Kapat

Koç Burcunun Zayıf-Güçlü Yönleri ve Dikkat Çekici 10 Özelliği

koç burcunun temel özellikleri

21 Mart – 19 Nisan arasında doğan kişilerin nasıl bir kişilik yapısına sahip olduklarını, sevdikleri ya da sevmedikleri, dış görünüşleri, olumlu ve olumsuz özellikleriyle birlikte sizlerle paylaşacağız. Koç burcunun belirgin olumlu özellikleri cesur, lider, atılımcı, dürüst, açık sözlü olmalarıdır. Bazı olumsuz özellikleri ise, öfkeli, kaba, sabırsız ve bencil olmalarıdır. Sizler için araştırdığımız Koç Burcunun 10 Özelliğini okuyabilirsiniz.

1- Benlik

Koç burcunun benlik egosu çok fazladır. Ben adeta koç burcu insanının aynasıdır. Kendilerini beğenirler ve eleştirilere çok açık değildirler. Yaptıkları eylemlerle daima kendilerini kanıtlamak isterler.

2- Zeka

Koç burçları çok zeki ve çalışkandırlar. Hemen hemen her konuda hazır cevaplardır. Olayları hemen kavrarlar. Organizasyon ve iş bölümü yaptırma gibi doğal yetenekleri vardır.

3- İnatçı

Koç burçları çok dik başlı ve inatçıdırlar. İtaati asla kabullenemezler ve kendi egemenliklerini kurmak isterler. Emir almaktan hoşlanmazlar. Her koçun gönlünde kendi işinin patronu olma hayali yatar. Kendilerini sınırlamazlar ve engelleri aşmak için sürekli çabalarlar.

4- Açık Sözlü

Koçlar genelde açık sözlü, dobra, ve kendi kendine yetmeye çalışan kişilerdir. Özellikle bir koç erkeği sinirlendiğinde karşındakinin kalbini kırabilecek sözleri rahatlıkla söyleyebilir. Küçücük olaylarda bile ağızlarına geleni söyleyebilirler. Kendileri ile ilgilendiklerinden başkalarını pek önemsemezler. Dedikodu yapmak koçların tarzı değildir.

5- Cömertlik

Koç burçları genelde paraya önem vermezler. Onlar için daha önemlisi şan ve şereftir. Çevreleri tarafından tanınan bir insan olmak isterler. Sevdikleri insanlar ve arkadaşları için çoğu şeyi göze alabilirler. Bir koçun eşyasını ya da parasını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz onlar bunu dert etmezler. Parayı da severler ancak övgü ve ün daha cazip gelir koçlara.

6- Nezaket

Bir koçtan çok fazla nezaket beklememelisiniz. Genelde kaba ve alaycı üslupları vardır. Sizin söylediklerinize zaman zaman önem vermezler. İncelik onların bünyesinde yoktur. Size ağır gelebilecek bir konuyu direk söyleyip kalbinizi kırabilirler.

7- Sabırsız

Koç burcu insanları genelde çok acelecidirler. Onları normal bir zamanda çok acelesi varmış gibi görebilirsiniz. Sabretmeyi sevmezler. Bir işe başlayıp, sıkıntı yaşadıklarında sabretmek yerine o işi bırakıp başka bir uğraş bulmak onlara daha cazip gelir. Yeni girişimleri severler. Aceleci, sabırsız ve açık sözlü yapıları yüzünden zaman zaman başlarını belaya sokarlar.

8- Enerjik

Koç burçları, aşırı enerjik bir yapıya sahiptirler. Çoğu zaman yerlerinde duramazlar. Gezip dolaşmayı, yeni yerler keşfetmeyi severler. Genelde eşlerine sadıktırlar. Eğer, huzurlu ve mutlu bir evlilikleri varsa evde oturmak onlara zor gelmez.

9- Cinsellik

Enerji dolu olduklarından cinsel hayatları da aktiftir. Genelde karşı tarafa fırsat bırakmadan harekete geçerler. Birini beğendiler mi hemen hücuma geçerler. Çok çabuk ateşlenirler ancak bu ateş çoğu zaman uzun sürmez kolayca unutabilirler. Koç burcundaki kişilerin enine boyuna iyice düşünmeden evlenmeleri tavsiye edilmez.

10- Dış Görünüş

Koç burçları genelde uzun boyludurlar. Yüz yapıları da genelde uzundur. kol ve bacakları güçlüdür. Bakışları etkileyici ve keskindir. Esmerler çoğunluktadır ve ciltleri düzgündür. Diş yapıları etkileyicidir. Genelde sporu severler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir