Kapat

Kuantum Teorisi İle Daha İyi Bir Yaşam Mümkün mü?

Her düşüncenin bir güce sahip olduğunu gösteren bir çok fikir vardır. Bu düşüncelerin kendimize ait olup olmadığı konumuzla alakalı değil. Aklımızdan geçen her hangi bir şey, gerçekte olabilecekleri etkileme potansiyeline sahiptir.

Bununla birlikte düşüncelerimizi şekillendirerek dünyamızı daha ideal bir hale getirebiliriz. Ve bunların hepsini kuantum teorisiyle açıklamak mümkündür.

Kuantum teorisi nedir?

Kuantum teorisi, kuantum fiziğinin arkasındaki fikirlere odaklanır. Kuantum fiziği çalışmaları oldukça karmaşık iken, bazılarının bu konuyu kavraması daha kolaydır.

Yapılan bir deneyde gözlemlenen parçacıkların farklı davrandıkları ve gözlemcinin niyetinin bu deneyin sonucuna doğrudan etki ettiği düşüncesini ortaya çıkardı.

Daha iyi bir yaşam fikri, kuantum teorisinin ardındaki kavramlarla da bağlantılıdır. Kuantum döngüsü, her şey arasında birbirine bağlılık olduğunu gösterir.

Düşüncelerinizi ve eylemlerinizi belirli bir yönde odaklayarak, teorik olarak arzuladığınız şey uğruna, kendinize bir yol çizerek olabilecekleri etkileyebilirsiniz.

Kuantum fiziği size daha iyi bir yaşamı nasıl sağlar?

Bu sorunun cevabının en basit hali, düşündüğünüz şeyi yaşayındır. Buna bilinci olanlar ve bilinç altında gerçekleşen düşünceler dahildir. Kendinizi doğru düşünmeye sevk ederek belirli şeylerin veya olayların gerçekleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.

kuantum teorisi ve mutluluk

Hayatınıza daha olumlu şeyler katmak için, kendilerinin oluşmasını beklemek için kendinizi eğitmeniz gerekir. Alternatif olarak, bazı kimseler istenen sonucun önceden oluştuğu düşüncesini seçer, çünkü bu, gerekli düşünce yapısını teşvik eder. Zihniyet değişikliği, gözlemlerinizin gerçekliğini arttıracak ve dünyaya bakış açınızı etkileyecektir.

İşe yarıyor mu?

Yeni bir yaşam tarzı için konuyla ilgili ilk akla gelen soru işe yarıyor mu? Bilimsel olarak ne kadar iyi işlediğini belirlemek zor olsa da, zihniyetteki değişimin olumlu sonuçlar doğurabileceğine dair göstergeler bulunmaktadır. Örneğin, odaklanacağınız düşüncelerin çoğunun yaşamda gerçekleşeceğini göreceksiniz.

Bazı çalışmalar, iyimser düşünenlerin, yaşamda kendilerine fayda sağladıklarını kanıtlamaktadır. Daha sağlıklı bir yaşam ve yüksek düzeyde başarı, bu konuda verilebilecek örneklerdendir.

İyimser düşünceler, stresten daha az etkilenir ve daha uzun süre yaşayabilir. Bu tarzı benimsemiş kimselerin, hayatlarında daha olumlu etkileri çekip çekmedikleri veya onları tam olarak fark etmeyi başarıp başaramadıkları net olarak bilinmiyorsa da, sonuç ne olursa olsun iyi düşünün iyi olsun!

Olumlu fikirler, yaşama dair riskleri ikinci plana itmeye, olumlu düşünmeye, kendinizi şanslı hissetmenize ve mevcut durumunuzu daha anlamlı hale getirmenize yardımcı olacaktır.

İkinci plana atılan risk, başarmak için var olan potansiyeli daha da tetikleyecek ve mutlu son kaçınılmaz olacaktır. Kendinizi bu konuda test etmelisiniz. Gün boyu kendi düşüncelerinizin gözlemcisi olmalısınız. Destekleyici ve olumlu düşünceleri belirleyin ve nelerin kritik ve zararlı olduklarına karar verin.

Daha olumsuz düşünce kalıplarını olumlu olanlarla değiştirin ve sizi nereye götürdüğüne bakın. Her gün birazcık daha fazla mutluluk için denemeye değmez mi?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir