Kapat

İşinde Daha Başarılı Olmak İsteyenlerin Mutlaka Okuması Gereken 9 Kitap

Daniel Kahneman Hızlı ve Yavaş Düşünme

İsrailli 2002 Nobel Ekonomi Ödülü sahibi Daniel Kahneman’ın orjinal adı Thinking, Fast and Slow adlı kitabı Hızlı ve Yavaş Düşünme olarak Türkçe’ye çevrilmiş. İnsanların düşünme biçimlerini ve neye nasıl tepki vereceği konusunda size büyük yardımları dokunacak bir kitap Hızlı ve Yavaş Düşünme adlı eser.

Timothy D. Wilson Redirect

Maalesef henüz Tükçeye çevrilmemiş Redirect kitabına adını veren Redirect : Yönlendir anlamını taşıyor. Psikolojik değişimin şaşırtıcı yeni bilimsel yönlendirmesini ve yaşadığımız hikayeleri değiştirmenin yollarını anlatıyor.

Daniel H. Pink Drive

Motivasyon üzerine olan DRİVE kitabının orijinal adına sağdık kalınmış ve Türkçe çevirisi mevcut.

Daniel H. Pink Drive

Christopher Chabris – Daniel Simons GÖRÜNMEZ GORİL

Gündelik yanılsamalar hayatımızı nasıl etkiliyor? Sorusunun cevaplarını bulacağınız bu kitapta, gördüklerimizle tecrübelerimiz arasında ki farkları fark edebileceksiniz.

Timothy D. Wilson Strangers to Ourselves : Discovering the Adaptive Unconscious 

Kendimize Yabancılar:Uyarlamalı Bilinçsizliği Keşfetmek olarak Türkçe’ye çevrilebilecek bu kitap maalesef hala Türkçeye çevrilmek için bekliyor.

Timothy D. Wilson Strangers to Ourselves : Discovering the Adaptive Unconscious

Dan Gilbert Mutluluk Üzerine Çeşitlemeler

Zihninizin çalışma tarzıyla ilgili tüm bildiklerinizi yerle bir edecek bir kitap. Sizin neyin mutlu ettiğini bildiğinizi düşünüyorsunuz? Bu sorunun cevabını bulabileceğiniz bir baş yapıt.

Dan Gilbert Mutluluk Üzerine Çeşitlemeler

Charles Duhigg Alışkanlıkların Gücü

Özel ve iş hayatınızda ki davranışların ve alışkanlıkların sebebini ve onlarını yönetilmeyi öğrenebileceğiniz yine çok satan bir kitap.

Sheena Iyengar Seçme Sanatı

Yaptığınız seçimlerin altında yatan sebepleri mercek altına almanıza ve daha çok soru sormanıza ancak doğru cevaplar bulmanıza yardımcı olabilecek bir kitap.

Sheena Iyengar Seçme Sanatı

Chip Heath – Dan Heath İşte Bu Fikir Tutar

Fikirlerle çalışan herkesin sürekli yanıtını aradığı yaşamsal soruya cevap bulabileceğiniz bu kitap çok satanlar arasında yerini almış.

Chip Heath – Dan Heath İşte Bu Fikir Tutar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir