Kapat

Kadınların Kıyafet Seçiminde En Çok Tercih Ettiği 7 Renk

Krem Rengi Etek

Her kadın belli bir rengi favori olarak görse de, kıyafet tercihlerinde birkaç farklı rengi tercih edebilir. Birçok kadın genelde aynı renkleri kendisine yakıştırır. Bu renklerin diğer bir özelliği de birbirine uyumlu renkler olması nedeniyle kolaylıkla kombin oluşturulabilmesidir. Bu yazımızda kadınların kıyafet seçiminde en çok tercih ettiği 7 rengi sizler için derledik.

#1- Mor

Kesinlikle gardırobunuzda olması gereken bir renk. Mor tüm cilt tipleri ve saç renkleri için tamamlayıcı bir renktir.

Mor Elbise

#2- Zümrüt Yeşili

Zümrüt yeşili, her kadının tercih edebileceği harika bir renktir. Bu renk tercih edene cilt ve saç rengi nasıl olursa olsun canlılık, hayat ve enerji katma konusunda yeterince cömert davranır. Mesela zümrüt yeşili, kahverengi veya siyah bir renkle eşleştirilirse ofis ortamı için harika bir macera yaşatabilir. En basitinden zümrüt yeşili bir fular, kemer veya mücevher görünüşünüze mükemmel bir katkı sağlayabilir.

Zümrüt Yeşili Elbise

#3- Lacivert

Her kadın lacivertle harika görünebilir. Lacivert 90’ların ilk yıllarında popüler iken, şu günlerde tekrar eski günlerine dönüyor gibi. Çoğumuzun üzerinde harika duran lacivert, karşıdakine güven ve rahatlık hislerini iletir. Kahverengi veya siyahla kombine etmeyi denemelisiniz.

Lacivert Elbise

#4- Siyah

Birçok nedenden dolayı siyah, her zaman kadınların en çok tercihi renk olmuştur. Bu renk karşıdakine profesyonellik ve sofistike bir mesaj gönderir, kolayca da diğer renklerle kombine edilebilir. Siyah erkeklerinde kadına en çok yakıştırdığı renktir. Ayrıca ofis ortamında siyah renk, etrafa lider benim mesajını verir.

Siyah Elbise

#5- Gri

Gri, düşündüğünüz kadar sıkıcı bir renk değildir. Gardırobunuza ekleme konusunda acele edin. Çoğu erkeğe hitap eden bu renk, karşıdakine rahatlık ve konfor hislerini iletir. İş ortamı için gayet uygun olan gri, diğer renklerle kombin konusunda kolay bir renktir.

Gri Etek

#6- Krem

Krem rengi, giyim konusunda pembe renge göre daha yumuşak bir etkiye sahiptir. Krem birazcık karmaşık bir renk olsa da, gerek koyu tenli gerekse açık tenli kişiler için mükemmel ve göz kamaştırıcı bir tercih olabilir.

Krem Rengi Etek

#7- Kahverengi

Kahverengi sıkıcı bir renk olabilir, ancak bir çok renkle kolayca kombin edebilirsiniz. Hemen hemen her cilt tonu için uygundur. İş ortamı için sıkıcı bir renk olsa da, klasik tarzın en önemli rengidir.

Kahverengi Etek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir