Kapat

Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 10 Basit Alışkanlık

kilo verdiren alışkanlıklar

Sağlıklı kiloya sahip olmak için hayatınız boyunca uymanız gereken basit kurallar vardır. Eğer bu basit kuralları hayatınızın bir parçası haline getirebilirseniz, fazla kiloya neden olan kalorileri kontrol altında tutabilir ve sahip olmak istediğiniz kiloyu sürekli koruyabilirsiniz. ViraListe olarak zayıflama hayallerinizin gerçekleşmesine katkı sağlamak istedik ve kilo vermenize yardımcı olacak 10 basit alışkanlık derledik.

Kilo verdiren basit alışkanlıklar

Kilo Vermeye Yardımcı Olacak Basit Alışkanlıklar

1. Güne Kahvaltıyla Başlayın

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Uzun bir gece uykusundan sonra, vücudunuz gün boyu ihtiyacınız olan enerjiyi kahvaltıdan sağlamaktadır.

2. Gün boyu atıştırmayı seviyorsanız, atıştırmalarınızı mini öğünler haline getirin

Her atıştırmalığın karbonhidrat ve küçük miktarlarda protein ve yağ içerdiğini aklınızdan çıkarmayın.

3. Akşam yemeğinden sonra yemek yemeyin

Eğer akşam yemeğinden sonra acıkıyorsanız kalorisiz bir içecek içebilir ya da ağzınıza sert bir şeker atabilirsiniz.

4. Yavaş yavaş, her lokmayı çiğneyerek ve yemekten zevk alarak yiyin

5. Yemek servisini herkese özel tabakta yapın

“Günümüzde çoğu ailede yemek masasında herkesin özel tabağı var zaten” dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak yine de bu ayrıntıyı kaçıranlar için listemizde bu önemli maddeye de yer vermek istedik.

6. Yemeklerinizi masada oturarak ve tabakta yiyin

Ayak üstü yenen yemekler, mideye tam olarak tokluk hissi vermediği için kısa süre sonra yeniden acıkmaya başlarsınız. Bu nedenle dışarıda satılan hazır yemeklerden yiyor olsanız da, ayakta yemek yerine masada oturarak ve porsiyon olarak yemeye çalışın.

7. Düzenli yemek yiyin

Sizin için en uygun yemek saatlerini belirleyin ve düzenli olarak bu saatlerde yemek yiyin. Düzenli yemek yemek tıkanırcasına yemenize engel olur.

8. Her zaman tokken alışveriş yapın

Market alışverişine gitmeden önce mutlaka bir alışveriş listesi yapın ve alışverişe mutlaka tok gidin. Böylelikle ihtiyacınız olmayan gıdaları satın almamış olursunuz. Unutmayın, doğru beslenme sağlıklı gıdalar satın almakla başlar.

9. Diyet planınız başarısız olduysa, başarısız bir plan seçmişsinizdir

Yemek yeme ve atıştırma konusunda bir stratejiye ihtiyacınız var. Ve bu stratejiyi her zaman her yerde takip etmelisiniz. Eğer dışarıda gezerken çabuk acıkan bir yapıya sahipseniz, sokakta satılan hazır gıdalar yerine, evden çıkmadan önce sağlıklı atıştırmalıkların olduğu bir paket hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz.

10. Beslenme alışkanlıklarınızı değerlendirin

Geceleri yemek yiyor musunuz? Yemek pişirirken atıştırma yapıyor musunuz? Ya da çocuğunuzun tabağında kalan yemeği bitirme alışkanlığınız mı var? Eğer cevabınız evet ise bu alışkanlıklarınızdan bir an önce vazgeçmelisiniz. Çünkü bu alışkanlıklar vücudunuzun ihtiyacı olan kaloriden çok daha fazlasını almanıza neden oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir