Kapat

150.000 TL’lik Külçe Altını Ezmeye Çalışırsanız ne mi Olur? İzleyin, Görün.

İnsanoğlu karmaşık düşünür, ancak basit hareket ederler. Güzel bir şeye sahip olduğumuzda ya saklarız, ya da çeşitli denemelere tabi tutup sonuçlarını görmek isteriz. Konumuz “EZMEK”. Bütün gücünüzle ezin.

Son bir yıl içerisinde internette gezinirken, hidrolik preslerle ezilen bir çok maddenin video görüntülerini izlemiş olabilirsiniz. Çünkü bu videolar çok popüler. Çünkü basınçla tahrip edilen nesne videolarında ortaya çıkan görüntüler büyüleyici olabilmektedir.

1 kilogramlık bir altın külçesine sahip olmadığınızı bilemiyorum, ancak videonun başlangıç karesinde presin altındaki külçe, sonraki saniyelerin heyecanlı olacağını gösteriyor. Kim bilir, belki bir gün sizin deneme şansınız olur.

Crash it adlı youtube kanalındaki birkaç genç Baird&Co. Marka bir külçe altını deneylerinde kullandı. Aslına bakarsanız altın firmasının bir pazarlama taktiği gibi görünen bu video, 2 milyondan fazla kişiye ulaşarak amaçladığı şeyi elde etmiş gibi görünüyor. Sizde bu şekilde kendi reklamınızı yapmayı düşünebilirsiniz.

Yüksek basıncın altına zarar vermediğini belirtmek gerekir. Altın külçeleri başlangıçtaki saflık değerleri  neredeyse %100 saflık değerlerine ulaştırılarak kusursuz hale getirilmektedir. Bu videoda ki külçe sadece şekil yönünden zarar görmüştür, değer bakımından en ufak bir eksilmeye uğramamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir