kapat

İngiliz Ailenin Kayıp Papağanı 4 Yıl Sonra İspanyolca Konuşur Halde Geri Döndü!

İngiliz papağan İspanyolca öğrendi

İngiliz bir ailenin sahip olduğu, İngiliz aksanıyla konuşan papağan kayboldu ve dört yıl sonra geri geldi. Kaybolan kuşlarını karşılarında gören aile şaşkınlık yaşarken, kuşun İspanyolca konuşuyor olması aileye bir şok daha yaşattı.

Güney Kaliforniya’da yaşayan bir veteriner kaybolan kendi Afrika gri papağanını ararken, Nigel adlı başka bir gri papağan buldu. Veteriner kuşun ayağındaki mikroçipi kontrol ettiğinde, Kaliforniya’da yaşayan İngiliz bir adama ait olduğunu gördü.

Mikroçipte kayıtlı olan adrese giden Teresa Micco adlı veteriner, “Kendimi tanıttım ve bir kuş kaybettiniz mi? diye sordum. Karşımdaki kişi önce “hayır” dedi ve bana delirmiş gibi bakmaya başladı”.

Papağan Nigel

Nigel’in sahibi onu unutmamıştı ancak dört yıl önce kaybolan papağanını bulacağını hiç düşünmüyordu. Umudunu kaybetmişti.

Nigel İspanyolca konuşmaya başladığında hepsi şok oldu. Papağanın kayıp olduğu süre boyunca neler yaşadığını, nerelere gittiğini ise kimse bilmiyor.

İngiliz aile gazetecilere verdiği röportajda, “Mükemmel şekilde İspanyolca konuşuyor. Gerçekten tuhaf. Onu ilk gördüğümüz andan itibaren o olduğunu biliyorduk” şeklinde açıklamada bulundu.

Ailenin kuşu götürdüğü İspanyolca bilen kişi, “O gördüğüm en mutlu kuştu. İspanyolca şarkı söylüyor, çılgınca konuşuyordu” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir