Kapat

9 İşlevsel Kartvizit Tasarımı

Kullanışlı Kartvizitler

Logo, isim, unvan, iletişim gibi bilgileri hedef kitleye ulaştırmak adına bastırılan ve dağıtılan kartvizitler, iş çevrenizle hızlı ve etkili bir biçimde bağlantı kurabilmenizi  amaçlarken bunun ötesinde kurumsallığı ve ciddiyeti de gösterir.

İlk izlenimde hatırlanacak farklı kartvizitler, ilk izlenimin olumlu olması kadar akılda kalıcılığı sağlarken neyle ilgili olduğunu ve bunun ne anlama geldiğini etkin biçimde gösterir ise bunun yanında konuyla ilgili kullanışlı olursa da tadından yenmez sözünün karşılığını hak eder diyebiliriz. Düşünün bir kere yiyebileceğiniz bir kartvizit, tamir aleti olarak iş gören bir kartvizit ya da saçınızı taramak için tarak olarak kullanılan bir kartvizit sizce etkili ve işlevsel olmaz mı? Promosyon ürünü ile kartvizit birleşimi diyebileceğimiz değişik, farklı, işlevsel kartvizit örneklerine bir göz atmaya ne dersiniz?

1.Yenilebilir Kurabiye Kartviziti

Bisküvilerin tadına bakarken sizi etkileyen beğendiğiniz lezzet ulaşmak için üzerinde ki bilgileri kullanabiliyorsunuz.

2. Kamera Görünüm Açısı Sağlayan Kartvizit

Fotoğraf ve kamera çekimlerine meraklı iseniz eliniz altında her zaman kullanabileciğiniz pratik bir vizör var, üzerinde de belkide size yardımcı olabilecek bilgiler …

3. Bisiklet Tamir Kiti Olarak Kullanılabilecek Kartvizit

Yanınızdan hiç ayırmayacağınız bisiklete dair ufak ayar ve sökme işlemlerinizi yapabileceğiniz ustaca tasarlanmış bir ekipman tadında ki bu kartvizit, işler çığırından çıktığında ya da sizin boyunuzu aştığında üzerindeki bilgilerle de imdadınıza yetişecek.

4. Tarak Kart Viziti

Kuaförünüzü ya da berberinizi her kullanışta hatırlayıp anacağınız, randevu içinde çok rahat iletişim bilgilerini bulabileceğiniz bir tarak sizi cezbetmez mi?

5. Dişlerinizle İlgili Bilgilerinizin İşlenebileceği Kartvizit

Diş doktoruna kontrol muayenesine gitmişsiniz ve elinize verilen kartvizitte hangi dişinizde sorun var veya nasıl bir işlem yapılacağına dair bir kartvizit veriliyor. Bu durum sizi cezbetmez mi?

6. Çikolatalı Kartvizit

Promosyonla kartvizitin akıllıca birleştirilmiş ustaca bir örneği diyebileceğimiz kartvizit. Önce tadına baktırıp sonra iletişime geç mesajını çok iyi veriyor.

7. Şişe Açacağı ( Kapak Açacağı) Kartviziti

Şişe açacağı ( kapak açacağı) pazarlayan bir firma ya da kişisiniz kartvizitiniz bile kapak-şişe açıyor :)) Hem kullanışlı hemde mesaj tam adresine ulaşıyor.

 

8. Astım Balonu Kartviziti

Astım alerjisizi merkezinde çalışan bir doktorsunuz, astımlı hastalara balon şişirtmeniz gerekiyor, o da ne sizin bilgileriniz balonun üzerinde beliriyor.

9. Kaşar Peynir Rendesi Şeklinde Kart Vizit

Kaşar peyniri ve benzer ürünler üzerine çalışıyorsunuz, kart vizitiniz bu ürünlerin kullanmakta en çok işe yarayan alet olan rende. Bu ürünlere her ihtiyaç duyduklarında size rahatça ulaşabilecekler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir