Kapat

Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 10 Mobil Uygulama

Kadınlara özel mobil uygulamalar

Ofisteki işleri yetiştirmek, eve gidince yemek hazırlamak ya da dışarıdan, evdekilerin de beğeneceği bir yerden sipariş vermek, temizlik yapmak, arkadaşlarının doğum günlerine yetişmek, diyet yapmak, sabah kalkınca kıyafet seçmek… Kadınlar işi gerçekten zor. Bu saydıklarımızın her birini aynı ciddiyetle yaptıklarını düşünmek bile yorucu. Neyse ki teknoloji hayatımızın her alanını kolaylaştırıcı bir etken olarak kadınların da yardımına hazır. Tüm bu işlerin yani günlük hayatın ya da iş süreçlerinin içerisinde kadınların hayatını kolaylaştıracak mobil uygulamalar bugünlerde onların en yakın arkadaşları konumunda. İşte bir kadının özel eşyalarının bulunduğu bir dolap gibi akıllı telefonunda bulunması gereken keyifli ve pratik uygulamalar…

1- Period Tracker

Kadınlar için hayat kurtaran uygulamalardan olan Period Tracker, sadece adet günlerini saklamayı sağlamıyor. Adet takipçisi ismiyle kullanılan faydalı uygulama aynı zamanda kadınların özel dönemlerindeki baş ağrısı, yorgunluk, hazımsızlık gibi problemlerin şiddetine göre not almasına fırsat veriyor. Bu uygulama adeta bir dijital ağrı kesici niteliğinde.

2- Susan Miller’s AstrologyZone

Kadınların taptığı isimlerden Susan Miller’ın astroloji yorumları bu uygulama ile cebinizde. Susan Miller’ın astroloji uygulaması ile ünlü astrolog’un burç yorumları ve gezegenlerin hareketlerine ilişkin değerlendirmeleri takipçileriyle buluşuyor. Uygulama ile aylık ve yıllık burç yorumlarınızı da sorgulamanız mümkün.

3- Trendabl

Modadan vazgeçemeyen kadınların uygulaması Trendabl ile modaseverler bir platformda toplanıp, gördükleri, beğendikleri, moda ürünlerinin fotoğraflarını çekip, etiketliyor ve tabii ki bunu Trendabl’da paylaşıyor. Böylece moda tutkunları aynı platformda hem kendi tarzlarını ifade etme imkanı buluyor hem de birbirini değişik ürünlerden haberdar edebiliyorlar.

4- Aşkı Şansa Bırakma

Sağlık kategorisindeki en sevilen uygulamalar arasında yer alan “Aşkı Şansa Bırakma” kadın ve erkeklerin birbiri hakkında merak ettikleri soruları forum üzerinden sorma ve yanıtlama imkanı sağlıyor. iPhone ve iPad iOS işletim sistemi bulunan tüm cep telefonlarına yüklenebilen uygulama, ilişkilerde “navigasyon” görevi üstleniyor.

5- Çalışan Anneler İçin UbiCam

Çalışan anneler için hayat kurtaran bir uygulama olan UbiCam ile kadınlar işteyken akılları evde kalmayacak. Çünkü IP kamera sistemi ile bilgisayarınızda evinizde neler olduğunu kontrol edebilme imkanınız var. Peki ama yanınızda bilgisayar olmadığı durumlarda ne yapacaksınız? UbiCam uygulaması ile cep telefonunuzdan safari kameranız ile IP kameralarına ulaşabileceksiniz.

6- Nike Training Club (Nike Egzersiz Kulübü)

Nike Training Club bütün egzersiz ihtiyaçlarınızı kapsayan bir uygulama. Bu aplikasyon kardiyolojik egzersizleri, temel egzersizleri, güç, denge ve esneklik egzersizlerini kapsıyor. Egzersiz videoları, egzersiz takvimi bulunuyor, hatta kendi çalışma programınızı yapmanıza imkan sağlıyor.

7- Textalyzer (mesaj kontrolcüsü)

İçkiyi fazla kaçırdığında kadınlar da en az erkekler kadar eski sevgiliye mesaj atma sendromunu yaşarlar. Ertesi sabah çok pişman olsa da iş işten geçmiş olacaktır. Ancak Textalyzer olan bir akıllı telefonda bu durum söz konusu değil. Textlizer, “Yazma!” diye bir yasaklama listesi oluşturulur, bu listede bulunan herhangi birine bir mesaj yazmak için bir dizi bulmaca ve zihin testinden geçmeniz gerekir. Bunu başaramadığınız takdirde, aplikasyon bu yazıyı gönderme düğmesine basmadan önce 12 saat saklar. Her zaman yanınızda olmasını isteyeceğiniz, en iyi arkadaşınız.

8- Evernote (süper not defteri)

Akıllı telefonunuzda var olan standart not defteri yeterli gelmiyor. Daha iyisini mi istiyorsunuz? Evernote size herhangi bir masaüstü bilgisayardan ya da cihazdan erişebilecek yazı, ses ve fotoğrafları saklama imkanız veren süper bir not defteridir.

9- Kaave Falı

Kaave Falı, nerede olursanız olun içtiğiniz Türk kahvesinin bitiminde fincanın içinin fotoğraflarını çekip göndermeniz halinde kahve falına bakan bir mobil uygulama. Kaave Falı ile herhangi bir kişiye ihtiyaç duymadan kahve falınıza baktırabilir ve fal keyfinin yer ve zaman önemsemeksizin tadına varabilirsiniz. Çekeceğiniz fotoğraf, uygulama bünyesinde yer alan binlerce şekle ve düzene göre yorumlanıyor ve size ait bilgiler de kullanılarak daha özel yorumlar yapılabiliyor.

10- Enfes Yemekler

Enfes Yemekler uygulaması, her türlü tatlı, hamur işi ve ana yemek tariflerini bulabileceğiniz kullanımı kolay bir uygulama. Türk ve dünya mutfağından çok sayıda çeşitli tarif bulunan bu uygulamada harika bir arşiv akıllı telefonunuza gelecek. Yüzlerce tarif içinden istediğinizi pişireceksiniz. Ne pişireceğim derdinizi ortadan kaldıran bu hoş uygulama her an yanınızda olacak. Pişimi kolay, hızlı ve pratik yemekler zamanınızı da almayacak. Her gün önerilen farklı tariflere göz atabilir ya da arama menüsünü kullanarak tüm tarifler içinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir