Kapat

İnsanlar Sinema Salonlarında Hangi Ülkede Hangi Yiyeceği Tüketiyor?

Patlamış mısırın sinema salonlarındaki en popüler atıştırmalık olduğunu düşünürüz. Bununla birlikte, gösterimler sırasında herkes patlamış mısır tüketmiyor. Bazı ülkelerde insanlar sıra dışı gıdaları tercih ediyorlar.
ViraListe olarak size, dünya çapındaki sinemaseverlerin film izlerken tercih ettiği 12 aperatifi tanıtmak istiyoruz.

1. Yunanistan

Yunanistan

Yunanistan’daki sinemaseverler geleneksel gıdaları tüketmekten çok hoşlanıyorlar, bu nedenle bazı açık sinemalar da dahil olmak üzere her yerde çöp şiş satın alınabilmektedir.

2. İsrail

İsrail

İsrail’deki film izleyicileri, nohuttan yapılan lezzetli ve besleyici toplardan hoşlanırlar. Bu popüler atıştırmalık, genellikle pide içerisinde mevsim sebzeleriyle servis edilir.

3. Meksika

Meksika

Tostilokos, şu anda Meksika sinemalarında ve stadyumlarında en çok satılan yiyecektir. Bu sokak yemeği, geleneksel olarak acı sos, salatalık, jicama, limon suyu, fasulye, fıstık ve tortilla cips ile satılmaktadır.

4. Finlandiya

Finlandiya

Finlandiya’daki sinema salonlarında, Gummy Bears’a benzer meyve şekerleri sunulmaktadır.

5. Çin

Çin

Çin’deki pek çok film fanı, film izlerken kuru erik çekirdeği, ayçiçeği tohumlarını ve kurutulmuş kalamardan oluşan topları tüketmektedir.

6. Hollanda

Hollanda

Sağlıklı meyan şekerlemesi Hollanda’da büyük talep görüyor ve bir çok sinema salonunda satılıyor. Özellikle tuzlu meyan köküdür. Bununla birlikte, alışılmamış bir tada sahiptir.

7. Güney Kore

Güney Kore

Güney Kore’de sinemaseverler gösterim sırasında kavrulmuş kestane yemeyi tercih ediyorlar. Diğer birçok Asya ülkesinde olduğu gibi burada da kurutulmuş kalamar çok popüler diğer atıştırmalıktır.

8. Kolombiya

Kolombiya

Kavrulmuş karıncalar, aynı zamanda hormiga culona olarak da bilinirler, muhtemelen patlamış mısırın en cezbedici alternatifi değildir. Bununla birlikte, Kolombiya’da film izlerken bu alışılmadık atıştırmalık sinemaseverlerin ortak tercihidir. Tüketenlere göre karıncalar, pastırmaya yakın bir tada sahiptir ve benzersiz bir tadı vardır.

9. Hindistan

Hindistan

Hint sinema salonlarında sadece Bollywood şaheserlerinin yanı sıra geleneksel sokak yemeklerini de bulabilirsiniz. Örneğin, samosaları (çeşitli dolgularla doldurulmuş piramitler) ve vada pav (patatesli börek) deneme şansını kaçırmamalısınız.

10. Tayvan

Tayvan

Tayvan’da tavuk kızartması adı verilen parçalar çok popülerdir. Genellikle restoranlar, sokak satıcıları ve sinema salonlarında satılan bu aperatifin çok lezzetli olduğu söylenmektedir ve yemeyi bırakamayacağınız iddia edilmektedir.

11. Japonya

Japonya

Japonya’da deniz ürünleri olmadan bir yaşamı hayal etmek oldukça zordur. Dolayısıyla, tüm japon sinemalarında ziyaretçilere Iriko, (kuru sardalya veya hamsiden yapılan bir aperatif) sunulmaktadır.

12. Barbados

Barbados

Balık topları (Bajan balık kekleri), Barbados ve diğer Karayip ülkelerinde görülüyor. Tuzlu balık, un, kabartma tozu ve otlardan yapılan bu popüler atıştırmalık, açık hava sinemalarında bolca satılmaktadır.

“İnsanlar Sinema Salonlarında Hangi Ülkede Hangi Yiyeceği Tüketiyor?” üzerine 1 yorum

  1. cem bay says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir