Kapat

iPad ve iPhone için Olmazsa Olmaz 9 Uygulama

iphone ve ipad olmazsa olmaz uygulamalar

Teknolojinin cebe girmiş hali olan akıllı telefonlar ve bir masaüstü bilgisayarın neredeyse tüm işlevlerini yerine getirebilen tabletler, insanlar arası iletişimi çok daha kaliteli hale getirmenin yanında hayatı kolaylaştıran bir takım özellikler de sunuyor. Akıllı cihazlar için tasarlanmış uygulamalar hayatının her alanında insanoğlunun işini kolaylaştırıyor. Teknolojide devrim yaşanmasına neden olan iPhone ve iPad cihazlar için tasarlanan bu uygulamalardan olmaz olmaz 9 tanesini bir araya getirdik.

1- Tinder

Tinder

Tinder

Mobil cihazınıza indireceğiniz arkadaş bulma uygulaması olan Tinder yazın sıcak günlerini yazlıkta ya da hiç bilmediği bir yerde tek başına geçirecekler için müjde niteliği taşıyor. İlgi alanlarınıza göre arkadaş bulabileceğiniz uygulamada yaş aralıkları da belirleyebiliyorsunuz. Kendini ve ilgi alanlarını beğenip, yazın çok eğleneceğinizi düşündüğünüz kişilerden görüşmek istediklerinizi seçip arkadaş listenize ekleyebiliyorsunuz. Eğer karşı taraf da sizin onun hakkında düşündüklerinize benzer şeyleri düşünüyorsa arkadaşlık isteğine olumlu cevap verdiği takdirde mesajlaşmaya başlayabiliyorsunuz. Uygulamanın en güzel özelliklerinden biri sizi kimin beğendiğini göstermiyor.

2- BiTaksi

bitaksi

BiTaksi

Yaz aylarında özellikle hafta sonu İstanbul’da taksi bulmak oldukça büyük bir sorun. Geç saatlerde biten hafta sonu eğlencesinden sonra ihtiyacınız olan uygulama şüphesiz ki BiTaksi! Size en yakın taksiyi harita üzerinden gösteren ve çağırmanız için tek dokunuşunuz yeten uygulama üzerinde, adım adım size yaklaştığını da takip edebiliyorsunuz. İsterseniz istediğiniz anda iptal tuşuna da basabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın en güzel tarafı kendi kredi kartı bilgilerinizi 1 kereye mahsus gittiğinizde taksi ücretlerini oradan verebiliyor olmanız. Yani artık taksi için nakit para taşımak zorunda değilsiniz, para çekmek için taksiyi bekletmek zorunda hiç değilsiniz.

3- AccuWeather

accuweather

AccuWeather

AccuWeather dünyanın neresinde olursanız olun, hava durumunu anlık ya da önümüzdeki zaman dilimi için tahmini olarak kontrol edebileceğiniz harika bir uygulama. Bulunduğunu şehrin genel hava durumunu değil, tam konumunuzu kullanarak bulunduğunuz noktanın hava durumunu gösterdiği için yanılma payı da oldukça düşük. Sıcaklıktan yağışa, havadaki nem oranından rüzgarın şiddetine kadar hava durumuyla ilgili tüm olayları takip edip, tedbirinizi ona göre alabilirsiniz.

4- Tivibu Cep HD

Tivibu Cep HD

Tivibu Cep HD

Yerli ve yabancı pek çok TV kanalını ve isteğe bağlı bazı dizi, film, belgesel ve çocuk programlarını izleyebileceğiniz iPad ve iPhone cihazlarınıza yükleyebileceğiniz uygulama yeni nesil televizyon diyebiliriz. Tivibu Cep bir televizyonun yapamadığı pek çok şeyi size sunuyor. Yerli ve yabancı 60 TV kanalına ulaşıp, yayınları durdurabilirsiniz. Üstelik bu yayınların canlı ya da bant olması da önemli değil. Canlı yayınları bile durdurup sonrasında izleyebildiğiniz harika bir uygulama. Seç izle arşivinden pek çok film, müzik ve çocuk içeriğine ulaşabilirsiniz. Uygulamayı mobil cihazınıza kurmak için www.tivibu.com.tr adresi üzerinden abone olmanız gerekiyor.

5- Google Earth

Google Earth

Google Earth

Dünyayı parmak uçlarınızla dolaşmak istemez miydiniz? Mobil cihazınıza indirebileceğiniz Google’ın haritası sayesinde istediğiniz an istediğiniz yere gitmeniz mümkün. Şehirler, yerler, tarihi mekanlar hepsi 3D canlandırma aracı ile parmaklarınızın ucunda. İsterseniz, Google’ın izin verdiği yerlere, minik sarı adamınızı indirip, sanki orada yürüyormuş hissini yaşayabilirsiniz. Heyecan verici deneyime sahip olmak için Google Earth size pek çok seçenek sunuyor ve bunu basit ve kullanışlı arayüzü ile yapıyor.

6- Skype

Skype

Skype

Dünya Skype sayesinde küçüldü. İnsanlar kilometrelerce ve hatta kıtalarca uzaktaki sevdiklerine Skype aracılığı ile ulaşıyor özlem gideriyor ve belki de işlerini hallediyor. Uluslararası şirketlerin de vazgeçilmez platformu haline gelen Skype’ı hal böyle olunca hareket halindeyken de kullanabilmek tabi ki kaçınılmaz oldu. iPad ve iPhone’unuzda olmazsa olmaz uygulamalardan biri haline böyle gelmeyi başaran Skype’ta ön ve arka kamera vasıtası ile görüşmelerinizi sağlayabilirsiniz. Hatta Bluetooth kulaklığınız aracılığı ile tam bir özgürlük hissi yaşayabilirsiniz. 3G ve WiFi bağlantıları üzerinden karşınızdaki kişi ile görüşmenizi sağlayan uygulama üzerinden cüzi miktarlarla cep telefonlarına mesajlar da gönderebilirsiniz.

7- Foursquare

Foursquare

Foursquare

Gittiği, gezdiği, gördüğü yerleri arkadaşlarına bildirmeden yapamayanlar için muhteşem bir uygulama. Tüm dünya üzerinde kullanabileceğiniz, kullandıkça Amerikan çocuklarının kamp geleneği haline gelen rozet biriktirme hobisinin sanalını yaşayabileceğiniz, yaptığınız yer bildirimlerini Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinden arkadaşlarınıza duyuracağınız oldukça popüler bir uygulama. Gittiğiniz yere, kat ettiğiniz mesafeye göre puanlar kazanabileceğiniz Foursquare’de haftanın birincisi olabilmeniz için attığınız her adımı bildirmeniz gerek. Böylece her gün yaptığınız yer bildirimleri ile dijital bir günlük de oluşturmuşsunuz gibi düşünebilirsiniz. Gitmek istediğiniz ama çok da emin olamadığınız mekanlar mutlaka vardır. Oraya sizden önce gidenlerin tavsiyesini dinlemeyi de çok istersiniz öyle değil mi? İşte Foursquare üzerinde bu mekanı arattığınızda orayı ziyaret edenlerin değerli yorumları karşınıza çıkacak. Böylece sizin de tercihleriniz bu yönde etkilenecektir. Gerçek ziyaretçilerin tavsiye bıraktığı mekanlar olduğundan pek çok kişiye de güven verdiği söylenebilir.

8- Instagram

Instagram

Instagram

Ayrı bir sosyal medya platformu haline gelen Instagram, son güncelleştirmesi ile kullanımı daha zevkli bir hale geldi diyebiliriz. 20 farklı filtresi olan uygulama üzerinde artık seçtiğiniz filtrenin de ayarları ile oynayabiliyorsunuz. Daha parlak ya da daha koyu bir hale getirip mükemmel fotoğrafı yaratabilirsiniz. Fotoğrafı düzenlediğiniz pencere üzerinde İngiliz anahtarı simgesine dokunduğunuzda filtre harici ayarlamalara da olanak veren bu yeni güncelleme fotoğrafınıza parlaklık verip, kontrast ayarları yapmanızı sağlar. Hatları keskinleştirip, belirlediğiniz alanları flulaştırır ve daha pek çok özelliği sizlere sunar.

9- Marshall Visualizer

Marshall Visualizer

Marshall Visualizer

“Renklendir Hayatı” sloganıyla hayata renk katan Marshall, tüm dünyada ilk kez “Arttırılmış Gerçeklik Teknolojisi” adıyla anılan AR, Augmented Realty Teknolojisi ile desteklenen Marshall Visualizer uygulaması ile evlere şenlik getirmeye hazır. Bu çığır açan yeni uygulama sayesinde kullanıcılar ilk defa tek bir boya damlası dahi kullanmaksızın, evlerinin duvarlarını renklendirerek odadan odaya geçerken, sonucu gerçek zamanlı olarak görme imkanına sahip oluyor. Marshall Visualizer uygulaması, insanların hayatına renk katmana misyonu ile kullanıcıların güvenle renk seçimi yapabilmeleri için geliştirildi. Bu teknolojiyle insanlar, hayal ettikleri halde cesaret edemedikleri renkleri, yaşadıkları mekanlarda görerek hayatlarında yeni bir sayfa açacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir